Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalatotok a Liliput...

Mi a tapasztalatotok a Liliputi puhatalpú cipőkről? Nekem azt mondta a gyógytornász, hogy az nem jó, mert nem fogja a bokáját, másrészről.

Figyelt kérdés
...pedig: a mezítláb járás tényleg csak mezítláb jó; már egy zokni is totál lefogja a lábujjak szétnyílását-kapaszkodását, hát még egy cipő?
2011. aug. 26. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Puhatalpút akkor adtam a lányomra, mikor még csak mászott, nem csúszkált a lába, mint zokniban, harisnyában.
2011. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Én sem értem, miért ajánlják annyira első lépés cipőnek (is), mikor mindenhol azt hallani/olvasni, hogy olyan cipő kell a gyereknek, ami fogja a bokáját!

Tapasztalatom ezért nincs.

A lakásban mezítláb jár a gyerek, de ősszel és télen muszáj zoknit húznom a lábára!

2011. aug. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Én is kúszás-mászáshoz használtam lakásban, amikor a zokniját egyből leszedte magáról, de ezt nem tudta. Nekem kényelmesebb volt így, mint harisnyával bajlódni, mert mezítláb túl hideg volt. Járni is ebben kezdett, de CSAK lakásban, aztán hamar kinőtte (ezt kaptuk ajándékba), és nem vettem másikat.

Utcára csak bokáját jól tartó cipőt kapott.

Nem tudom idén télen hogy lesz, remélem a zokniletépkedésnek vége lesz addigra. :o)

2011. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

A lányom és a fiam is hordott liliputit és imádták. Ha éppen kimostam és szilikontalpú zoknit akartam rájuk adni helyette, akkor heves ellenkezés fogadta a próbálkozásomat, szedték le a szárítóról és hozták, hogy ők azt akarják inkább felvenni. Szeintem az, hogy ennyire szerették azt jelzi, hogy ennyire kényelmes volt nekik. Mezítláb is szerettek lenni itthon ha a hőmérséklet megengedte, de a liliputi cipőt akármikor szívesen felvették, nem úgy, mint bármilyen mamuszt/zoknit/később papucsfélét. Szóval nálunk bevált.

Egyébként tényleg nem tudták maguknak lehúzni, nem úgy mint a zoknikat. VAgy lehet, hogy különösebben

nem is akarták :-)


ja, és egyiküknek sincs semmilyen ortopédiai problémája, dacára, hogy sokat hordták a puhatalpúakat, és hogy később is igyekeztem flexi talpú lábbelit venni nekik (mondjuk az igaz, hogy mindig sarokkérgeset).

2011. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Azt nem tudom miért nem ajánlja, de nekünk az van. A puhatalpú cipőknek pont az a lényege, hogy minden izmot megmozgat, és ezért nem fogja a bokáját. De a Liliputi oldalán írják is:

"Egy merev talpú cipőben még mindig jobb, ha a cipő tartja a bokát, mintha nem. A puha talpú cipőkben azonban a láb minden porcikája részt vesz a járásban, így nincs szükség arra - sőt kifejezetten káros - ha szelektíven terhet veszünk le a bokáról. Pont ez a koncepció lényege: a láb akkor lesz egészséges, ha megedződik."


Én ajánlani tudom, úgy, ahogy az előttem válaszoló. :)

Mindhárom gyermekem nagyon szerette, és én is, mert könnyű volt rájuk adni! :)

2011. aug. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, így most már közelebb vagyok, tényleg! Köszönöm szépen!
2011. szept. 1. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!