Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aki otthon van most autista...

Aki otthon van most autista gyermekével, adna tanácsot nekem?

Figyelt kérdés

Március 1 óta itthon van a lányom (4 éves). Beteg volt, nem ment oviba. Március 14-től én vagyok vele folyamatosan (anyukája). Nincs közösségben, és egyre jobban kezd ismételgetni. Mivel nincs semmi, ami kizökkentse (ovi, nagymama).

És én egyrészt egyre nehezebben bírom, másrészt egyre jobban félek attól, hogy fog visszailleszkedni szeptemberben...?


Különböző kérdései vannak, kb 20db. Tőlem kérdezi meg, és nekem kell válaszolni mindig UGYAN AZT. Ha egy szót máshogy mondok, megy a hiszti, visítás...


Hivatalos diagnózisa nincs még,most mentünk volna vissza a fejlődésneurológiára....


Ezt az ismételgetést nem lehet valahogy leépíteni? Ez így nagyon hosszú lesz szeptemberig :(

Próbáltam finoman beszélni vele erről, de hatástalan egyelőre..


2020. ápr. 4. 22:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Mamája sem tud vele beszélni telefonon, mert mindig ugyanazt a 2-3 mondatot elmondja a kislányom, nem kétoldalú a kommunikáció sajnos...


Amúgy nagyon okos kislány, ha jó passzban van, jól lehet vele beszélni.


Annak is örülnék, ha online gyógypedagógust ajánlana valaki,akitől kérdezhetnék.

2020. ápr. 4. 22:27
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia

Nem lehet neked egyszerű. Így hogy nincs még papír így nem is kérdezem kaptok e korai fejlesztést mert így nem.

Nálunk a kisebb down szindrómás, mi hetente kapunk feladatokat amit ha van időnk rá akkor csináljuk is.

De szerintem ha bármi olyan feladatot kitalálsz neki amit szeret, szívesen játszik vele akkor egy időre leköthető.

Nagyszülőkkel ha messengeren videó hívásban tud beszélni vagy csak valamit megmutatni már az is valami, mégha ugyanazt is kérdezi. Párod nem tud neked besegíteni? Kicsit levenni a terhet a válladról?

Esetleg eljárni sétálni kicsit, kimozdulni gyerekkel együtt? Az nem tiltott.

Ha nincs papírja akkor honnan tudod hogy autista? Nem minden az ha pár dolog hasonlít az autistákra

Lehet egyszerűen figyelem hiányos. Legyen egy olyan nap vagy több hogy figyeled a kéréseit kérdéseit, válaszolsz neki, játszotok együtt, hogy úgyis úgy viselkedik e vagy esetleg másképp? A gyerekek ilyenkor nagyon kíváncsiak mindenre.

2020. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
A hisztire pedig, hagyd rá. Majd abbahagyja. Ha rá koncentrálsz addig fogja csinálni még foglalkozol vele.
2020. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

20 hónapos korától kapott beszédindítást és gyógypedagógiai fejlesztést. 3 éves korától beszél, megkésett beszédfejlődésű.


Gyógypedagógus vizsgálta, benne volt egy videós vizsgálatban, amit kiértékeltek az egyetemen. Onnan tudom egyrészt. Másrészt én is tanultam, gyógypedagógiai asszisztens végzettségem van (tanári mellett). Harmadrészt meg a vak is látja, úgy mondjam, sajnos.


Szóval kapott ő már mindenféle fejlesztést. Tsmt-t is, míg elbírtam. Zeneterápiát (fejlődésneurológus írta ki neki) Nagyon sok helyre hordtam.

2020. ápr. 5. 07:12
 5/15 A kérdező kommentje:

Ő minden nap ilyen. És egész nap vele foglalkozok,kivétel a házimunka.

A férjem nem nagyon foglalkozik vele. Néha játszanak, de ő sokkal nehezebben viseli ezt, hogy mindig ugyanazt kell csinálni.

2020. ápr. 5. 07:39
 6/15 A kérdező kommentje:

Ráhagyni panel 3. emeleten nem nagyon tudom a hisztit, az a baj. De nincs is ajnározva. Elmondom neki mindig, ha rosszul viselkedik, megbeszéljük.


De a konkrét kérdésre keresem a választ!!!

2020. ápr. 5. 07:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Balla Barbara - KapCsoda

Keresd meg, egy próbát megér. Fb-on mintha láttam volna, hogy lesz most valami ingyenes online konzultáció. Konkrétabbat nem tudok, elgörgettem. De ő szuper.

2020. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megnézem, köszi, bár nincs facebookom, és nem is tervezek regisztrálni.
2020. ápr. 5. 09:09
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Az oldal alján találsz e-mail címet is.


Goldbach Zsófi is nagyon jó, nem tudom, hogy jelenleg mit vállal, de egy érdeklődést megér.

[link]

2020. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom nézni!
2020. ápr. 5. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!