Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mindent meg kell venni a...

Mindent meg kell venni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Már a többedik kérdést olvasom, hogy mindenféle drága, márkás, indokolatlanul luxus cuccot meg kell venni a gyerekeknek kortárs nyomásra, de olyan összegekben, ami teljesen irreális?


Ti tapasztaltok ilyet vagy az ellenkezőjét?


Tipikusan milyen réteg vagy régió vagy iskola katalizálja ezeket? Mi n szenvedünk hiányt semmiben, jó környéken lakunk, de pl nincs olyan ismerősöm, aki nem japna a fejéhez egy 30 ezer forintos jelmezkövetelésre, vagy 200 ezres mobil.


Kicsit megijesztenek ezek, még csak tipegő korú gyerekem van, de fogalmam sincs, mit csinálok, ha betör az életünkbe a "kortárs luxus"...



2020. febr. 18. 20:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét szülőm vásárlási lázban égett, mindig kellettek nekik a legjobb cuccok, főleg édesanyámnak, én mindig megörökölt cuccokban jártam, még ha nem is tetszettek és telefonom sem volt, csak mikor már dolgoztam. Néha azért tettem megjegyzést neki amikor még élt, de nem haragudtam rá sosem, mert ő dolgozott meg a pénzéért és rengeteget kellett dolgoznia.


Én szívesen vennék a gyerekeimnek dolgokat, ruhákat, telefont..stb, amit kér, de biztosan nem vágnám magamat hitelbe emiatt, hogy a társainak megfeleljen, szóval csak a pénzemhez mérten.

Amúgy a szülők rontják el, már 3 éves korában oda teszik a tabletet a kezébe, majmolják a gyereket, csini felnőttes ruhákba járatják és akkor sokan csodálkoznak, hogy tizenévesen is elvárják.

Ha van normális gyerekkora, nem a telefonnal a kezébe nő fel valaki, meg a legjobb legmárkásabb cuccokba, akkor értékelni fogja ha kap egyet ajándékba, nem azzal lesz elfoglalva, hogy másnak milyen van. Meg alapból ha mindent megkap ami kiesik a száján hogy lesz majd sikerélménye ha elmegy dolgozni és tud magának venni egy mégjobbat?

Szóval a véleményem az, hogy nem kell semmit sajnálni a gyerektől, de nem kell mindenből a legdrágábbat vagy a legminőségibbet kapnia, kivéve ha ételről van szó.

2020. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!