Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mely munkahelyeken nem veszik...

Mely munkahelyeken nem veszik figyelembe a fedetlen helyen levő nagy, színes tetoválást? Hol nem csinálnak az ilyenekből problémát?

Figyelt kérdés
Nem ez alapján kívánok munkát választani, ez puszta kíváncsiság.
2016. jan. 23. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyen, ahol a stílus része, pl. tetoválószalonban, de metálos boltban is általában tetováltak az eladók.

Illetve olyan helyen, ahol ügyfelek, partnerek előtt nem kell megjelenned. Dolgoztam több helyen back office-ban, call centerben, sima beosztottként senkit nem érdekel a tetoválás. Vezető pozícióban viszont már más a helyzet, de ebben nagyon eltérnek az egyes vállalatok, van aki megengedőbb, van aki szigorúbb. Illetve ügyfelekkel, partnerekkel aki rendszeresen találkozik, ott általában nem tolerálják, legfeljebb ha tudod takarni.


De ez is olyan, hogy ha belegondolsz, nagyon kevés olyan testfelület van, amit soha nem takarsz, nagyjából a kézfej és az arc. Ha már beülsz egy olyan helyre, ahol fontos az öltözködés, ott alap a hosszúnadrág, zárt cipő, hosszú ujjú ing. Innentől akár az egész hátad végig lehet varrva, senki nem fogja látni.


A közszférát nem tudom, ott régebben tudom hogy nagyon rugalmatlanok voltak (annak idején apukám előléptetésének az volt a feltétele, hogy vágja le a haját, mai szemmel nézve nagyon furcsa), mára talán lazult a helyzet, de erről az tud nyilatkozni, aki benne van.


Általánosságban szerintem egyre elfogadóbbak a munkaadók a tetoválásokkal.

2016. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát alkalra akarok egyet , de abol tut nem lesz para mer hoszu ruhába melozok
2016. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
amugy kb minden 2-3. ember tetovált
2016. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"amugy kb minden 2-3. ember tetovált"

Csak nem mindegy, hogy mely testfelületen, mekkora felületen és hogyan.

Mondjuk, most így belegondolva, az első 20 ismerősöm közül, akik először jutottak az eszembe, egyetlen egy tetovált. Ha magamat is beleveszem a 20 fős mintába, akkor ketten vagyunk.Persze, nyilván számít a közeg is, ahonnan az ember az ismerőseit "meríti". Aki egy rockbandába zenél, az a zenésztársait, a közönség alapján akár azt is hiheti, hogy az emberek 90%-a tetovált - aki pedig egy szerzetesrendben él, az lehet, hogy el sem hiszi, hogy létezik tetoválás.

:-)


Én annyit tudok, hogy a rendvédelmi szerveknél tiltott az olyan tetoválás, ami az egyenruha alól kilátszik.

2016. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sparban, Tescoban rengeteg a tetovált eladó, még piercingesek is vannak. Szóval ezeken a helyeken nem gond.
2016. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3: kétlem, pl egy átlag strandolás alapján jóval kevesebb. Eleve a gyerekek és az idősek nem tetováltak, de a 20-40 közöttiek körében sincs szerintem minden 2.-3. ember tetoválva. Én úgy vettem észre hogy vidéken több, értelmiségiek közt kevesebb, de nyilván mindig vannak kivételek. És még a tetováltaknak is legalább a fele olyan hogy egy darab 5 centis minta és nem több.
2016. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szomszédom 90+ éves tele van tetoválva a karja es neki faja hiába ráncos a keze:D
2016. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Patológus vagyok full sleeve tetoválással, senkit nem zavar
2016. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 25. 18:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Egészségügyben a legtöbb helyen megengedett, főleg a gyerekellátásban.
2016. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!