Lehet autista a fiam?

Figyelt kérdés

Bennem is vannak autisztikus jegyek, nem szeretem a változást, a reggeli és esti rutint mindig betartom magamnak is, nem szeretem ha hirtelen változik a napom, nem szeretek beszélgetni idegenekkel.

Fiam 19 hónapos ő sem szereti az idegeneket(sír), nem szereti ha változás van a napirendben, tudja mi miután jön, ha elmarad vmi reggel vagy este szól érte, tesója sírására befogja a fület.

Engem nem diagnosztizáltak, mivel nincs nagy problémám, első olvasásra tanultam minden egyetemen, nyelvvizsgára se tanultam, mégis minden jó lett.

Fiam is mar 1 evésen mutatott mindent a könyvben, elég ha egyszer mondok vmit, mar mutatja legközelebb, de beszelni nem beszél.


2020. ápr. 21. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Vagy nem. Majd kiderül.
2020. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Jesszus, bennem is vannak? 55/N
2020. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a korban majdnem minden gyereknek fontos a rutin. Szeretik a szokásokat, ez ad biztonságot nekik. És ilyenkor már kellően okosak is hozzá hogy tudják mi következik. A leírtak alapján nem kell aggódnod.
2020. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján semmi nem utal autizmusra, gyerekek szeretik a rendszert, semmi köze az autizmushoz.
2020. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy autista gyereket nagyon nehéz kezelni. Megőrülnél tőle, mindenért kiakadna, hisztizne.

Autisztikus tünetei mindenkinek vannak, attól még nem leszel te sem autista.

2020. ápr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Neurológust felkerestél már? Ő megmondaná a tutit. De egyébként azt mondják, hogy 3 éves kortól tudják biztosan megállapítani. A rokonságban van két autista gyerek is. Nekik is 3-4évesen mondta meg a neurológus.
2020. ápr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok van. Nem, nem voltunk orvosnál meg. Akut eseteket sem látnak el jelenleg...
2020. ápr. 22. 11:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy autista,de lehet hogy nem. Öröklődhet. A leírtak alapján nem az. A gyerekek szeretik a rutint és az a normális,ha nem szeretik az idegeneket. Az én autista fiam utálja a rutint és simán ott hagyhattam volna bárkinél.
2020. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a neurológus mondja meg, hanem az autista szakos gyermekpszichiáter. Átmeneti eseteket még ők is előfordul, hogy félrediagnosztizálnak. 3 éves kor körül a nagyon egyértelmű eseteket tudják megmondani, az enyhébbeket lehet, hogy akár csak iskolában tudják diagnosztizálni.

Cseperedő Alapítvány, Vadaskert, Autizmus Alapítvány, hozzájuk lehet fordulni, ha ilyen gyanú van, de most persze mind zárva van.

19 hónaposan a világon semmit nem fognak tudni mondani nektek. Várj még, reméljük kinövi ezeket.

2020. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok és a kilences válaszhoz csatolnám. Zárva vannak,de addig is lehet kérni kérdőívet,ami kb 40 oldal és ki lehet tölteni,visszaküldeni,időpontot kérni. Vírus előtt 4-12hónap volt a várakozás. Attól függően,hova jelentkeztél. Nagyon fel torlódnak most a gyerekek.
2020. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!