Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyszerűen fogalmam sincs,...

Egyszerűen fogalmam sincs, hogyan neveljem a lányomat?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy nagyon jó kislány, és valószínűleg ezért sincs fogalmam a dologról, mert sosem volt szükségem erőszakos módszerekre, mindig csinálja amit mondok, de életkorából adódóan sajnos egy valamivel nem boldogulok...nem érzékeli ha mérges vagyok valamiért...tehát ha valami olyat csinál, ami miatt valóban fegyelmezni szeretném, egyszerűen nem érti miről van szó.

konkrét példa: déli alvás - rendszerint lázad ellene...rúgkapál, dobálja magát, hülyéskedik, végül cska nem alszik, délután meg már hisztis, kajla, mindennek neki megy stb...2,5 éves egyébként..rá hagynám a dolgot, erre kimászik az ágyból, elkezd őrjöngeni és felveri a szerencsétlen pici hugát, akinek viszont muszáj volna elaludni..na ilyenkor szoktam rákiabálni, ágyba erőltetni, bezárni a szoba ajtaját (először úgy hogy ott vagyok, aztán mikor már síkideg vagyok akkor úgy, hogy nem vagyok ott) de nem ért belőle...először röhögcsél ezeken is, végül bocsánatot kér, mire kinyitom az ajtót és elfogadom hogy nem bír elaludni, de ilyenkor tovább lép 1 perc alatt a dolgon, és másnap minden megy előlről...eredmény: nem alszik se se a nővére, a délutáni programoknak lőttek, minden nap déltől egy rémálom...hogy vegyem rá, hogy ha nem is alszik, legyen el CSENDBEN a szobájában...


2016. dec. 12. 14:33
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
azzal kapcsolatban egyébként hogy nem hajlandó délben aludni, már több kérdést is tettem fel itt, de sajnos ez megy lassan fél éve, és senki nem tudott ebben érdemileg segíteni, ezért elfogadtam már, hogy egyszerűen egy héten max háromszor ha alszik délben, és ez ellen semmit sem tehetek, akkor sem ha oda emiatt az egész délután..szóval kedves válaszolók, ne írjátok kérlek, hogy keressem meg az okát miért nem alvással tölti ezt a két órát, mert fogalmam sincs :)
2016. dec. 12. 14:41
 2/45 anonim ***** válasza:
95%

"mire kinyitom az ajtót és elfogadom hogy nem bír elaludni"

tehát a hiszti elérte célját, így ha anya holnap is aludni parancsolja, holnap is előadja a műsort :o

2016. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
95%

"röhögcsél ezeken is, végül bocsánatot kér, mire kinyitom az ajtót és elfogadom hogy nem bír elaludni, de ilyenkor tovább lép 1 perc alatt a dolgon"


szerintem félreértelmezed a viselkedését. Tudja ő, hogy te ki vagy borulva, de ő nem ezt nézi, hanem azt, h a felindultságod (és akaratod) ellenére is az legyen, amit ő akar. amikor eléri, nem túllép, hanem elégedett. azt gondolja, "sikerült kibuliznom, h ne kelljen aludnom, na, szuper, játsszunk vmit, hiszen pont ezt akartam alvás helyett


Az én fiam is csinált hasonlót. az segített, h az alvás tervezett ideje alatt akkor se csináltunk más programot, ha nem aludt. (korábban ilyenkor gyakran mentünk 2. sétára, játszótérre, satöbbi. naná, h már csak ezért is meg akarta fúrni az alvást)

2016. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
oké, de mégis mit csináljak, zárjam rá az ajtót egész délutánra? annak ellenére hogy bocsánatot kér?
2016. dec. 12. 14:47
 5/45 A kérdező kommentje:
tehát pont az a bajom hogy őrjöng amiért bezárom az ajtót és ezzel felkelti a kistesót...tehát ez nem egy tartható bűntetési forma...ezért kérdezem hogy szerintetek mivel bűntessem amit meg is ért??
2016. dec. 12. 14:49
 6/45 anonim ***** válasza:
85%
Nem, dehogy!!! de ha a napirendje szerint du 1 és du 3 óra között aludna, de nem teszi, akkor ha fel is adod mondjuk 3/4 2-kor és kihívod (naná, h kihívod és nem tartod bezárva a szobában), akkor figyelj rá, h a következő 1 és negyed óra még számára "érdektelenül" teljen. Azaz ne csinálj olyan programot, ami nyilvánvalóan vonzóbb számára az alvásnál, csak úgy "langyin legyetek el"
2016. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
70%

Siman raszoktattad arra hogyan kell kihisztizni hogy ne kelljen aludni.


Gondolom kulon szoba nincs, igy az a lehetoseg kilove. Azt kellene megoldani hogy az alvasidoben abszolut nyugalom legyen, sotet, csend, ne legyen kint valami erdekes, ne szoljon a radio, a teve, ne legyen mozgolodas, legalabb addig amig el nem alszik.


Oda is fekhetsz melle par percre.

2016. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
70%

" szerintetek mivel bűntessem amit meg is ért??"


SEHOGY. Nem kell buntetni, semmi ertelme nincs.

2016. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem könnyen elaludna, ha melléfeküdnél, illetve ha alvásidőben te is lefeküdnél, amíg elalszik. Én mindig úgy altattam a lányom, hogy melléfeküdtem, simogattam az arcocskáját, vagy ha nagyon nem bírt elaludni, akkor ölbe vettem és ringattam. Ez még 5-6 évesen is bejött, mikor valamiért nem tudott elaludni.
2016. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
30%

Ennyi idősen simán elaltattam őket. Nincs az legmakacsabb taknyanyála egyben hisztiben vergődő 2 és fél éves, akit ne tudnék álomba ringatni némi kitartó popsiveregetéssel. O:) Mindig én nyertem. Ezt ők is tudták. 3:) Most már 5 és 8 évesek a nagyok, idehaza nem alszanak ebéd után, a 3 éves viszont szófogadóan megy az ágyába.

Ha nem akar aludni, és hisztizik, akkor hiába zárod rá az ajtót, meg hagyod ott, aludni nem fog, max lyukat rugdosni az ajtóba. Ülj az ágya mellé, és ringasd álomba valami ütemes, ritmikus, monoton dologgal.

2016. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!