Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nemrég derült ki hogy a fiam...

Nemrég derült ki hogy a fiam lehet hogy autista, hogyan lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés
Akiknek szintén autista gyermekük van, hogyan dolgoztátok föl? Nekem nagyon nehéz volt szembesülni ezzel. A férjem lazábban fogja fel, ő úgy van vele, amíg nem bizonyosodik be, addig nem akar vele foglakozni. Neurológián korai fejlesztést javasoltak. Aztán a pszihiáter mondta hogy valószinű autizmus áll fent, a bizottságon ahová menni kellett, hogy megkapjuk a papít, hogy jár neki a fejlesztés expressiv beszédzavart állapítottak meg. Sajnos beleestem abba a hibába, hogy már minden mozdulatában azt keresem, hogy az vajon autisztikus tünet-e vagy sem.
2012. ápr. 10. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, de valahogy próbálj megnyugodni, és bízni! Nekem unokahugomra mondták, hogy down kóros lesz, erre makkegészséges lett.
2012. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
kövesd a férjed példáját.
2012. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha ezt állapították meg, akkor mi a baj?

Férjednek igaza van!

Ezt azért merem kijelenteni, mert nálunk is ugyanez a sztori, csak Én nem hittem el és tényleg nem is az!

2012. ápr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is kár addig agyalni amíg még nem 100% biztos h autista!

Feldolgozni? Mindenképpen pozitív gondolatokkal! Általában az autisták kompenzálják a kommunikáció hiányosságait különleges képességekkel. Nem mindennapi gyerekek, különlegesek. Nagyobb figyelmet igényelnek, ez a figyelem szorosabbá fűzhetu a családot... én így közelíteném meg a dolgot.

2012. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

írnál kicsit bővebben a gyerekedre?

miért mentetek el a koraiba, mi volt a gyanútok, miket csinál a gyereked, stb. eddig hol voltatok, mennyi idős?


nagyon érdekelne! privátban is nyugodtan írhatsz!


nálunk hasonló a helyzet, 3 hónapja mondták ezt ki, mi is fejlesztésre járunk azóta, én se tudom elfogadni.

utána olvastam és egyszerűen nem látom annak a gyerekemet. nem arról van szó, hogy nem tudom elfogadni, hogy gond van vele, hanem az autizmust, ismerve a tüneteit.

férjem szerint is mellékútra tévedtünk. fejlesztünk és várunk mi lesz a következő felmérésen.

2012. ápr. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én kisöcsémre azt mondták 2,5 évesen,hogy autista.Anyuék voltak a védőnőnél és a védőnő előtt nem szólalt meg.Ezért elküldték ilyen vizsgálatokra ahol azt mondták,hogy autista.Semmi nem látszik rajta, az osztálytársai között is van egy ilyen kislány.És hozzáteszem az osztályból ők ketten KITŰNŐ tanulók!!!(már 3.-os)Viszont itt Debrecenbe, érdekes módon túl sok gyerekre diagnosztizálják azt,hogy autista.Amúgy én is úgy tudom,hogy magasabb az IQ-juk is mint az átlagnak.Öcsémnek is megcsinálták és magasabb volt,mint az átlagé, és mint írtam kitűnő tanuló,versenyekre jár.


Remélem tudtam segíteni!

2012. ápr. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A barátnőm kisfiáról is most derült ki, hogy az. Ők sem tudják egyelőre elfogadni, szóval ez egy tök természetes reakció. De a struccpolitika sem jó, ne dugd homokba a fejed, mert ezeket a gyerekeket minél hamarabb el kell kezdeni fejleszteni. Valahogy én is úgy próbálnám felfogni, hogy az én gyerekem különlegesebb, mint a többi. Nem beteg, csak más.
2012. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Kezdjétek el a javasolt fejlesztéseket, és reménykedjetek. Az autizmus nagyon széles spektrumon jelentkezik, A szimplán különcnek tűnőktől az értelmileg is sérült gyakorlatilag kommunikációképtelen legsúlyosabb esetekig.

Ráadásul a ti gyermeketek egyáltalán nem biztos, hogy autista.

A beszédzavarral küzdő gyerekek sokszor mutatnak autisztikus tüneteket, hiszen pont a kommunikációjuk gátolt, ettől aztán úgy tűnhet, mintha elzárkóznának a külvilágtól. Pedig talán csak a kudarcok miatt nem próbálkoznak már, és ha az alapproblémájukon sikerül javítani, kiderül, hogy az autizmushoz semmi közük.

Feltétlen csináltassatok hallásvizsgálatot, ezt már biztos mások is javasolták.

Ha a hallása rendben, szenzomotoros terápiát (speciális torna) és logopédiai fejlesztést, beszédindításban jártas logopédussal szokás javasolni. Illetve nem tudom hol tart beszédben, de biztos, hogy nem csak a nagycsoportos kori pöszeségjavításra van szüksége.

2012. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, fejlesztésre már járunk. sokat fejlődött, nagyon szeret oda járni. Sokáig leköthető a figyelme. Csak a beszéd nem akar megindulni. Igazából 15-20 szó amit mondd, de azt sem mindíg. A nevét is mondja, állathangokat utánoz. Nagyon szereti, ha mesét olvasok neki, szereti a zenét is. Nagyon bízom benne, hogy tényleg csak a beszéd hiány miatt viselkedik néha úgy, mintha autista lenne, bár tudom hogy a kommunikáció hiánya az is az autizmus tünete.
2012. ápr. 11. 22:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyermeked?
2012. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!