Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elegem van magambol sokat...

Elegem van magambol sokat kiabalok a gyerekeimmel van ebbol kiút?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van 10 eves lany 2 eves kisfiu , es egy rendetlen ferjem,az az alap gond hogy senki nem segit nekem semmiben , es nyavalygás mindenért,

En nem tudom hogy lett ilyen családom ....

Mindnet 1 szemelyben en csinalok nagy kertes csaladi haz , es gyerekneveles , elvárnám hogy a 10 eves lanyom kicsit onallobb legyen szorongatóbb onallobb es semmi. Meg azért is ra kell szolni hogy fújja ki az orrat.nagyon szeretem oket de elegem van hogy szinte heti 3 ,4 szer tuti kiakasztanak es ordítok mint akinek elment az esze....utanna meg sirok mert furdal a lelki ismeret, mit csinaljak ,,,a beszélgetés nem hatott sem a ferjemmel sem a lányommal ígéretek vannak tettek nincsnek..azon gondolkoztam nyugtatót kellne szednem.valaki van meg hasonlo helyzetben


2019. nov. 29. 22:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%
Én most vagyok terhes és én is ki szoktam borulni,mert mindent egyedül csinálok. :(( Párom dolgozik,nem is várom el tőle.Viszont hétvégén itthon van és igazán elmosogathatna vagy kipórszívózhatna.
2019. nov. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ne csináld meg a dolgokat. Ne pakolj el. Azt majd észreveszik.

Én nem takarítom a gyerek szobáját. 13 éves. Ha kupi van, az ő dolga. Ő él benne. Nem megyek be szennyesért sem. Csak azt mosom ki ami a szennyestartóban van.

Kicsit engedd el a dolgokat, vegyék magukat észre. Amúgy sem kell folyton pak9lni. A kicsi naponta 10x borítja ki az építőkockát. Már nem pakolom azt sem el csak ha útban van.

Vedd lazábbra. Én simán megcsinálom, hogy nem mosogatok ha felhúznak, ha nincs tiszta tányér majd elmossák.

Ha a gyerek otthagyja a csokispapírt a konyhaasztalon dobd be a szobájába.

A férjed is nagyot nézne ha egyszer csak nem lenne tiszta ruhája.

Kicsit leckéztesd meg őket, de ne szedj semmit, ne kiabálj, engedj a dolgokból.

2019. nov. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%
Hogy min bosszantod fel magad, azt te tudod szabályozni. Miért szólsz rá a 10 évesre, hogy fújja ki az orrát? Nem 2 éves már. Mondd el neki higgadtan egyszer, hogy nem baj, ha nem fújja ki, de akkor majd a fülén keresztül kell tűvel leszívni, az meg piszkosul fáj. Aztán eldöntheti.
2019. nov. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg a túlterheltséged okán már tényleg felesleges dolgokon rugózol. Én is hasonlóan oldom meg a problémákat mint amit az egyik Válaszoló írt. Csak a szennyesben lévő ruhát mosom, nem kutatok. Nem lett lekapcsolva a villany? Akkor oda hívom a férjem és lekapcsoltatom. A gyereket csak azért nem említem mert ő még csak 1 éves. De pakolja velem a játékait esténként, illetve segít megágyazni este. Irtó cuki, persze attól hogy most utánoz, még nem biztos hogy 10 évesen nem fogok vele én is küzdeni.


Nem, a család amúgy nem egyenrangú. A házas félek azok, jogilag. De a gyerek kicsit sem egyenrangú velem. Én/mi vagyunk a felelősek azért hogy ne egy lusta trehány disznó legyen belőle. Szóval jár a büntetés ha szükséges, ez nem azt jelenti hogy naphosszat sarokba fog állni, de ismerem magam és tudom hogy szemrebbenés nélkül fogom kidobni a játékot amivel mondjuk 5 napja nem játszik és mégis mindig rálépek. Meglesz a figyelmeztetés, elmondom a következményeket, és be is tartom. Ha kellően okos az első kukában landolt játék után elpakol maga után ha kérem. Nincs a büntivel semmi baj. Az élet ez! Mindennek van következménye. Ha lógsz a suliból, ha késel a munkahelyedről, ha nem tanulsz egy vizsgára, ha túl sok csokit eszel, ha gyorshajtasz stb stb nyugodtan megtanulhatja a gyerek hogy nincsenek következmény nélküli tettek. Ezt hívják nevelésnek, nem a majom szeretet, ahol egy törpe zsarnok a gyerek mert nincs semminek következménye.


A férjem is megkapja a maga büntiét ha kell. Pl anno mikor összeköltöztünk akkor rendszeresen a konyhapulton hagyta a kávés csészét. Hiába kértem hogy tegye be a mosogatóba és egy kis vizet engedjen bele. Mikor sokadik alkalommal vakartam délután a beleszáradt reggeli kávé maradékot, akkor szóltam, hogy legközelebb nem mosogatom el. Ez így is volt. Mikor pár nap után elfogyott a kávés csésze akkor szépen csöndben elmosogatta maga után és azóta nincs ezzel gondom. Azóta odafigyel erre.


Nem vagy cseléd kérdező! Nekem ez egy ilyen vezérfonala az életemnek. Ennek mentén nevelgetem a családom.

2019. nov. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

Az előttem szóló tökéletesen leírta. Szükséges a büntetés hiszen a gyereknek meg kell tanulnia, hogy mindennek van következménye.

Szerintem a mai

2019. nov. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi elküldtem....

Szóval manapság divat, hogy a gyereket nem neveljük mert úr isten mi lesz, és ennek hála mennyi randalírozó, arrogáns, verekedő gyerek van. Szabályok a való életben is vannak, nem árt ha otthonra is vezetünk be párat.

Ráadásul, ha annyira a család egyerangú fellek közössége, akkor szegény anyát milyért használják cselédnek???

2019. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%
Még egyszer leülnél velük beszélni és onnantól kezdve ha nem változtatnak (főleg a pasi), akkor ezentúl nem csinálnám meg a dolgokat. Vegyék észre magukat. Te meg addig éld a világodat és ne nyugtatózz semmiképp.
2019. nov. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom a többieket.

Szedjél magnéziumot, és lazíts egy kicsit a renden.

É

A 10 éves sem olyan kicsi már, lehetnek otthon fix feladatai-szemét kivitele, porszívózás, falevelek söprése stb.

És ahogy valaki írta, ne csináld meg helyettük, majd ha nem lesz tiszta ruha, tiszta tányér, feltűnik nekik hogy gond van.

2019. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok valaszt mar az segitett egy kicsit hogy irok rola , megha idegeneknek ....akkor is... a ferjem anyukája rendetlen volt vilag életében , egy kupiban eltek, mig nem koltoztunk ossze, inne jon a ferjem szétszórtsága , nem zavarja a kosz , semmi csak hogy kaja legyen,a nagylányom meg szinte a tükörképe , gondolom ugy van vele ha az apjanak lehet neki is vagy nem tudom trehány szétszórt o is, en varok toluk segitseget hogy mosogassanak vagy főzzenek de ha rend van tartsak meg ... durva lesz amit irok de hogy értsétek a vc t sem huzzak le rendesen kaki utan sem kis viz es kesz

Vagy borotválkozás utan a sok szor.nagylanyom cipojet ha nem teszem rendbe kep3s sáros cipőbe jarni . Nem zavarna oket ha nem nyúlnék semmihez, mondtam a ferjemnek hogy beszélgetnünk kell ezekrol a dolgokról es kell változtatni....bizok benne hogy lesz eredmenye ha nem akkor nem fogok semmit csinalni... majd csak eszre vveszik

2019. nov. 30. 10:24
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
#10 irigyellek hogy nem voltál még olyan helyzetben hogy a szép szó nem ér semmit...
2019. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!