Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista kisfiamat édesanyám...

Autista kisfiamat édesanyám mindig bolondnak, hibásnak nevezi. Nekem ez nagyon rosszul esik, sokszor már magam is csalódottságot érzek a fiam miatt. Hogyan értessem meg vele, hogy a gyerek ettől még nagyonis szerethető és nem kellene lenéznie?

Figyelt kérdés
2020. febr. 21. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelező mindenkivel tartani a kapcsolatot. Neked kötelességed megvédeni a gyerekedet az ilyenektől.
2020. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Hát én az első alkalom után közöltem volna anyámmal, hogy se nem bolond, se nem hibás a gyerekem és ha megegyszer ki mer ilyet ejteni a szaján, többét nem akarom látni. Ennyi
2020. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sajnos együtt lakunk, úgyhogy elkerülni sem tudom.
2020. febr. 21. 15:57
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Hibás anyukád, nem a fiad! Egy nagymama hogy tud ilyet mondani a saját unokájára!? Így van nagyon is szerethetőek:) Ne engedd, pláne a gyerek előtt ilyeneket mondjon! Állj ki a fiad mellett!
2020. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor azonnal elköltöznék vagy anyámat vágnám ki, attól függően, kié a lakás.
2020. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is csak addig terjed a “józan paraszti ész” egyeseknél, hogy valamiben eltér, akkor annak minden része selejt, még a kiemelkedő is. Ha bárki mérne náluk iqt, lehetne rendesen eqt, vagy egyéb képességeket, csúnyán buknának.. Pl nálunk a valószínűleg 3 diszes, de szimplán butának nevezett 10 osztállyal rendelkező rokon a legkirekesztőbb a gyerek felé, gondolom saját hibája miatti frusztráltságát tölti ki rajta.


Szerintem minél kevesebbet legyen a gyerek a közelében, akkor is ha együtt laktok, legyetek keveset egy helyen, és mindig állj ki a gyerekért, de főleg akkor, mikor a gyerek hallja. Érdemes iq tesztet töltetni ezekkel az emberekkel, vagy megmutatni mit tud a gyerek, csinálják utána(nálunk bejött anno kirakóval).


Csalódott mindenki az elején, de el kell gyászolni az átlag gyereket, hogy a különleges gyereket tudd szeretni.


Nézd meg pl az ifjú sheldon sorozatot, nekem sokat segít, a csodabogár gyereket az anyuka szemszogebol egesz mas latni

2020. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
A te feladatod megvédeni a gyermekedet, akár együtt laktok akár nem. Nyugodtan küldd el a pi,csába, milyen nagymama az ilyen? Remélem nem kell sokáig egy fedél alatt élnetek.
2020. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

8!

Más a gyerek. Nem olyan, mint az átlag. Épeszű, ép lelkű ember ilyeneket nem mond senkire, pláne nem egy gyerekre. Különösképpen nem az unokájára. A kérdező is tisztában van vele, hogy a gyerek messze nem tökéletes, de egészen biztosan nem bolond és nem is hibás

2020. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Egyáltalán nem bolond a gyerek, csak más a képességprofilja, mint az átlagos gyerekeknek. Biztos vagyok benne, hogy tudnál olyan dolgokat mondani, amiben ügyesebb, mint más gyerekek. Nálunk autista és neurotipikus gyerek is van, és mindkettőnek vannak erősségei és gyengeségei is. Pl. az autista gyerekem nem tudja bekötni a cipőjét, a neurotipikus viszont nem érti matekból a tört számokat. Az autista nagyon tehetséges zenéből és matekból, a neurotipikus pedig ügyes kezű, és jól bánik a kisebb gyerekekkel.
2020. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
En kirugnám a fogát ,,,,,, viccet félretéve, biztos elkoltoznek valahogy tole es nem tartanam vele a kapcsolatot.
2020. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!