Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyereket mivel lehet...

Egy gyereket mivel lehet rávenni, hogy pakoljon el maga után?

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 09:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%

Kamaszkorukig rendesek voltak, és pakoltak (több-kevesebb) sikerrel maguktól is. Utána jött a dacos "de nekem így tetszik" sztori. Mondtam, hogyha én pakolom el, akkor a kukában köt ki.


"Kidobtam" 1-2 kedvenc farmert, és néhány széjjel hagyott játékot, egy Xbox kontrollert (mind a garázsban volt 2 hónapig), utána persze orbitális hiszti volt, de többet nem fordult elő. Tökéletességet nem várunk tőlük, de nyilván a szennyest nem hagyjuk a szennyes kosár mellett, illetőleg a játékok sem a szoba közepén hevernek. Most már elég szólni, hogy következő alkalommal tényleg ki lesz dobva, és elpakolnak.

2020. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 vattafar válasza:
100%
Gondoskodó odafigyelő finom nevelgetéssel, nem egyszerű, eltart egy darabig. De az enyém túlélte.
2020. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Ez egyszerű, kérd meg hogy segítsen és tedd azt pontosan amit tőle is elvársz. Lemásolnak minket mert ilyen az emberi tanulás. A segítségnyújtás pedíg egy választás számukra nem pedíg egy parancs.
2020. febr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kijelöltem a házban egy olyan helyet, ahol nem kell elpakolnia maga után. Akár több napig, hétig építheti a Lego dolgait. Cserében a szobájában ragyogó rendnek kell lennie!
2020. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én 1 évesen kezdtem el mondogatni, hogy ha már valamivel nem játszunk akkor el kell rakni. Nyilván eleinte én pakoltam utána. Most 21 hónapos, van amikor nem is kell szólnom és elteszi amivel már nem akar játszani. Ha valamit szétszórt és otthagy akkor megyünk és mondom, hogy el kell rakni és együtt pakolunk. Az apja szigorúbb, ő nem engedi addig mással játszani amíg valamit el nem tesz. Néha nem tetszik neki, de végül mindig elrakja. Sok kitartás, és sokszor el kell mondani. És jó példát mutatni.
2020. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hogy hívják?
2020. máj. 10. 22:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Kit hogy hívnak?
2020. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!