Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség! Nem bírok a gyerekei...

Segítség! Nem bírok a gyerekeimmel!?

Figyelt kérdés

Soha nem írtam még ki kérdést, de teljesen kiborultam. Sz.r anyának tartom magam mostmár, ennyire nem csúszhat ki a kezeim közül minden. Van két gyerekem, 5 és 7 éves. A nagy magatartászavaros, járunk nevelési tanácsadóba, szépen alakul végülis, de itthon teljesen kikezd. A tesó meg utánozza. Ő nyugodtabb, kezelhetőbb, de nagyon felnéz a tesóra és utánozza. Az előbb már úgy üvöltöttem velük, hogy elment a hangom. Kimentem és földhöz vágtam egy tényért, annyira kiborítottak. Tudom ez mind az én hibám, jobban járnának más anyával. De hogy tudnám rendezni az életünket?

Mindennel zsarolni próbálnak, a nagy fojtogatja a kisebbet, ha valami nem tetszik neki, ma például épp hogy a szekrényt nem borították fel, szerintem csak azért nem, mert rögzítve van a falhoz. Az egész házat széthányták szó szerint. Sehol semmi nincs a polcokon. Ez nekik a játék. Délelőtt 10 óta próbálom őket rendre bírni, de hülyét csinálnak belőlem. Aztán mondtam nekik, nem mehetnek mamáékhoz délután amiért ezt csinálják. erre közli velem a 7 éves, hogy ezt hamarabb is mondhattam volna, mert akkor már rég rendet raktak volna. Hát kérem ez nem így megy. De ezzel olyan ideget kiszedett belőlem, hogy elkezdtem üvölteni. Úgy szégyellem magam, de már reggel 6 óta teljesen kiborultam.

Nem tudok leülni velük játszani, mert állandóan elrohangálnak, egymást bántják, szétszórnak, szétszakítanak.

Mit tegyek segítsetek? Elsősorban én hogy segítsek az idegeimnek, hogy ne legyek ilyen lobbanékony. Nekem kellene változnom, de a gyerekeken is kellene kicsit változtatnom és nem tudok. Az előbb pakolás közben összevesztek valamin, el is vettem tőlük, beraktam a zsákba, mondtam neki, bejövök 2 percre, ami szanaszét lesz kerül a zsákba. És most mit csinálnak? szétfele pakolnak, benéztem hozzájuk. Aztán majd lesz a nagy üvöltés.


2013. febr. 16. 14:02
1 2
 1/12 TheMozocraft329 válasza:
9%
Szerintem vegyél nekik egy csomó játékot és amelyiket szereti add oda neki és pl:egy valamilyen játék. Ha azt szereti akkor add neki és hagyd magára.
2013. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
ha van időd nézz meg egy-két részt a szuperdada c.műsorból,az biztos segítene!
2013. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ez kicsit össze tettebb mint, hogy itt megoldhassuk.


Lenne egy rakat tanácsom, de valószínü nem is akarsz igazán segítséget, most kiborultál, aztán lehet most leüvöltöd öket de holnap minden ugyan így megy tovább.


Régóta dolgoztam gyerekekkel és van is két kisebbem, ha kell segítség, akkor írj privit, és minden szituációt külön kell kezelve lassan de biztosan megoldódhat a nagy problémátok. föleg ha akarod hogy segítsenek neked, és legyen változás.

Persze nem csak itt neten tudok tanácsot adni, de ezek a szituk amiket leírtál könnyen kezelhetöek, és a gyerekeid is úgy tünik, hogy hajlanak rá.

2013. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Én is javaslom a Szuperdada (supernanny) c. sorozatot. Abban valami félelmetes rossz kölköket raktak helyre.
2013. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Írhatnám, hogy vagyunk így sokan!!! A legfontosabb, hogy légy következetes és tartsd a kezedben az irányítást.(ez a superdada lényege is) A gyerekeknek kell az, hogy határokat szabj, mert nagyobb biztonságban érzik magukat ha tudják meddig mehetnek el. Még akkor is, ha néha úgy érezzük, hogy rendesen feszegetik a felállított határokat. A másik pedig, hogy ha te tehetetlennek érzed magad, akkor ők is így fognak érezni. Tehát először magadban tégy rendet!

2013. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

úgy látszik tele vannak energiával, egy kicsit ki kellen őket vinni levegőre, vagy bárhová sétálni ahol kicsit leadnak magukból, elfáradnak.

ha látják, hogy nem vagy a helyzet ura annál jobban csinálják, kimutatod a gyengeségedet megérzik, semmiképpen sem láthatják, hogy téged ez bosszant.

vidd el őket a nagyszülőkhöz, hogy kicsit higgadjanak le, te is feltöltekezel.


találtam neked egy oldalt a neten


Szülőként, sőt, pedagógusként sincs egyszerű dolga az embernek, ha magatartás-zavarral szembesül. Nézzünk pár jó tippet, hogy lehet bevonni a tanulásba az ilyen örökmozgó "rosszalkodó" gyerekeket.



1. Fontos, hogy a gyermek figyelmét folyamatosan, huzamosabb ideig fenntartsuk.


Ennek érdekében megfelelő motiválásra van szükség. A feladatok iránti érdeklődését csak így lehet fenntartani.



2. Lényeges szerepe van az iskolai ültetésnek - ezeket a gyerekeket nem szabad olyan helyre ültetni ahol kívül esnek az úgynevezett „aktív” téren. Minden esetben olyan helyen üljön, ahol aktívan be tud kapcsolódni a munkába, közel van a pedagógushoz.



3. Nem szabad a gyermeket túlterhelni, olyan követelményeket állítani elé, amelyeket nem tud teljesíteni, mert ezekben az esetekben sorozatos kudarc éri és ez elveszi a kedvét a tanulástól. Ezért fontos, hogy megismerjük a gyereket, tudjuk, hogy mire képes, mi az amiben biztos a siker. Mindig olyan feladattal terheljük le, amelyben sikerélményhez jut, de azért ehhez dolgoznia is kell. Erősítsük a sikeres oldalát, ezáltal növeljük az önbizalmát.



4. Fontos a megfelelő szabályok kialakítása, Kell, hogy tudja a gyerek, hogy mi a jó és mi a rossz, mivel jár, ha megszegi a szabályokat. Tehát tisztában legyen a következményekkel. A tanár, a szülő részéről nagyon fontos a következetesség. Ha ez hiányzik, megzavarja a tanuló viselkedését, nem tudja, mihez tartsa magát. A közösen alkotott szabályok egyfajta biztonságot jelentenek a gyerekeknek, tudja, hogy milyen viselkedési formát várnak el tőle.



5. Fontos a reális énkép kialakítása. Ebben nagy szerepe van a visszajelzéseknek. Ha legtöbbször negatív visszajelzéseket kap, az rombolja az énképét. Ezért törekedni kell arra, hogy sokszor érje pozitív visszacsatolás a gyereket. Ebben jelentős szerepe van a szülőnek és a tanárnak egyaránt.



Szigetfalvi Mariann


Ha kérdése van, és szeretne velem kapcsolatba lépni, kattintson ide: www.fejlesztoportal.hu, ahol bátran felteheti kérdéseit, írjon privát e-mailt az info@fejlesztoportal.hu címre, vagy keresse a facebook-on az Egy Lépés Együtt oldalt.

2013. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

hasznos tanácsokat írtak az előttem szólók.

annyit mindenképp kiemelnék, amit minden esetben kötelező, hogy "a gyerek nem hülye, csak gyerek". :)

ezt úgy kéne értelmezni, hogy már egy 7-9 évessel nagyon gyönyörűen értelmesen ellehet beszélgetni. persze ehhez feltétel a nyugodt környezet, legyen időd rá, és hogy csak ti ketten legyetek (először csak külön-külön egyikkel másikkal).

Mondd el nekik hogy amikor ők úgy viselkednek ahogy, akkor az neked miért olyan rossz. Hidd el, mindent megértenek, és tudnak partnerek is lenni!


Kérlek írj hogy sikerült-e valamit tenni :)

Drukkolok!

2013. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ne nézzenek Cartoon Network-öt,mert rossz hatással vannak rájuk.
2013. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 princessluna33 ***** válasza:

ne nézhessenek tv és jobb lesz!!

ja és NEM a te hibád!!

2013. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 princessluna33 ***** válasza:
ha sok játékot veszel rosszabb lesz!
2013. febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!