Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Okozhat-e problémát, visszafej...

Okozhat-e problémát, visszafejlődést, ha hónapokig kimarad a torna?

Figyelt kérdés

Kislányomnak idegrendszeri éretlensége van. Alapozó terápiára járunk. Most a járvány miatt már egy hete nincs torna, előtte két hétig betegség miatt nem volt. Egyelőre nem is tudjuk, hogy mikor lesz legközelebb.

Okozhat bármilyen problémát ekkora kihagyás?


2020. márc. 21. 06:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglak nyugtatni, persze. Hasonló cipőben járunk.

Szerintem keress meg online egy tsmt-st és kérj online konzultációt.

2020. márc. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Igen, okozhat.

De otthon miért nem tornáztok hetek óta?

2020. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos okozhat. Nekünk is 1 hete leállt, előtte héten pedig már a 3-ból 2 alkalmat kihagyott betegség miatt. Itthoni torna nem opció, mi pont azért nem tsmt-zünk, mert ő olyan kezelhetetlen, hogy nem lehet vele, 1,5 évesen próbálkoztunk először, már akkor sem lehetett 🙁
2020. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen mi is szenvedunk rendesen. Egy alkalmat voltunk, most online csináljuk de nagyon nehezen megy sajnos
2020. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyrészt fogalmam sincs milyen gyakorlatokat csinálnak. Ha kérdezem, mindig azt mondja, hogy nem tudja, vagy fáradt. A foglalkozásokon pedig nem lehetek ott . Egy-két gyakorlatot szokott mondani, de az kevés.

De sajnos a lakás is olyan kicsi, hogy itt nincs lehetőség tornázni.

2020. márc. 21. 09:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kicsi? Kisebb mint 1 szoba? Mert az összes feladat megcsinálható 2*1 méteren is.

Első voltam.

2020. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Ehhez a sarlatánhoz ne is vidd többet a gyereket. Ilyen nincs, hogy fogalmad sincs, mit csinálnak a gyerekeddel 1 órán keresztül. Nem is értem, eddig miért engedted ezt. A kiskorú páciensnek joga van a szülôi kísérethez. De az lett volna a minimum, hogy megmutatják neked a gyakorlatokat. Hiszen elvileg minden nap kéne tornáztatni a gyereket. Mindenképp keress egy normális terapeutát a gyereknek!
2020. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

#3 vagyok, Filthfan (#7), járt a gyereked alapozóra? Csak mert általában nem így működik, ne vezessük félre a kérdezőt, és ne sarlatánozzuk le a terapeutát. Eleve szó sincs arról, hogy minden nap tornáztatni kellene. És bár nincsenek kitiltva a szülők, senki nem szokott benn üldögélni 90 percet, hanem hozzák-viszik a gyerekeket. Sajnos nekem ott kell szobroznom, annyira nagyon gáz a gyerekem, de egyáltalán nem ez a normális!

A tsmt az, amikor "megmutatják", pontosabban betanítják a gyakorlatokat és a szülőnek otthon kell - akár minden nap - tornáztatnia a gyereket.

2020. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egek, 7-es, látszik hogy fogalmad sincs. Csoportos terápiákon a bemutató órákon kívül sosincs ott a szülő (egyedi kivétel lehet csak). Már a 1,5 évesek is egyedül mennek be....

Ennek oka: egyrészt nincs hely, hogy 4-5 gyerek szülővel együtt legyen a teremben, másrészt sokkal hatékonyabb a torna, mert ha nincs ott a szülő, jobban követik a gyógytornász utasításait, míg ha bent van a szülő, tőle várják az utasítást illetve jellemzőbb az "ellenállás"a tornával szemben

2020. márc. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a mostani lakásban biztos nem lett volna annyi hely, hogy gurulgasson például. 1,5 szobás kis lakás.

Most költöztünk nagyobba, itt lenne hely bőven. De ha tudnám is, hogy mit csinálnak, nekem nem hajlandó csinálni. Mindig azt mondja hogy fáradt.

Pedig imád tornára járni.

Nem tudom, amúgy, hogy máshol bemehetnek-e. Ismerősöm gyereke a szakszolgálathoz jár, és ott biztosra tudom, hogy nincs bent a szülő.

2020. márc. 22. 04:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!