Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova fordulhatnék autisztikus...

Hova fordulhatnék autisztikus tüneteket produkáló kisfiammal?

Figyelt kérdés
Közel két évesem 3 hete jár bölcsibe, ahol úgy észlelik, hogy autisztikus tüneteket produkál. Az itthoni viselkedése egyébként némileg eltér a bölcsiben tapasztaltaktól. Ott a területi szakszolgálathoz irányítottak, de több véleményt szeretnék meghallgatni, érdekelne, hogy milyen szakterülethez, akár konkrét orvoshoz indulhatnék el, elsősorban magán úton.
2019. nov. 6. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A vadaskertet is szokták ajánlani.De azért ha még 2 éves sincs simán kinőheti ezeket a szokásokat.Persze nézzenek rá a szakszolgálatisok ill. magán úton, viszont nem biztos hogy kaptok bármi biztosat, nagyon enyhe dolog esetén már jóval 3 év után kapnak diagnózist a gyerekek szülei.
2019. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Írnák a tünetekről?Milyen jelek vannak?

2019. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szakszolgálatot szokták a pedagógusok javasolni, de én viszont nem javaslom. Nem nagyon szoktak semmit észrevenni, max. az intelligenciát tesztelik. Amit ilyen korban amúgy sem nagyon lehet még.

2 évesen egyébként nagyon sok gyerek autisztikus tüneteket produkál, a gondozónő szálljon mélyen magába, és ne mondjon hülyeségeket, egyáltalán nem az ő kompetenciája ilyeneket kitalálni.

Amúgy az én fiamra is folyton mondták az óvónők, hogy autista, holott ezer helyen kivizsgáltattam, de nem tudtam őket meggyőzni, hogy nem az. Egy gyereknek bármi baja van, ők csak az autizmusról hallottak, akkor az.

(Hozzáteszem, hogy a Szakszolgálat szerint semmi baja a fiamnak.)

Gyermekpszichiátriára vidd, ha van a közelben jó orvos, vagy keress valami magán pszichológust. De nem könnyű, mert ilyen kicsi gyerekkel nagyon kevesen foglalkoznak.

Amikor én kerestem a fiamnak, leginkább tinédzserkortól felfelé találtam pszichológust.

2019. nov. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, le tudnád írni, hogy nálatok milyen tünetekre hivatkoztak az óvónők?
2019. nov. 8. 07:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Akik elvileg a legprofibbak az országban ezen a területen, az az Autizmus Alapítvány.

De egyetértek abban az előttem leírtakkal, hogy kissé elhamarkodott ilyesmit kijelenteni ebben a korban egy laikustól (a laikust úgy értem, hogy nem autizmus specifikus szakember), ha csak nem súlyos autizmusra utaló egyértelmű tünetek jelentkeznek, de ha így lenne, valószínűleg már te is észrevetted volna.

Első körben én elvinném egy magánpszichológushoz, aki jártas az autizmus témakörében, és ha ő úgy ítéli meg, tovább mehettek kivizsgáltatni. A pedagógiai szakszolgálatok (nagy része) valóban nem ideális ilyen szempontból (sem), ha valóban felmerül az autizmus gyanúja akkor célszerű olyan helyen kivizsgáltatni, ahol erre szakosodott szakemberek vannak.

2019. nov. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. A fiam magatartászavaros. Sajnos előfordul, hogyha túl fáradt, akkor ok nélkül verekszik. Vagy ha a többi gyerek szekálja, csúfolja, akkor nem tudja kezelni, és túlreagálja a dolgokat.

A beszédben is el van maradva.

Az óvónők rendszeren leírták a jellemzésükben, hogy a gyereket zavarja a többi gyerek jelenléte. Ami így egyébként nem igaz, mert nagyon is szeretne barátkozni, csak nem tudja hogyan kell.

Kicsi korában elég rugalmatlan volt, pl. nem lehetett neki ágyneműt húzni, új ruhát venni, mert kiakadt. Ezeket szerencsére már kinőtte.

Ő oxigénhiánnyal született, 3-szor a nyakán volt a köldökzsinór. Az alap diagnózis a beszédértési zavar és az adhd. Ez utóbbi egyébként szerintem nem igaz, ugyanis matekból hibátlan dolgozatokat ír, elég összeszedett, nem hagy el dolgokat, nem felejt el dolgokat, egész más, mint a másik szintén állítólag adhd-s gyerekem.

Egyébként sok adhd-s tünet egybeesik az autizmus tüneteivel, könnyű őket összekeverni.

Én elég sok helyen voltam már a fiammal, és általában a beszédértési zavar jött ki mindenhol problémának. Az óvodában persze nem voltak elégedettek, mindig azt mondták vigyem tovább. Hát, nem tudom, lehet, hogy találtam volna olyan pszichiátert, aki leírja, hogy autista, de most az nekem jó? A gyereknek jó? (Ne írjátok, hogy a fejlesztések, mert elég sok ilyen szülőt, gyereket ismerek, a fejlesztések nem érnek semmit. Ellenben egy életre megbélyegzik a gyereket.)

A jelenlegi pszichiáter, akihez járunk, azt mondta, hogy ez egy spektrum, és orvosa válogatja, hogy ki hova teszi a határt. Van itt a városban olyan orvos, aki minden magatartászavaros gyerekre kiadja a kódot, de szerintem csak azért, hogy be tudja iskolázni. De több olyan gyerekről is tudok, akire később visszavonta, mert kinőtte a tüneteket. Pedig az autizmust nem lehet kinőni.

Szakszolgálathoz elviheted, semmit nem fognak találni. Legalább a bölcsi befoghatja a száját.

A tied egyébként milyen tüneteket produkál?

2019. nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad!

Az én fiam ugye 3-4 hete jár a bölcsibe, néha látják lábujjhegyen menni, szerintük nem viseli jól a korlátokat, mert ha valamit nem engednek neki, akkor vagy ledobja magát a földre, vagy esetleg odacsap a mellette álló gyereknek (soha nem volt agresszív és a bölcsiben is csak akkor jön elő, ha előre tudom, hogy rossz napja lesz front, vagy kialvatlanság miatt), szerintük hangulatingadozásai vannak, ami abban nyilvánul meg, hogy egyik napja rosszabb, másik jobb... Szóvá tették, hogy szokott hason fekve is autót tologatni, meg hát ugye ő is el van maradva a beszéddel, de a legtöbb dolgot érti amit mondok neki és meg is érteti magát.

2019. nov. 9. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szeretnélek megnyugtatni,hogy egy bölcsödés korú gyermeknél teljesen oké,ha földöz vágja magát...

Megesik az még óvodában is bőven-láttam én már földön fetrengő,rákvörös arccal ordító gyereket,mert az óvónéni nem engedett meg valamit...:)


Azt az egyet első körben letisztázhatjuk,hogy egy óvónő nem mondhatja egyetlen gyerekre sem,hogy autisztikus,mert ehhez csak akkor van joga,ha orvosi egyetemre járt és van gyermekneurológia,esetleg gyermekpszichiáteri végzettsége-tehát tudja diagnosztizálni a gyermeket.

Tök mindegy látott-e már egyáltalán életében autista gyereket,vagy kettőt,vagy tizet.

Tíz gyerekből 8-9nek van autisztikus tünete,de egy tünet önmagában semmi,mivel a gyermekkorban 3-4 éves korukig istenigazából egyformán fejlődnek..

Akkor ha a gyerek szeret az oviban búgócsigázni,már autista,mert ezt látta valami filmben az óvónó??

Az óvodapedagógusi képzés semmilyen formában nem tartalmaz sem gyógypedagógiai,sem egyéb szakirányú orvosi oktatást.

Egyszerűen nincs joga ezt mondani.

Azt mondhatja,hogy nem megszokott viselkedést lát a kisgyereken,vagy ezt és ezt tapasztalta.. Max. és ennél többet nem.


Ja,és a nevelési tanácsadót ki is hagyhatod,mert ott max azt tudják megmondani,hogy valami gond van,de azt hogy mi,azt ők sem...talán annyival jobb a szitu a nevtanban,hogy ott gyógypedagógus,logopédus,és pszichológus is van,nekik megbízhatóbb a véleményük a tekintetben,tényleg van-e valami.

2019. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!