Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek

A kérdés

Izgulós, lámpalázas gyerekemet hogyan segíthetem?

10 éve gyerekem nyilvános szerepléseknél elsírja magát, azt mondja, hogy nagyon remeg. Tudom milyen érzés én is ilyen vagyok, de hogyan tudnám segíteni, hogy egész életében ne kelljen szenvednie ettől?

Keress kérdéseket hasonló témában: izgulás

máj. 16. 11:42  Privát üzenet  

A válaszok
Minél több versenyre elvinni hogy megszokja a helyzetet

A válasz 6%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont máj. 16. 11:54 Privát üzenet

Szerintem ez ilyen tulajdonság, túl sokmindent nem lehet rajta javítani. Valaki vagy izgulós, vagy nem. Én is ilyen voltam, így nem is vállaltam főszerepeket, csak olyanokat ahol csapatban vagy a háttérben lehettem, vagy csak másodpercekig voltam én a középpontban. Így azért könnyebb volt. De feleléseknél változatlanul mindig elfogott a pánik.

A mai napig inkább másra testálom az ilyen feladatokat, pedig már 29 éves vagyok.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont máj. 16. 11:56 Privát üzenet

Szerintem megpróbálni elkerülni vele a nyilvános szerepléseket.

Ha nem akarja, ne legyen kötelező neki. Ez egy elkerülhető dolog, nem olyan mint egy témazáró dolgozat, amit muszáj, ha tettszik, ha nem.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 16. 11:58 Privát üzenet
Szorongó gyerek, akinek alacsony az önértékelése. Ezt bizony te csináltad vagy az apja, gondolom, a saját magatok felé és őfelé is megnyilvánuló maximalizmussal. Soha semmi nem elég jó. Menjetek pszichológushoz. És dicsérd sokat, de valós eredményekért, tettekért, ne a semmiért. A szereplésekre pedig otthon rá lehet készülni, el lehet próbálni.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont máj. 16. 12:17 Privát üzenet

A gyereknek kicsi az önbecsülése, azt gondolja, hogy nem képes rá, vagy, hogy probléma ha hibázik.

Èn a lányaimat beszoktam állítani a tükör elé és el kell mondaniuk, hogy okos vagyok, ügyes vagyok, szép vagyok. Ezt többször átbeszéljük, és a legfontosabb, hogy eröteljesen a tükör elött ezt elmondják maguknak.

A másik biztosítani a gyereket, hogy ha megakad, ha nem tudja, ha kihagy valamit sem történik semmi, egyszerüen tovább kell mondani. Egy modell is ha elesik a kifuton egyszerüen feláll mosolyog és tovább megy.

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont máj. 16. 12:31 Privát üzenet
Ilyen alkat, én inkább kimenteném az ilyen helyzetekből, amikor lehet, mert nem minden felnőttnek kell majd prezentációt tartani, szereplés nélkül is lehet szép karriert csinálni.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 16. 12:53 Privát üzenet

A „nyilvános szereplésbe” beletartozik a felelés is, vagy csak az iskolai előadások pl.?

Ha csak az utóbbi, akkor én is azt gondolom, ezzel együtt lehet élni, nem mindenki exhibicionista. Ha szűkebb körben, ismerősök előtt is feszeng, az már nem annyira jó valóban.

Remek pszichodráma szakkörök vannak, azok nagyon jól tudják oldani ezeket.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont máj. 16. 13:23 Privát üzenet
Szerintem sem kell erőltetni direktbe a szereplést, viszont jó ötlet valami önkifejezési lehetőségre járatni (pl. művészet...), bármi, amit élvezne, és amiben picit megismerheti és megmutathatja magát ilyen nem direkt módon. Ha most lett ilyen, valahol életkori sajátosság, 9-10 év körül már kezd minden külsőség fontosabb lenni, meg minden ciki. Ne kritizáld, biztasd... és sokszor mondd el, hogy nem baj, ha hibázik, akkor is szereted és hát senki nem tökéletes. És vigyázz, hogy ne ragaszd rá a saját félelmeid, mert azért ez nem örökölhető, hanem tanult viselkedés.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont máj. 16. 14:28 Privát üzenet
Nekem a néptánc ugrott be. Sokan vannak együtt a színpadon, ugyanazt járják, be vannak öltözve. Szóval van egy kis rejtőzködés, egy kis mindenki ugyanazt csinálja élménnyel oldanám.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont máj. 16. 18:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jobban szeretem második gyerekemet?
Nem bírom elviselni tovább a gyerekemet! A család enm támogatja h segítséget kérjek mit tegyek?
Segítség,5,5 éves gyerekemet az istenért sem tudom időben lefektetni?
A nagyszülők próbálják nevelni a gyerekemet, sajnos rossz irányba, mi tegyek? Hosszú. Több lennt.
Tényleg akkora bűn, ha a szófogadatlan gyerekemet indokolt esetben fenéken csapom, megtekerem a fülét, vagy kicsit nyakon ütöm? Hangsùlyozom, nem durván csak hogy észhez térjen.
Hogyan jutalmazzam (büntetés helyett) okosan, és célravezetően a gyerekemet?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Problémás gyerekek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!