Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista kisfiamat édesanyám...

Autista kisfiamat édesanyám mindig bolondnak, hibásnak nevezi. Nekem ez nagyon rosszul esik, sokszor már magam is csalódottságot érzek a fiam miatt. Hogyan értessem meg vele, hogy a gyerek ettől még nagyonis szerethető és nem kellene lenéznie?

Figyelt kérdés
2020. febr. 21. 15:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém "csak" adhd-s, de hallgattam eleget. Nem is tartottuk már a végén a kapcsolatot anyámmal. Nekem nem kellenek a kéretlen jótanácsok:

Azért ilyen, mert mindent megengedsz neki. Azért ilyen, mert túl sokat fegyelmezed. Azért ilyen, mert túl engedékeny vagy. Azért ilyen, mert folyton mindenért cseszegeted. Most melyik? Amikor mondtam, hogy diagnózisunk van a dokitól, erre megint én voltam a sz. anya, hogy már nehogy elhiggyem, hogy a gyereknek bármi baja van. Csak nem tudok gyereket nevelni.

Onnantól kezdve, hogy nem tartjuk a kapcsolatot sokkal nyugodtabbak vagyunk. Tudom, nagyon nehéz, én is sokszor össze vagyok szakadva, és pont az anyámtól vártam volna segítséget, bátorítást, erre még belerúg a földön fekvőbe. Sajnos vannak ilyenek is.

2020. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%

attól függ mennyire súlyos az autizmusa, mert van a teljesen kezelhető, később normális életet élő gyerek és van a sarokban ülő-élete végéig gondoskodást igénylő gyerek. Amit anyukád tesz persze nem szép dolog, de őszintén nem mindenki tud tolerálni egy fogyatékos szintű gyereket.

Talán az zavarja, hogy minden nap ezt át kell élnie, hogy teszem azt neki kell alkalmazkodni a gyerek szokásaihoz(mert ugye autistáknak van ez a tulajdonságuk, hogy ami kicsit is eltér a megszokottól az kiborítja) nem lehet mindenkitől elvárni, hogy ebben helytálljon...

Anyukád ezt nem képes feldolgozni és neked ezt el kell fogadnod és nem ráerőltetni a gyereket és a gyereket sem érdemes azzal bántani, hogy a nagyanyja bántó szavainak kiteszed.

2020. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
57%

Ne értessed meg vele, láthatólag nem tudod, ne erőltesd.

Véleménye mindenkinek lehet, neki ez van, sajnálatos egy kissé, de ez van.

Csak annyit kérj tőle, hogy ne hangoztassa előtted, mert rosszul esik, és gondoljon arra, hogy mi lesz vele, ha netalán ő is beteg lesz, akkor te is kezeljed selejtesnek ? És örülne ennek ?

Ha nem, akkor ő se tegye ezt, mert neked is sz.r.

Ennyit bárki meg tud tenni.

Nem az ő gyereke, ne foglalkozzon vele, és vegyen vissza egy pöppet.

Azért ez így nem nagy kérés.

2020. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk tényleg hibás a gyerek, az autizmus eg nagyon rossz dolog
2020. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%
Miért is, utolsó?
2020. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%
Én is ezzel a betegséggel élek, és semmi pozitív dolog nincs benne kedves #15 válaszoló.
2020. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
De nem is vagy hibás semmiért, amit teszel vagy érzel!
2020. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nagymamanak igaza van, eleg utalatosak tudnak lenni, es egyre tobb az ilyen gyerek. magyaran mondva debilek meg tudom erteni hogy nem szereti. ha nem tetszik akkor szerezz lakast es koltozz el. amig anyadra vagy szorulva addig nem te hatarozod meg a szabalyokat.
2021. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!