Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányunk januárban lesz 2...

Kislányunk januárban lesz 2 éves és szinte semmit nem beszél. Kezdjünk el félni?

Figyelt kérdés
Amiket tud: pá-pá, hamm. Meg ilyen sajátos hablaty nyelv, amikor ezt használja, mintha előadna valamit, mutogat a kezeivel. Tud pápázni, integet a körülötte lévőknek, ha elköszönnek. Nagyon szeret mesézni, sokat nevet rajtuk, szinte már kezeli az okostelefonokat... Ha valaki felseper hozza a lapátot, a szemetet kidobja a kukába, szóval ezeket tudja, meg talán van is amit nem írtam le, de sajnos nem nagyon mondd érthető szavakat... 😕
2019. dec. 27. 11:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Hú bocsánat a hibákért telefonról vagyok és több részletben írtam le 🤦‍♀️
2019. dec. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
36%

Felőlem féljetek, azt szabad, de a gyerekkel semmit nem kell csinálni azon kívül, hogy foglalkoztok vele. Főleg a mese és a kütyüzés helyett! Egyik sem való ilyen pici gyereknek.


Nekünk is sokáig hablaty volt és most már mondja normálisan.

2019. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
83%
Azért egy alig kétévesnél nem katasztrófa ha nem beszél, vegyetek egy böngésző könyvet és abból kiderül, hogy érti-e a szavak jelentését. Sok gyerek nem beszél 2 évesen, nem jelent semmit.
2019. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
67%

Vidd le a nevelesibe es kerdezz ra.

Ott van logopedus es pszicholohus is

Egy felmerestol semmi baja nem lesz es a szakember majd elmondja h mit tegyel ha kell valamit.

2019. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es! (14-es)

Nem vettem támadásnak, csak gondoltam kifejtem...

7-es voltam.

2019. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Nekem a legnagyobb félelmem, hogy autista a gyerekem. ☹️ Mindenképp utána járunk majd, valami féle kivizsgálásnak.


Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

2019. dec. 27. 20:19
 27/34 anonim ***** válasza:
67%
Mi kisfiúnk két évesen csak egy szót tudott: Autó. Két és fél -három éves kor között kezdett el beszélni, viszont akkor egyből mondatokban beszélt. Most harmadikos, és jóval átlagon felüli intelligenciával rendelkezik, kitűnő tanuló, matek és helyesírási versenyt is nyert:) De volt olyan ovis csoporttársa is, aki óvodában kezdett el beszélni. Sztem akkor menjetek el szakemberhez, ha három éves koráig nem beszél.
2019. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
67%
Azért az autizmusnak jóval árulkodóbb jelei vannak.
2019. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Mint például? Már annyi mindent olvastam, nem tudom mit gondoljak... 😐
2019. dec. 28. 10:29
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmusnak rengeteg tünete lehet, és nem feltétlenül jelentkezik mindegyik. Az én fiam magasan funkcionáló autista, ehhez képest 1 évesen folyékonyan beszélt.

Egyébként én úgy gondolom, hogy ha nincs túlzásba víve a kütyühasználat és a mesenézés, akkor nagy gondot nem okozhat. Ha rajzolgat a tableten vagy megnéz egy bogyó és babócát, attól nem fog megállni a fejlődésben. Ha egész nap a tv elé van rakva, és nem beszélnek hozzá, az más kérdés. Ja és a mondókázás.. Szerintem eléggé túlértékelt dolog, a legtöbb mondókának olyan a nyelvezete, amit a mai gyerekek egyszerűen nem értenek, nem tudják hova tenni, sokat még én sem értek 😀 Annó próbálkoztam mondókázni a gyerekemnek, mert annyiszor hallottam, hogy mondókázni márpedig kell, de a gyereket sosem érdekelte, bár az is lehet, hogy rajtam érezte a bizonytalanságot, mert sosem éreztem úgy, hogy ezek a bugyuta értelmetlen kínrímek jót tennének neki.

Én úgy tudom 2 évesen még nem jelent gondot, ha nem nagyon beszél. A fiamnak volt olyan ovistársa, aki még 3 évesen sem beszélt, aztán 4 éves korára összetett mondatokban és tisztán dumált. Nem egyformán fejlődnek a gyerekek, ha más tünet nincs, én még nem kezdenék aggódni.

2019. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!