Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fejlődési rendellenességgel...

Fejlődési rendellenességgel született gyermeketekkel mennyire jártok emberek közé, kirándulni, játszótérre menni és hasonlók?

Figyelt kérdés
2020. márc. 8. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dongalábbal született a kislányom. Abszolút megyünk mindenfelé. Mostmár csak annyi látszik, hogy egy kicsit csámpás meg furán megy. A bal sarkát nem teszi le lépésnél, mert túl rövid az achilles ín. De mindent ugyanúgy meg tud csinálni, mint a többiek. Akkor is mehetett bölcsibe, amikor épp be volt gipszelve a lába. (rosszul tolerálja a segédeszközöket, és nem a terv szerint javul a lába, ezért 4hétig be volt gipszelve.) Játszótereztünk is gipszesen, elég hamar rájött, hogyan tud a korlátozott mozgásával játszani. Most, hogy talpbetétet kapott kifejezetten ajánlott, hogy sokat menjen. Itt a tavasz, természetesen megyünk kirándulni.
2020. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fejlődési rendellenességgel született, hanem szülés után egy fertőzés miatt lett agykárosodása (agyhártyagyulladást kapott egy kórházi fertőzéstől), ennek következtében a bal oldala szinte teljesen bena,furcsán tartja a kezét, feje picike, mert nem nő az agyállomány, és súlyos látássérült, így sokszor csak "bambul". Ráadásul van egészséges ikertesója, így még nagyobb a kontraszt, kívülállók is észreveszik, hogy baj van. Járunk mindenfelé ugyanúgy vele is. Ha valakin látom, hogy furcsán méregeti vagy megkérdezi, hogy őt miért nem engedem futkározni stb, akkor elmondom, hogy mi a helyzet. Sőt a sors fintora, hogy a fejlesztések, orvosi kontrollok miatt ő vele többet járunk emberek közé (mindig terápiák után ugrok be pl vásárolni boltba, ügyeket intézni).

Miért merült fel benned a kérdés?

2020. márc. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert van aki be fordul az ilyen helyzettől valahogy sokszor én is. Van aki meg tök természetesnek veszi
2020. márc. 9. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, ezért is kérdeztem, hogy miért kérdezted.

Nagyon nehéz helyzet. Elfogadni én sem tudom az állapotát a gyermekünknek, főleg hogy megelőzhető lett volna, de a betegsége miatt nem zárhatom be a őt és a tesóit a négy fal közé. És rettentően büszke is vagyok rá, hogy ahhoz képest, hogy azt mondták, semmire nem lesz képes, a fejét nem fogja emelni, ahhoz képest kúszik, próbál ülni és szakemberek szerint idővel, ha bizonytalanul is, de járni fog. Az értelem, látás terén is van fejlődés, pedig azt mondták, hogy vegetáló saláta lesz.

Persze rengeteg a hullámvölgy, sokszor elkeseredünk, de érte és a testvéreiért muszáj felállnunk. Jártunk pszichológushoz is, az is sokat segített.

Kívánom a legjobbakat!

2020. márc. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😘
2020. márc. 10. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Magyarországon nem toleránsak az emberek.

Nekem adhd-s a gyerekem, ami kívülálló szemmel leginkább csak egy neveletlenség. Mi nagyon keveset mentünk bárhova, csak ha nagyon muszáj volt, azt is mindig megbántam később. Viszont segítségem nem nagyon volt, így eléggé depressziós is lettem tőle. Aztán most az van, hogy külön járunk el a férjemmel.

Néha már a gyerekek is jönnek, de az elég fárasztó nekünk.

2020. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló hány gyereked van?
2020. márc. 12. 17:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2, de mindkettő adhd-s.

Ha mondod nekik, hogy ne csináljanak valamit, akkor már csak azért is. Egyébként ránézésre szerencsére semmi bajuk. Egyszerűen csak mindenki azt gondolja, hogy alkalmatlan vagyok az anyaszerepre. Azért remélem majd kinövik, már sokkal jobb a helyzet, mint pár éve.

2020. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Az enyém autizmusban enyhén érintett, kb. olyasmi a helyzet, mint az előttem író, ADHD gyerkőcös anyáé, tehát hogy azt hiszik, nincs ennek a gyereknek semmi baja, csak a sz.. anyja, aki nem tud gyereket nevelni. Vidéken élünk, itt még nagyobb a sötétség a fejekben. Mi nem nagyon megyünk, csak ahová muszáj. Egyrészt van épp elég bajom az ébren töltött ideje 100%-ában egy ilyen gyerekkel, nem hiányzik az "okosok" burkoltan vagy nagyon is nyíltan kifejezett véleménye. Másrészt vele nem jó, nem élmény. Csak egy példa: állatok világnapja volt, állatkertbe mentünk. A gyerek tett magasról az állatokra, a látványetetésekre, az arcfestésre, az ugrálóvárra, mindenre, és inkább a kis kavicsokat matatta a földön. Megérte... És akkor még örülhetek, hogy nem borult ki valami butaságon és kezdett el toporzékolni. Nem, nincs nekünk ezekre szükségünk, és nem fogunk ilyenekért pénzt költeni, üzemanyagot fogyasztani, autót koptatni meg felöltözni. Van az ovi meg a fejlesztések, azt csá'. A maradék időben üldögélünk itthon, tűrjük a sorsunkat.
2020. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Barátnőm kisfia erősen érintett autista. Rajta látszik, hogy nem neveletlen. Nem is beszél. Fura dolgokat csinál. Ők eljárnak ide-oda, bár egyre kevesebbet. De pl. a gyerek folyton megszökik, már többször rendőrség találta meg nekik. Ők is folyton beszólogatást kapnak az emberektől. Pedig azon a gyereken tényleg látszik, hogy ez nem nevelés kérdése.
2020. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!