Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem a gyerekemet?

Hogyan kezeljem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Általános iskola első osztályos kisfiú. Csak a YouTube, és az X box érdekli.

Ha kimegyünk az udvarra, vagy elmegyünk itthonról csak szenved, hiába vannak gyerekek, leül és nézi a többieket. Ez kB 1 hónapja tart. Bármit próbálok csinálni vele az uncsi...

Csendes, visszahúzódó gyerek, de azért eddig egy idő után bekapcsolódott a játékba, szeretett társasozni pl. Most semmi nem érdekli.


2020. máj. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Az én véleményem valószínűleg nem lesz túl népszerű de leírom én mit csinálnék. Ha tényleg nem érdekli semmi más akkor az én véleményem az hogy az érdeklődését én nem igazán tudnám megváltoztatni. Akkor viszont könnyen lehet, hogy érdekelné az informatika, esetleg a programozás. Elkezdenék neki alapvető informatikai ismereteket tanítani, esetleg alap programozással kapcsolatos ismereteket, hátha rákap és felnőtt korára egy baromi tehetséges és keresett programozó lesz belőle.
2020. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
El kell tiltani. Nem is értem ekkora gyereket hogy lehet a youtube meg az xbox elé engedni. Persze hogy nem érdekli más mert ezek annyira túlterhelik az idegrendszerét hogy ezek mellett minden unalmasnak tűnik. De ez egy nagyon káros folyamat.
2020. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy a kettes mondja, egy ekkora gyerek nehogy már egész nap a YouTube meg az xBox előtt üljön. Gép és xBox kikapcsol és lehet kimenni játszani a kertbe vagy arra a programra, amit te szervezel.
2020. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is eltiltanám, vagy legalábbis nagyon lekorlátoznám, mennyi ideig "kockulhat".

És nagyon erőlködnék, hogy találjak olyan tevékenységet, ami leköti még.

2020. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Youtube bámulás meg xbox játék, az nagyon messze van a programozástól meg az informatikától... tényleg korlátozni kell, betompult valószínűleg teljesen.
2020. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
Hát ennyi idősnél még időben tudtok lépni. (11-13 évesnél már elkéstetek volna.) Most jött el a pillanat sajnos, hogy 100%-ban megvonjátok tőle az elektronikai kütyüket. Beleértve az ünnepnapokat, hétvégéket is, stb. Mindaddig, amíg ki nem alakul egy olyan stabil érdeklődési köre (pl. olvasás, foci, természetbúvárkodás, stb.), amitől már nem tudják majd az elektronikus cuccok teljes mértékben elfordítani.
2020. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

mondjuk az érdekelne, kedves utolsó, meg a többiek is, hogy mi lesz, ha a stabil érdeklődési köre az informatika/elektronika valamilyen területe lesz?

tehát amíg nem viselkedik jó kisfiú módjára, és nem szerez neked megfelelő hobbit, addig ne is álmodjon arról amit szeret?

amúgy nem tudom feltűnte a nagyonokos válaszadóknak meg szuperszülő kérdezőknek, hogy kb két hónapja kivonták a gyerekeket a teljes szocializációból... a tízéves rokongyerekek meg a tizenéves öcsém (meg tkp én meg apa megy anya meg mindenki) mostanában jár azon a holtponton, ahol minden mindegy és semmi nem érdekes, a gépen meg legalább történik valami, ha már se iskola se munka se semmi...

2020. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a you tube és az xbox nem informatika...
2020. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!