Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a 2 variáció...

Szerintetek a 2 variáció közül melyik lenne a legjobb a gyermekemnek?

Figyelt kérdés

A párom és én 1 éve vagyunk házasok és most lesz kisbabánk. :) 9.hónapban vagyok, tehát már bármikor jöhet. Neki is van 1 háza a szüleivel, nekem is ugyszint. Ittis ottis teljesen tágas lakható és felujitottuk mindkettőt. A kérdésem az lenne, hogy ha a 2 család közül választhatnátok melyiknél élnétek, a leendő gyermeknek kivel lenne jobb?

1. Nálunk- nagymamám agyvérzéses, néha kikapcsol, viszont ápolásra szorul mert rajtam kivül nincs senkije, a fia azaz az apám pedig alkoholista a rosszabb fajtából, dolgozik igaz, mert még fiatal,de hétvégente taccson van és olyankor ami a szájára jön mindent mond, néha még verekedésig is fajul.

2. A férjemnél- anyósom és apósom maradi mindenbe belefolyó belekotnyeleskedő emberek, maradi felfogással, akik nem hagynak élni és önállóan létezni. Alkohol nem játszik nálunk szerepet, viszont a kibálás a kötekedés ott is jelen van, ott nem hétvégente hanem mikor hogy változó.

Jelenleg nálunk élünk, előtte a férjemnél laktunk, sem itt sem ott nem volt semmi jó.A legjobb egy külön lakás lenne ez természetesen mi is tudjuk, de az anyagiak ezt nem teszik lheteővé, és igy a gyerek mellett még az albérlet sem jöhet szoba.



2013. szept. 7. 16:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem, külön költöznék. Ezt hívnak tervezett gyermekvállalásnak....
2013. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az 1. verzió. Apuka még térhet jó útra, vagy be lehet fenyíteni, nagymama meg hát lássuk be... Érted, mire gondolok.

A 2. verzióban viszont már senki sem fog megváltozni, ők ilyenek.

2013. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Azthiszem beköltöznék nagyon gyorsan egy albérletbe. Azért így gyereket vállalni?

A megoldás: a gyereketek az alkoholista nagypapa mellett nő fel, ahol mindennapos a trágárbeszéd, a verekedés, a tányérdobálás

B megoldás: a gyereketek pedig rosszindulatú nagyszülőknél nő fel ahol valószínűleg utálna lenni, mert hát ki szeretne egy mindenbe belekötő nagyit?


Egyik rosszabb mint a másik

2013. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

sem itt sem ott nem volt semmi jó. - Ennyi.


Minek így gyereket vállalni? Felelősség az van.

2013. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyósékhoz mentek, ki fogja gondozni a nagymamát?

Ha jól értelmezem, csak apukád van neki rajtad kívül?

Anyősékhoz nem mennék, mert megmérgezi a pároddal való kapcsolatodat.

Talán apukád le tud szokni az alkoholról, nagymamád meg javulni nem fog, csak romlik az állapota.

Nem tudtok egy elkeríthető, szeparálható életteret biztosítani magatoknak? Csak akkor mégy át, ha szükség van rád.

2013. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Eddig egyebken hol éltetek?
2013. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sajnálom ezt a helyzetet. Én és a családom : az alkoholista apámmal, egy bácsival akit vállaltam gondozni "agyvérzéses" , két egészséges fiammal , és a harmadik fiam agyvérzést kapott szülés közben , a férjem és én . Így voltunk egy család. Ja és Apukámnak le vágták először az egyik lábát majd a másikat . Ez 14-év az életemből. Tudom miről beszélsz de sajnos itt helyes döntés nincs. Az albérlet lenne a reális a gyermekeddel szembe. De akkor mi lesz a mamáddal akinek nem csak a betegségében kellene segíteni hanem megvédeni Apádtól ha kell ???????? Nem irígyelek. Sok erőt és kitartást kívánok.
2013. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Felelősség? szerintem ezt is csak ilyen ember mond a másiknak aki még soha nem nézett szembe egy problémával sem :) Remélem majd eljön a ti időtök is. Nekem ugy tanitotta rég anyukám hogy mindig a jo emberekrol vegyek példát ne a rosszakról és azokat kövessem, igy hát nem mondok olyat hogy más akkor is bevállalja a 3-ik gyereket akinek a hitel viszi autóját házát... nem érzem a helyzetem annyira kilátástalannak hogy emiatt ne legyen gyermekem :)
2013. szept. 7. 17:31
 9/35 anonim ***** válasza:
27%

Ja csak nincs hol élnetek! AZ felelősség a javából!

De akkor szüljél még párat, egyet-egyet hagyhatsz minden nagyszülőnél :D Idióta.

2013. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Utolso előtti, igen sajnos aki ebben sosem volt benne az nem értheti, kedves utolso, remélem ezért megver a joisten és 2x ilyen csapást mér rád mint amilyen rajtam van. Az olyan ember aki ennyit papol a felelősségről gyermeket sem érdemelne.
2013. szept. 7. 17:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!