Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetem le annak a...

Hogyan vehetem le annak a gyermekemnek a nevét a nevemről aki nem is az enyém?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy lánnyal és elfogadtam az ő pici gyermekét. Már másfél éves volt a kicsi mikor a nevemre vettem, (apai elismerő nyilatkozatot tettem, a gyermek nem is az enyém) a gyámhatósághoz kellet bemenni vagy 15 helyen aláírni és kész is volt fizetni nem kellet. Eltelt 9 hónap és most nagyon megromlott a kapcsolatunk és mivel a gyermek nem is az enyém, igy szeretném levetetni a nevemről. Ha jól tudom bírósághoz kell fordulnom? Kell ügyvédet fogadnom? Mik a legelső lépések?

#gyerek #név levétel
2018. aug. 21. 20:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Miért teszel meg ilyen nagy lépéseket egy ilyen fiatal kapcsolatban? Még csak 9 hónap telt el és már vége is? Más ilyen hamar nem venne a nevére egy gyereket....
2018. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Keress ügyvédet. Tudtommal sehogy, mert hivatalosan te vagy az apa, egyenrangú az örökbefogadással vagy a vér szerinti apával. Még gyerektartást is fizetni fogsz.

Ezt előtte kellett volna jobban àtgondolni.

2018. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nevedre vetted, hanem elismerted, hogy te vagy az apa, miközben nem is.


Igen, fogadj egy ügyvédet, ő majd megmondja mik az első lépések. De még ő is meg fog lepődni.

2018. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
NEM a nevedre vetted, hanem ÖRÖKBEFOGADTAD!!! Ezt nem lehet visszacsinálni, elvégre egy gyerek nem játékszer!
2018. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Jól rászedett a csaj. Igen fizetheted a gyerektartást.

Te csak baleknak kellettél akit fejni tudnak.

2018. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy csak trollkodsz!
2018. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Ezért nem kell pongyolán fogalmazni. Te nem ráraktad a gyereket egy névre, hanem örökbe fogadtad. Hangsúly az "örökbe" szón. Örülnék, ha az emberek tisztában lennének a tetteik jogi következményeivel és nem hinnék, hogy itt csak arról van szó, hogy random írogatunk át neveket papírokon.
2018. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Pereld be a csajt láthatásért aztán rögtön megy majd a hiszti hogy idegennek nem adja a gyerekét :D
2018. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Remélem, hogy ez csak kamu. Viszont ha nem az, akkor nagyon szánalmas ember vagy. Most a gyereken vered le a rossz döntést, amit anno hoztál?? Tanulj meg előrelátóan gondolkodni!!!
2018. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%
Nem fogadta örökbe, észlények. Arról nyilatkozott, hogy biológiailag az övé. (Bár hogy egy másfél éves gyereknél ezt hogy lehetett megcsinálni, az rejtély. Anyuka talán ismeretlen apát diktált be eredetileg.) A gyerek egyáltalán nincs örökbefogadva, hivatalosan a kérdező és a párja a biológiai szülei, akik együtt nevelik őt.
2018. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!