Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányunk januárban lesz 2...

Kislányunk januárban lesz 2 éves és szinte semmit nem beszél. Kezdjünk el félni?

Figyelt kérdés
Amiket tud: pá-pá, hamm. Meg ilyen sajátos hablaty nyelv, amikor ezt használja, mintha előadna valamit, mutogat a kezeivel. Tud pápázni, integet a körülötte lévőknek, ha elköszönnek. Nagyon szeret mesézni, sokat nevet rajtuk, szinte már kezeli az okostelefonokat... Ha valaki felseper hozza a lapátot, a szemetet kidobja a kukába, szóval ezeket tudja, meg talán van is amit nem írtam le, de sajnos nem nagyon mondd érthető szavakat... 😕
2019. dec. 27. 11:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
61%

Mi tévén nőttünk fel, órákat néztük, ha nem is, mindig szólt a hàttérben.


Én 9 hónaposan kezdtem beszélni, öcsém 11 hónaposan.


Lányom először mesét 2 évesen látott, akkor lett tévénk, 3,5 évesen kezdett beszélni érthetően, rövid mondatokban”kérek vizet”


Le lehetne kopni a tévés témáról, ha naponta 3 bogyó és babócát megnéz(15perc) semmi baja nem lesz, sőt, az én gyerekem első szavai közt voltak a szereplők nevei, véletlen sem a rakás tsmts mondókàt mondta, vagy abból részletet, amit félévig minden nap elismételtem naponta többször és a gyógyped is sokszor. Sokat a mai napig nem tud visszamondani, vagy gőze sincs, miről szólnak, mert nincs hozzà kép vagy háttértudása, pedig 5 éves. Most jöttem rá, hogy nem ismeri pl a közönség kifejezést, hiába voltunk cirkuszban, moziban, bábszínházban..


A meseolvasás meg akkor hasznos, ha tudja miről van szó, mert minden szóhoz társul kép a könyvben vagy cselekvés az életben.

2019. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Köszi kedves 9-es! A beszéden kívül mindent tud a lányom, amit felsoroltál! A felmérés komplett volt. A korának megfelelő a többi területen. Kérdez is! Ja, csak kicsit nehéz megérteni...

Meg is ért mindent. Pl már 1 éves volt, mikor mondtam, kezdek fázni.... ő nyitotta a szekrény ajtót és vette ki a ruhámat...

7-es voltam.

2019. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
56%
Ja, mellesleg napi 1-2 óra mondókázás megvolt nálunk, mert anyám óvónő és rengeteget vigyáz rá, mi is sok mesét olvasunk neki, most már mesét is néz, mert 2 évesen már egyértelmű volt számomra is, hogy nem a mondokázástol, meg a tv tiltásától tanul meg egy gyerek beszélni, akkor tanulja meg ha megérik rá az agya, addig amíg nem érett rá, addig fejen is állhatsz nem fog beszélni.
2019. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 7!


Nem támadásnak írtam mielőtt azt gondolnád.

A felsorolást meg nem neked hanem a kérdező gyerekéhez véltem írni általánosságban mit is kellene már kb tudnia. Mert az, hogy kidobja a szemetet az sajnos kevés.

2019. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
64%
Amikor pszichológiai tanulmányok, szakértői előadások készülnek, egyetemen tanítják hogy marhára nem tesz jót a beszédfejlődésnek és az idegrendszer érésének a mesézketés, akkor kár azon lamentálni, hogy 20 éve mi volt, mert összehasonlíthatatlan a mostani kütyüzési szokásokkal. A másik meg, hogy a te gyerekeden nem vettél észre negatív hatást, nem jelenti azt, hogy nincs is, mert nem tudhatod, hogy hogyan fejlődne tv nélkül. És ha nincs is rá rossz hatással, nem írja felül az egy szem gyerek a több ezret, akikkel mondjuk felmérések készültek ezzel kapcsolatosan. Szóval tök irreleváns, hogy a te gyerekednek még jót is tesz a tv, ugyanis a legtöbbnek nem.
2019. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
52%

A felmérések a túlzásba vitt média hatását mutatják, nem azt, hogy pl kirakót hang nélkül játszik a gyerek tableten.


Egy olyat sem láttam még, ami napi 1 óra médiahasználatot elítélne, csak a szemének nem tesz jót egyhuzamban! egy felé figyelni ennyi ideig. Napi 3x20 perc logikai játékra vagy rövid korának illő mesére, esetleg beszéd nélküli képekre nincs tanulmány és jóideig nem is lesz.


Egyébként rengeteg egymásnak ellentmondó tanulmány létezik, nem kell gondolom bemutatnom, mit mennyi oldalról támadnak, és bizonyosodik be mondjuk évek múlva, hogy az ellenkező oldalnak volt igaza(leginkább étkezést követek nyomon, kiderült, hogy a cukor, tojás, vöröshús nem káros, viszont a tésztafélék igen, de volt homeopátiát itámogató orvosból nem is egy, vagy pl az a gyerekneveléses német könyv szakembertől, ami a ridegtartás-igény nem kielégítéses tippeket osztogatta)


Ki nem tojja le, mit mond a világ egyik fele, a másik fele az ellenkezőjét fogja, és nem mindig a tanul-tanulatlanra válik szét. A mi régi házidokink pl lebeszélt az orrcseppről és homeopátiás cuccot javasolt, pedig ugyanúgy diplomás, mint az új.


Alig tudunk valamit az agyunkról, pláne pszichológiából(áltudomány khm), mindenki tegyen úgy, ahogy jónak érzi, amíg az nem szélsőséges.

2019. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

Nem csak a szemetet dobja ki. Attól azért többet tud. Eszik, iszik egyedül, lépcsőzés is megy segítség nélkül. Tulajdonképpen csak a beszéddel van problémánk, az az egy ami nem akar beindulni.


Nem tudom, hogy lehet-e hozzá köze, de szüléskor sürgősségi császármetszéssel született, előreesett köldökzsinór, csökkent magzati szívhang miatt. Nem lehet a megkésett beszéd mondjuk egy kisebb oxigénhiányos állapot következménye?

2019. dec. 27. 16:06
 18/34 anonim ***** válasza:
47%
nem hiszem hogy emiatt lenne,mert nálunk ugyanez volt szülésnėl, sőt még újra is kellett ėleszteni, de ettől még beszélt időben. Lehet hogy egyszerűen csak később indul be nála
2019. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 22 hónaposak a fiúk, ők se mondanak még semmit. Mindent megértenek, de mégsem beszelnek. Tv, telefon, tablet stb nincs nekik adva. Mondóka, -ének viszont rengeteg van. Mégsem beszélnek. Nagytesojuk is 2,5 éves múlt, amikor elkezdett beszélni, de kapásból mondatokban.

Nem tudhatjuk, hogy okozott-e gondot az oxigénhiány. Ha pl a beszédközpont sérült, akkor igen. Erre csak mr tudna választ adni. Ha nagyon aggaszt, akkor keressétek fel a helyi pedagógiai szakszolgálatot, ők felmérik, sok helyen gyerekneurológus is megnézi a gyerekeket. Vesztenivalotok nincs vele.

2019. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!


Nagyobbik lányom (4.5 éves) toxémia miatt sorvadt babaként született. Indítva lettem 8.órában sürgős császárral született nyakán a zsínórral leesett szívhanggal el lilulva. Születése után rögtön PIC-re szállították. 4 napig volt oxigéninkubátorban 1 hetet volt az osztályon. 1 éves korig jártunk fejlődésneurológiára. Sosem találtak gondot. Nimcs rajta a papíron, hogy oxigénhiányont kapott de mivel el volt lilulva és olany volt mint egy rongybaba én rengeteget tornáztattam. Nekünk egyedül a járás volt ami csúszott, ami bár még időn belül volt de ahhoz képest hogy 8 hósan felállt csak 18 hónaposan indult el.

A húga 23 hónapos sokkal előrébb tart mindenben mint a nővére. Míg a nagynak 1 évesen 2 szava volt és csak hablatyolt majd 18 hósan kezdett el beszélni egyre többet addig a kicsi már 3 szavas mondatokban beszél folyékonyan több mint 100 szava van.

Amit tudok tanácsolni. Elviszed hallásvizsgálatra, elveszed a telefont tőle - ezt mindenképp semmi keresni aló nincs egy kisgyerek kezében telefonnak.

Még többet beszéltek vele.

Elviszed pedagógiai szakszolgátalthoz felmérni. Vagy megkérded a védőnőt.

Vannak gyerekek akik jó megfigyelők de nem akarnak beszélni.

9-s voltam.

2019. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!