Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért megy olyan nehezen a...

Miért megy olyan nehezen a reggeli felkelés szülőnek, gyereknek egyaránt?

Figyelt kérdés
2020. márc. 13. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Mert nem mennek ágyba idöben. Nekünk nem esik nehezünkre!
2020. márc. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Bonyolult kérdés... ja, nem. Mert nem alusszák ki magukat.
2020. márc. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Ahogy #1-es írja. Kereskedelemben dolgozom, nagyon gyakori jelenség, hogy este 21 kor is vásárolgatnak a gyerekekkel, a szomszédaimnál pl. 22h-ig biztos buli van minden nap. Időben kell lefeküdni. Nálunk legkésőbb 20 kor villanyoltás. Nincs is problémánk!
2020. márc. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Van, akinek inkàbb kèsőbb lenne termèszetes kelni- feküdni, de ezt a közoktatàs nem veszi figyelembe.
2020. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk a kistesó miatt volt nehéz.

Hiába voltak külön szobában, felébredt ahogy felsírt, mászkáltunk otthon.

Amióta jobban alszik a kicsi is, végig alussza az éjszakát a nagy is.

2020. márc. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
#4, így van, aki "bagoly" típus, az mindig szenvedni fog a "pacsirtáknak" kedvező rendszer miatt. Én is egész életemben csak vonszoltam magam. Délutántól késő estig van energiám. Ehhez képest hajnali 5-6 körül kellett kelnem, hogy beérjek az iskolába vagy a munkába. Hát kb. fölöslegesen voltam benn, totál használhatatlanul kornyadoztam, túlélésre játszottam.
2020. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
4-es vagyok, az èn fiam is ilyen. Szerencsère magàntanuló. Ha magàtòl hagyom, 10-24 òràig van fent, jòkedvű , hatèkony. Ha előbb keltem, mint ahogy magatòl kelne, akkor egèsz nap nyűgös, rosszkedvű.
2020. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Màrmint bagoly, ahogy az előttem levő hozzàszóló ìrta.
2020. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Fektesd le időben este a 4-5 évest, aki már nem akarna délután aludni, de az oviban kötelezően le kell feküdni délután, így elalszik. Ezek után örülök, ha este 10-re elfárad. Amikor itthon van, és nem alszik délután, akkor semmi gond, 8-9 között kidől. A kicsivel sincs gond, 14 hós, ő alszik 8-ra.

Másrészt, én egyszerűen nem tudok aludni 11-12 előtt. Sose tudtam, mindig későn kelő, későn fekvő voltam. Mióta gyerekeim vannak, kénytelen vagyok korán kelni, de ettől még este nem bírok aludni olyan hamar. Másrészt, ha bírnék, akkor meg énidőm és házaséletem nem lenne. Nekem is mindig gond volt ez, iskolában az első 3 órát nyitott szemmel átaludtam, este az ágyban meg vergődtem éjfélig. Felnőttként is nagyon nehezemre esett a 9-17-ig munkarend, főleg, hogy nem a szomszédban volt a meló, utazás is volt mellé, így 6 előtt kelni kellett már. A nap felében olyan voltam, mint egy zombi, este persze elaludni nem tudtam. Legalább ez nincs, mióta vállalkozó vagyok, és nem kell sehova járnom időre.

2020. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 - Halász - Zsolt - válasza:
30%
A történetnek semmi köze a bagolyhoz, meg az állatvilághoz. A probléma a technikai fejlődésben van, méghozzá a villanykörte feltatlálásához. Mivel a villany előtt az emberek sötétedés után nem sokat égették a gyertyát, mert hát ugye az i s pénzbe került, ezért viszonylag (a mai emberhez viszonyítva) korán lefeküdtek. Ezért tudtak korán is felkelni. Nem kell a késő estébe, éjszakába fenn lenni. Csak magunkat kell korlátoznunk. A gyerekeknek pedig meg kell adni a szükséges alvásmennyiségeket - nem maradhatnak fenn addig, ameddig a felnőtt.
2020. márc. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!