Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik, hogy az oviban nem...

Létezik, hogy az oviban nem veszik észre a problémát?

Figyelt kérdés

Kislányom jelenleg 4,5 èves.

Türelmetlen, nem tud semmire oda figyelni mert gondolatban mindig előrébb jár. Soha egy percet nem tud nyugodtan ülni.. Tudom, hogy próbálkozik de nem megy, valamelyik végtagját mindig mozgatni kell.

Az alvás egyszerűen katasztrófa, állandóan pörög és az elalvás egy igazi harc.

Mindent, de tényleg mindent megpróbáltam ! Nem csak testileg de agyilag is le farasztani de egyszerűen lehetetlen.

Talán 2 db olyan érdeklődési köré van amit szívesen végez is, igaz nem sokáig de egy kicsit leköti.

Iszonyat spontán, ha valamit elkezdünk , ő 5perc múlva már mást csinál.

Az oviban kérdeztem mèg a járványügyi szünet előtt de az óvónő szerint nincs vele baj azon kívül hogy félénk és nehézkes a beszédje ( egyébként viszonylag későn kezdett el beszélni és most se minden szavát érteni)!

Mostanában düh kitörési vannak és nem érdekes hogy ki az, üti vágja ( oviban pl nem) .

Persze utána zokogasban tör ki, hogy nem akart minket bántani.

Nem tudom, hogy revelans info-e de éjszakára még egyáltalán nem szobatiszta, olyan melyen alszik hogy azt se érzi hogy épp bepisil.

A családi életünk 100%ban rendben van, nem veszekszunk szinte soha, ha mégis ő nincs jelen de ez kb évente 2x fordul elő. Tehát nem hiszem hogy lelki problémája lenne, az oviban nem tudok arról hogy érte volna atrocitás.


Hol kérhetnek segítséget?

Mert valami sajnos nincs rendben, nem most kezdődött a problémája de a " tünetei " az elmúlt 1 évben erősödtek.

Úgy érzem, hogy a védőnő és az óvónők egyáltalán nem vesznek komolyan mert ők nem latnak problémát :(

Köszönöm.



2020. ápr. 29. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nevelési tanácsadó - nézd meg, hova tartoztok és ott próbáld meg, pszichológus megnézi.

"2 db olyan érdeklődési köré van amit szívesen végez is"

-ez mi? Érdekelne, hátha azon a nyomon el lehet indulni.

2020. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Imádja a számokat, tehát ehez kapcsolódik.

Szereti a számokat tanulni ( minden féle formában) és most az állandó lekötö játék az Uno kártya. :)

2020. ápr. 29. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Számok? ez jó! Amit nem játékkal próbálsz nála megoldani, az eleve kudarcra van ítélve, akárhányszor mondod elvontan, hogy "de így, de úgy", hatástalan

ugróiskola - ismered? krétával rajzolva, ugrálva

[link]

akkor valószínű a geometria is tetszeni fog! játszatok szívószálból készíthető játékokkal

[link]

[link]

2020. ápr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadó és rengeteg magán fejlesztő hely van, ott is fel tudják mérni. Tsmt torna szerintem jó lenne neki, de előbb mérjék fel.
2020. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Én is TSMT vagy alapozó terapeuta általi felmérésre szavaznék elsőként.

A nev. tan. lutri. Biztos van, ahol jó szakemberek vannak, de felénk pl. ugyanaz a kategória, mint a védőnők vagy az óvónők: nem ismerik fel a problémát, illetve ha érzékelik is, hogy "valami van", reflexből rád fogják, hogy a te nevelési hibáid és/vagy lelki problémáid eredménye.

2020. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom most feszültebb, azért csapkod(most mindenki feszültebb) de minden gyerek szokott ideges lenni(felnőtt is). A magában zokogó szorongóbb és a csapkodós hangos is normális gyerek, nem hiszem, hogy szélsőséges lenne.


Ha ennyire enyhe, jobban jár diagnózis nélkül magánfejlesztéssel, meg se érdemes fogalmazni a gondot, csak elvinni felmérésre, ott kiszűrik a gyenge pontokat, azokat otthon és gyógypeddel/pszochologussal fejleszteni, az erősségeket meg támogatni.


A pisilést én úgy oldottam meg, hogy este 7 után pisiltetem, majd három korty vizet ihat csak, hogy benedvesítse a száját.

2020. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
31%
Én azt szeretném megkérdezni,hogy megvan nálatok az esti rituálé és rendszeresség időben és a megszokott dolgokban? Este még néz esetleg tv-t vagy telefont? Ezek sajnos rossz hatással is lehetnek,pláne ha esetleg egy kis idegrendszeri éretlenség is fennállhat esetleg.Oviban dolgozom,az óvónő lelkiismeretességén valóban sok múlik,de nagyon gyakran látom,hogy az oviban kis cukorfalat gyerek,amint megérkezik anya egyből átvált egy kis ördögfiókává.Ezzel csak azt akarom mondani,nem biztos hogy nem érdekli őket csak mást tapasztalnak.
2020. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiamat se az ovi, se a nevelesintanacsado kb. 5 szakembere, se maganpszichologus nem szurte ki. 3eves korataol hordtam nindenfele, neg vegul 7 evesen kapott autizmus diagnozist. Sok ido elmnet feleslegsen sajnos. Kicsi korban hajlamosak mindent eletkori sajatossagnak mondani. Ha erzed, hogy valami nem oke, elso korben nevelesi, hatha, ha ott is elkuldenek, akkor pszichiater. En ezt javasolnam.
2020. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne vidd a Nevelési Tanácsadóba!!!

Azon kívül, hogy leírják, hogy probléma van vele, és kiküldik az összes oktatási intézménynek, ahova járni fog, többet nem fognak csinálni. Fejlesztést nem adnak, segíteni nem fognak.

Vidd el egy magán pszichológushoz, vagy ha ismersz logopédust, gyógypedagógust, akkor hozzá. Esetleg kérdezd meg a gyermekpszichiátriát, ha van a közeletekben, a mi városunkban elég korrekt vizsgálatokat csinálnak, és rajtad kívül senki nem fogja tudni az eredményt.

Egyébként meg létezik, hogy az ovi nem veszi észre. A lányom adhd-s. és második osztályos koráig senki nem mondta, hogy gond van vele. Persze a magatartásával nem is nagyon volt, csak a suliban kezdődött, mert folyamatos kudarcélmény volt a tanulás. Bár az oviban volt egy gyógypedagógus, aki mondogatott dolgokat, pl. nem jön ki jól a gyerekekkel, inkább egyedül játszik, nagycsoportban még nem alakult ki a kézdominancia, de nagyjából ennyi volt a probléma, szépen rajzolt, szavalt. Az ovis tesztek nem hozták ki.

2020. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!