Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elegem van magambol sokat...

Elegem van magambol sokat kiabalok a gyerekeimmel van ebbol kiút?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van 10 eves lany 2 eves kisfiu , es egy rendetlen ferjem,az az alap gond hogy senki nem segit nekem semmiben , es nyavalygás mindenért,

En nem tudom hogy lett ilyen családom ....

Mindnet 1 szemelyben en csinalok nagy kertes csaladi haz , es gyerekneveles , elvárnám hogy a 10 eves lanyom kicsit onallobb legyen szorongatóbb onallobb es semmi. Meg azért is ra kell szolni hogy fújja ki az orrat.nagyon szeretem oket de elegem van hogy szinte heti 3 ,4 szer tuti kiakasztanak es ordítok mint akinek elment az esze....utanna meg sirok mert furdal a lelki ismeret, mit csinaljak ,,,a beszélgetés nem hatott sem a ferjemmel sem a lányommal ígéretek vannak tettek nincsnek..azon gondolkoztam nyugtatót kellne szednem.valaki van meg hasonlo helyzetben


2019. nov. 29. 22:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Még véletlenül se nyugtatózz. Ha ez nem változik, akkor bizony életed végéig akarod tömni magad? Ezt a problémát meg kell oldani. Én még bepróbálkoznék egy olyannal, hogy szintén leültetem őket. Elmondom a problémát, hogy nem bírom, hogy segítség kell, hogy mennyire bánom amikor kikelek magamból és, hogy ez nekem nem élet. Apuka vegyen ki egy hétvége szabit, mert te most bizony 1 hétvégére eltűnsz, pihenni, gondolkodni akár egyedül akár egy barátnővel.Gondolkozzanak el ameddig nem vagy otthon, hogy ez kinek jó, hova tart. A férjed is főleg. Gondolom nem mozgulsz ki egyáltalán tehát ez egy olyan lépés lenne, ami egy kicsit megrémítené talán. Egy próbát megér.
2019. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem nem mozdulok ki, bar nem is az hianyzik igazan ,hanem hogy minden normalisan zajlódjon csaladban es ne kelljen mindenért szolni , torold mar fel ha kiborult kapcsold le a villanyt ne gyere be cipővel tedd a helyére es tarsai,eleg lenne ha nem kene ilyeneken kiakadjak vagy be tudnek ulni egy kad vizbe pihenni ahelyett hogy pakolok utánuk,mart azt erzem azt ha siman szolok vagy kerek valamit mintha nem is lennėk, fol kell emelnem a hangomat hogy legyen eredmenye, es mar nagyon kis dolgon is kepes vagyok felhúzni magam ,gondolom mert mar kivannak az idegeim.
2019. nov. 29. 22:33
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Hát pedig a férjeddel muszáj lesz beszélni. Milyen férj az, aki nem segít?
2019. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%

Én kiszabnék a gyerekeknek büntetést, amit be is kell tartani.


Pl ha nem jut eszébe magától a villany/kiömlött dolog feltörlése, akkor 1 hétig nincs kedvenc játék/mobil/internet mittomen. Ha ez sem segít, akkor a fenti büntetést 2 hétre bővíteni. Ha az se, akkor lehet elvenni zsebpénzből, hogy megy a villanyszámlára, ha az se működik, akkor sarokba állítom minden nap 3 órát.


Egyik csak működik már, egy 10 éves nem ostoba. Az én gyerekemnek valószínűleg a mobil elvétele is elég lenne. És nem kell kiabálni, csak mondod, hogy akkor mivel hiába kérted szépen, az nem volt elég, most büntetésbe rakod őket.


Ha károgsz, mint egy papagáj és megcsinálod helyettük nyilván figyelmen kívül fogják hagyni, hogy mit kérsz, mert tök mindegy nekik, anya üvölt egy kicsit aztán megcsinalja.

2019. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Én meglehetősen gyógyszerellenes vagyok, és itt kb mindenkit lebeszélek arról, hogy pszichiáterhez menjen gyógyszerért, helyette a pszichológust ajánlom, de ebben az esetben szerintem igenis jót tenne neked valami enyhe nyugtató korlátozott ideig való szedése, csak amíg kicsit helyre nem állsz, persze nem kizárólagos megoldásként, csak tünetcsillapításként az elviselhetőség érdekében. A helyzetetek nyilván összetett és régi, és nem egy gyakorikérdéses ötsoros válasznyi a fajsúlya. El kellene menni egy szakemberhez, ha egyedül mész, az is jó, ha ketten vagy hárman családterápiára vagy akárcsak egy coachhoz, az is jó, persze rá kell szánni az időt és a pénzt. Először is le kéne nyugodnod, kívülről, indulatmentesen kéne a helyzetre rátekintened. Ismerni kéne a férjedet, mindig ilyen volt-e, miből gondoltad, hogy melletted majd megváltozik. Szeret-e eléggé. Mi gátolja meg abban, hogy meghallja, amit kérsz tőle? Lustaság, ellenségesség, máshoz szokottság? Hogy ígérgetnek, az azért jó jel, mert akkor ők is látják a problémát és igazat is adnak neked. Neked viszont türelmesebbnek kell lenned, mi vagyunk ott, nem halljuk a konkrét kéréseidet, és hogy mitől, hogyan paprikázódsz fel. Ha a lányoddal akarsz megcsináltatni valamit, csináljátok együtt, úgy fele annyi idő alatt megvan, és ő megtanulja. A veszekedés, kiborulás garantáltan nem tesz jót a családi együttélésnek. A férjedtől ne gondolatolvasást várj, hanem nagyon konkrétan adj neki azonnali utasításokat, pl én most kiteregetek, addig légy szíves mosogass el. Határozott, de nyugodt hangon, hogy érezze, hogy nincs kibúvó. Mindezzel együtt kontrolláld az indulataidat, ne vegyél mindent halálosan komolyan, ne akarj mindent te személyesen elrendezni, pl ha a lányod nem fújja ki az orrát, az az ő baja, ne kapd fel mindenen a vizet. Engedd el a dolgokat a fület mellett, mert a saját életedet nehezíted meg. De mindezen változásokhoz igen nagy segítséget nyújtana egy pszichológus, aki melletted áll ebben a folyamatban.
2019. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

"Ha károgsz, mint egy papagáj és megcsinálod helyettük nyilván figyelmen kívül fogják hagyni, hogy mit kérsz, mert tök mindegy nekik, anya üvölt egy kicsit aztán megcsinalja."


pontosan ez volt szomszédéknál. anyuka 2 hétig ordított hogy takarítsanak szobát a gyerekek, persze ők nem csinálták meg, mert tudták, hogy az anyjuknak egyszer csak elege lesz és megcsinálja ő.


kérdező, beszélj férjeddel és a 10 évessel. ha nem értik a szép szót, akkor büntetés. a férjednek is

2019. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
7%
Atyaúristen, milyen családban éltek ti, 4-es is meg 6-os is, hogy az ember a családtagjait, akikkel szeretetteljes életközösségben kéne lennie, büntetgesse? Mi vagytok ti, bíróság? A család egyenrangú emberek szeretetkapcsolata, ahol a problémákat megbeszélik, és ha ketten vagy többen nem tudják, akkor szakszerű segítséget keresnek! Nem büntetnek! Büntetés útján csak a gyűlölet keletkezik, a gyereket esetleg még lehet idomítani, de forrni fog benne az indulat, a házastársat viszont nyilvánvalóan nem lehet, és nem is szabad. A család nem a háborúról és kioktatásról szól, hanem arról, hogy mi egymást választottuk, mert örülünk, hogy a társunk benne van az életünkben. [link]
2019. nov. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

"Büntetés útján csak a gyűlölet keletkezik"

össze se tudnám számolni, hányszor voltam büntetésben, leginkább anyám által. eszembe se volt soha gyűlölni se őt, se apámat. mert megérdemeltem a büntetést. ha van 2 agysejtje a gyereknek, akkor ő is erre a következtetésre fog jutni. meg kellett volna csinálni, valamit, nem csinálta, ezért tűri a következményeket. ennyi. a büntetést a legegyszerűbb úgy elkerülni, hogy nem adunk rá okot.

2019. nov. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Magne b6 stess control-t szedj, ez hosszútávon segíteni fog. Ha nagyon kivacs akkor Sedatif Pc-t. Vény nélkül kapható, nem lehet rászokni, tűzoltásra jó.

Ne csinálj egy hétig házimunkát csak ami feltétlenül szükséges, akkor majd észre veszik magukat.

2019. nov. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
6%

"Össze se tudom számolni, hányszor voltam büntetésben". Vagyis: Semmibe vetted a büntetéseket! Sz*rt se értek! Viszont még felnőtt korodban, évtizedekkel később is megmaradt benned, hogy büntettek, mert rossz voltál!

Akik engem lenulláztak, azok vitatják azt az állítást, hogy a család egymást szerető és tisztelő egyenrangú emberek boldogság céljából történő harmonikus együttélése?

2019. nov. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!