Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 éves lányomat hogy vegyem...

9 éves lányomat hogy vegyem rá hogy valamit csináljon?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök vele hogy valami érdekelje. 2 éve gitározink de semmi haladás mert nem gyakorol. Minden napi küzdés a gyakorlás elérése.. sportot utálja, tanulni nem akar. Nem érdekli semmi csak tabletozni akar mrg tv-t nézni. Minden nap veszekszek vele. Minden egyes nap egy kínlódás. Már annyira unom és utálom ezt a helyzetet. Kikészít. És drámázik, kínlódik, bőg! Annyi mindent megoróbáltunk de semmit nem szeret! Mi lesz egy ilyen gyerekből? Mit csinálnátok a helyemben?
2020. febr. 28. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Tabletet elvenni, tvt kihúzni
2020. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy tabletozni? Mit csinál rajta? Játszik? Közösségi média?

A tévében mit szeret nézni?

Ezekből volna jó kiindulni.

2020. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Roblox, pokémon... játékok.
2020. febr. 28. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Robloxot az én 9 éves lányom is szereti.

Nem engedd játszani. Tévét se nézhet.

Szigorúan csak ha tanul. Most fogd meg, később már nem fogod megnevelni.

2020. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem gyakorolja a gitárt akkor egyszerű: nem érdekli nincs motivációja. Hagyd.

A tanulásban viszont nem ártana odafigyelni. Napközibe nem tudod beíratni? Ott még figyelnek rájuk valamennyire. Ha nem, neked kell odalépned. Minden este/vagy du. nézd át a leckekönyvét mit vettek, miből van házi, mikor lesz dolgozat. Segíts neki!

Tablet és tv persze megvonva amíg nem javíta jegyein. Utána korlátozd neki napi egy órát stb.

2020. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

De miért kell szerencsétlennek gitároznia, ha nem érdekli? Mond meg neki, hogy hagyhatja a gitárt, előzetes tájékozódás után sorold fel neki, mik lehetnék még opciók, hova szeretne helyette járni, kérdezd meg mi érdekelné. Korlátozd a tabletet, tvt beszéljétek meg, mennyi ideje lesz rá minden nap. Ne cirkuszolj, ne veszekedj, ezért nincs tekintélyed. Mert egy 9évessel cirkuszolsz.


Viszont!!! Ha már korlátozod a “szórakozási” lehetőségét, nem árt gondoskodni valami más lehetőségről. Igenis foglalkozni kell vele, kártyázzatok, társasozzatok, menjetek el a könyvtárba, kirándulni, sütizni. Annak nincs értelme, hogy téged zavar, elveszed tőle, majd néz mint hal a szatyorban, hogy akkor most mégis mit csináljon.

2020. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ha játszik, akkor korlátozni érdemes. Nem játszhat állandóan, de azért valamennyit igen.

Tévében mit néz? Ismeretterjesztő dolgot vagy szemetet? A szemetet nyilván kolátozni kell. Ha valami okosság, vagy filmek, akkor figyelni, mi az, ami abból érdekli, és arrafelé terelni.

Én megmondanám neki, hogy nem kell gitárra járnia, ha nem szereti, viszont valamit választania kellene helyette. Szedj össze egy csomó lehetőséget, tényleg sokat, és válasszon abból, vagy mondja meg, mire szeretne járni ő maga.

Sport: általánosságban nem szereti, vagy csak azt, amire jár? Muszáj sportolni valamit. Ezt is kideríteném. Ha pont azt nem szereti, akkor ugyanígy, keresni valamit, amit jobban szeretne. De az nem opció, hogy teljesen abbahagyjon minden sportot.

Tanulni meg senki nem akar, viszont muszáj. Valószínűleg nem alakult ki benne a felelősségérzet a saját tanulmányai iránt. Mondjuk a 9 éves lehet, hogy kicsi ehhez, nem tudom, nincs ekkora gyerekem még. De meg kell értenie, hogy bármennyire nem szereti, csinálnia kell, és ha nyafog miatta, csak rosszabb lesz, mert attól nem kell kevesebbet tanulni. (Bocs, ez nyilván evidencia, csak agyalok.)

2020. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Ne gitározzon, ha nem érdekli. Sport se muszáj, de esetleg valami táncos dolog érdekelheti. A szórakozás (tv, tablet) legyen jutalom, tanulás után, de akkor is korlátozva az időt és a tartalmat.

Ennyi idős fiam van, én nem veszekszem vele ilyeneken. Megbeszéltem vele a szabályokat, ezekhez tartjuk magunkat, ha szükséges, módosítjuk. Napi 1 óra gépezés van (nem játszik, csak videókat néz, figyelem, hogy mit), ha sok ideje marad tanulás/leckeírás után, tévézhet is, legkésőbb 8-ig. Ha sűrű napunk van, nincs tévé és gép, nem örül neki, de kibírja. Mostanában alig tévézik, rákapott a színezőkre. A leckéjét önállóan megírja, utána ellenőrzöm, a tanulásban segítek neki.

Régebben volt, hogy hisztizett (pl. olyan rajzfilmet akart nézni, ami későn van és nem neki való), olyankor kilátásba helyeztem, hogy megváltoztatjuk a tv előfizetést alap csomagra, amiben nincsenek benne a kedvenc csatornái, mi szülők úgyse nagyon nézünk tévét. Vagy hogy lekapcsolom a routert és nem lesz internet. És meg is tettem volna nyugodt szívvel, de lehiggadt :)

2020. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Miért kell mindenáron Neked eldöntened mi érdekelje?

Miért kell mindenáron valami külön óra?

Miért tablettezik egy gyerek?

Hol a következetesség?

2020. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat az en 9 eves gyerekem sem jar sportolni vagy zenelni. Egyszeruen nem erdekli, fel ev gitar utan feladtuk, gyulolte a szolfes orakat is. Az a szabaly itthon, hogy ha kesz a lecke es rend van a szobajaban akkor negezhet, gepezhet amit szeretne. Este 20:00 utan olvashat az agyban pihenve, ezen alszik el.

Kituno tanulo, nekem ez a legnagyobb orom. Ha nem sportolo vagy zenesz nem sajnalom. Az iskola az elso

2020. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!