Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus? Autisztikus tünetek?...

Autizmus? Autisztikus tünetek? Leirok alabb dolgokat, hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Most töltötte a 2. évét. Azért merült fel bennem a gyanú, mert olvastam a lábujjhegyezésről. Kissebb korában elküldtek Dévényre, mert feszesnek érezte a doktornő az Achillesét. Ott azt mondták közel masfél évesen ( Dévény Anna) hogy simán leteszi es gördülékenyen sétál úgy is, berögződhetett a babycomp miatt. Egyre többször leteszi amugy, cipőben is, futasnal is vagy ha nagyon lassan lépked.

Viszont van egy-ket mas is.

Neha olyan ( nem tudom eldonten) mintha repkedne. Vagyis ha nagyon izgatott vagy orul, toporog-ugral. Kezfeje nem.ugy csinal mint a repkedo mozdulat.

Vannak rossz szokasai, vagy ezek repetitívek, pl. hogy a cumit beledorzsoli elalvas elott parszor a huzatba, vagy beleteszi a poharba, ha nem.engedem nem.hisztizik hanem huncutul ujra csinalja es kinevet.

Szemkontaktust nem tudom eldonteni, sokszor ( legtobbszor mikor pl hulyulunk vagy beszel nekem, belenez hosszabb idore, de van hogy nem.

Nincsenek duhrohamai, rugalmas, megalkuvó, nagyon bújós, magatól odajön puszot ad, megölel. Minden megert, teljesít. Visdzaválaszol, sokszor ertetlenül, mert még nem nagyon beszél, mond szavakat meg rövid mondatot nehanyat: hol van cumi, add ide.

Sokszor huzza a kezem, de olyan helyzetekben amihez kellek, pl: a legfdlso fiokbol a csoki, vagy agy alul a cumi. De ujjal is mutatatja, mondja is hogy "kéeem" vagy h add idd. Elmutogatja a testreszeit, utanozza az allathangokat, grimaszt is, oda nez ha mutatok valamit, ha szolok folnez odajon, de nem mindig! Nemet tudja a fejevel jelezni mrg mondja is h nem, meg hogy "üm-üm. Igenre igent mond.

Jatekokkal ugy jatszik jogy tologatja a kisautot de sokszor az ajtajat is nyitogatja. Epitokockazik, motorozik, dömperezik de barmivel eljatszik. Van hogy pakolaszik csak.. de szokta etetni a kutyast plusst, a minyont, mondja neki nyam-nyam, telefonon csacsoraszik, de ezek csak rovid ideig. Nem reagal rosszul semmi valtozasra, nem ragaszkodik targyhoz, utvonalhoz , musorhoz. Szinte mindent megeszik, persze izlese van neki is de az uj dolgokat elfogadja.

Jo alvo, nem erzekeny hangokra, de ha meguti magat, jelez, sir, megmutatja ha faj valamilye, pl. most hogy beteg, a fejecskeje, vagy keri hogy szivjunk orrot.


Ami furcsa, hogy mostanaban ami jobban erdekli az csak 2-3 dolog, mas jatekaival kevesbe jatszik.


Mit gondoltok?



2017. dec. 11. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly?

Melyikből kéne kiszűrni hogy autista?

Hogy örömében toporog? Enyém is ezt csinálja.

Kifejezi a szeretetét,eteti a plüsseit ezért autista? Vagy mert korának megfelelő játékokkal játszik és értelmesen kifejezi magát mit szeretne?

Komolyan nem értelek, leírtál egy teljesen normális 2 évest, enyém is full ezeket csinálja, nem is értem miért fordult meg a fejedbe??

Leírnád komolyan melyik cselekvéséből gondolsz erre ?

Mert kb olyan mintha leírnál egy dicshimnuszt a gyerekedről milyen okos és értelmes.

2017. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális.
2017. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most tök jól esik hogy ezt irta az első válaszoló. Abból gondolok, hogy a labujjhegyezest mindenkepp autisztikus tunetnek irjak a neten, vagy hogy egy-egy ( mar leirt dolgok) ismetlodonek tunnek. Vannak olyan dolgok amik ismetlodnek nala. De ez sem mindig, pl amiket irtam, a pakolas talbol-talba-dobozbol dobozba, vagy hogy bezarja az ajtot 50-50 % ban ha bemegy a szobaba, vagy hogy ok h eteti a plusseit, de csak rovid ideig ugy nem.ul le hosszabban mintha jatekot jatszani. Meg a domperere teszegeti a spejzolt dolgait ha megszerez valamit, tologatja, aztan leonti rola, aztan raul es a nap nagy reszeben azzal.jatszik, hogy pl ha mesezik, raul, es gurulgat. Neha korbeforog de csak nehany masodpercig vagy egy percig, vagy zenere. Ezeket mind autisztikusnak irjak bar hozzatennem, szerintem.gyerekek ilyeneket szoktak csinalni. Nem tartom Őt furcsának, meg a kornyezetem.sem, gyogypedagogus ismerosunk neha latta, szerinte kizart. En ilyen tul aggodos vagyok meg hipochonder is egyebkent sajnos.
2017. dec. 11. 14:20
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ne olvass annyit összevissza.


Amiket leírtál, az alapján MINDEN gyerek autista. És kb az autista nem az...

Nem tudom, ezeket honnan veszed. Én inkább azt olvastam, hogy az autisztikus tünet, amikor egy dologgal képes nagyon sokáig foglalkozni. És egy dologra nagyon koncentrál.

De ebből sem lehet egy 2 évesre rámondani, hogy autista. Fiam nagyon sokat autózik. Ennyi idősen simán megfőztem mellette, mert egész délelőtt berregett, autózott,kereket pörgetett...

Most 4,5 éves, teljesen egészséges, és még mindig imád autózni.


Unokaöcsém aspergeres, és ha jól emlékszem, olyan 4-5-6 évesen vizsgálták a Vadaskerbe. Mert előbb semmi értelme. Egy 2 évest nem is fogadnak.

2017. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Baromi kórosnak tűnik, hogy leönti a dolgokat a dömperéről. Vagy, hogy most éppen van kedvenc játéka. Láttál már gyereket amúgy? Szoktak játszani, a tied is ezt csinálja.
2017. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
En inkabb amiatt aggodom, hogy irtak a labujjhegyezest is tunetnek. Illetve meg a repkedest amit nem.tudok eldonteni mert fura inkabb olyan toporgas, meg a kezhuzast is autisztikusnak irjak. De ha megkerem hogy mutassa meg mit szeretne, mutatja meg mondja is.
2017. dec. 11. 16:12
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgálnak 2 évest is, semmi gond, csak aggódsz és nagyon figyelsz rá. Valóban szelektálni kellene a források között, az információgyűjtéssel semmi gond, de jól válaszd meg a forrást, alaposan olvass el mindent. Ajánlom a youtubeot is, ott láthatsz autista 2 éveseket is, jóesetben észreveszed, hogy a gyereked viselkedése nem hasonlít a viselkedésükre.


Szerintem nincs gond, mert az autizmusnál több területet kell érinteni, nálatok ez nincs.

2017. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most epp bujocskazok kozben vele, elbujt es megijeszt mikor megtalalom. Aztan folallt odajott olelest es szajra puszit adott. :) en eloszor mikor olvastam kizartam teljesen, aztan ahogy egyre tobbszir olvastam ugy egyre mintha neznem bele a dolgokat a para miatt. Hajlamos vagyok erre mert nagyon szeretem.
2017. dec. 11. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg gyerek labujjhegyezik, megsem autista. En is labujjhegyeztem, a gyerekeim is, egyikunk sem autista biztosithatlak rola :)

Repkedes... ennek is vannak fokozatai, koros ami autizmushoz kotheto, es van normalis amit egyszeruen csak oromeben csinal neha de nem jelent autizmust.

Az, hogy odahuzza a kezed, az o eseteben azert van mert nem eri el amit szeretne es a segitsegedet keri. Az autista gyerekeknel ez a kez huzas ugy nyilvanul meg, hogy pl odaviszi az anyuka kezet a gyerek ahhoz a jatekhoz amivel jatszani szeretne, mintegy kivetiti az akaratat. Lattam egy nagyon jo videot egy angol doktornotol aki bemutatott egy autista es egy nem autista gyereket ugyanazokban a szituaciokban. Nagyon jol latni a kulonbseget.

Azok alapjan amiket leirtal, en laikuskent es ket gyerek anyukajakent azt mondom hogy semmi sem mutat arra, hogy autista lenne.

2017. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom :) nagyon kedvesek vagytok es nagyon megnyugtatoak a valaszok. En sem gondoltam semmit korosnak es olvastam a kezhuzadnal is korabban fejlodes kovetesnel babamama blogon hogy ezt csinaljak ha mutatni akarnak valamit. Amiota osszekeveredtem oldalakban azota ijedtem meg ettol. O a kezfejet nem mozgatja repkedosen.
2017. dec. 11. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!