Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Izgulós, lámpalázas gyerekemet...

Izgulós, lámpalázas gyerekemet hogyan segíthetem?

Figyelt kérdés
10 éve gyerekem nyilvános szerepléseknél elsírja magát, azt mondja, hogy nagyon remeg. Tudom milyen érzés én is ilyen vagyok, de hogyan tudnám segíteni, hogy egész életében ne kelljen szenvednie ettől?

2019. máj. 16. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Minél több versenyre elvinni hogy megszokja a helyzetet
2019. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez ilyen tulajdonság, túl sokmindent nem lehet rajta javítani. Valaki vagy izgulós, vagy nem. Én is ilyen voltam, így nem is vállaltam főszerepeket, csak olyanokat ahol csapatban vagy a háttérben lehettem, vagy csak másodpercekig voltam én a középpontban. Így azért könnyebb volt. De feleléseknél változatlanul mindig elfogott a pánik.

A mai napig inkább másra testálom az ilyen feladatokat, pedig már 29 éves vagyok.

2019. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem megpróbálni elkerülni vele a nyilvános szerepléseket.

Ha nem akarja, ne legyen kötelező neki. Ez egy elkerülhető dolog, nem olyan mint egy témazáró dolgozat, amit muszáj, ha tettszik, ha nem.

2019. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Szorongó gyerek, akinek alacsony az önértékelése. Ezt bizony te csináltad vagy az apja, gondolom, a saját magatok felé és őfelé is megnyilvánuló maximalizmussal. Soha semmi nem elég jó. Menjetek pszichológushoz. És dicsérd sokat, de valós eredményekért, tettekért, ne a semmiért. A szereplésekre pedig otthon rá lehet készülni, el lehet próbálni.
2019. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

A gyereknek kicsi az önbecsülése, azt gondolja, hogy nem képes rá, vagy, hogy probléma ha hibázik.


Èn a lányaimat beszoktam állítani a tükör elé és el kell mondaniuk, hogy okos vagyok, ügyes vagyok, szép vagyok. Ezt többször átbeszéljük, és a legfontosabb, hogy eröteljesen a tükör elött ezt elmondják maguknak.


A másik biztosítani a gyereket, hogy ha megakad, ha nem tudja, ha kihagy valamit sem történik semmi, egyszerüen tovább kell mondani. Egy modell is ha elesik a kifuton egyszerüen feláll mosolyog és tovább megy.

2019. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen alkat, én inkább kimenteném az ilyen helyzetekből, amikor lehet, mert nem minden felnőttnek kell majd prezentációt tartani, szereplés nélkül is lehet szép karriert csinálni.
2019. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A „nyilvános szereplésbe” beletartozik a felelés is, vagy csak az iskolai előadások pl.?

Ha csak az utóbbi, akkor én is azt gondolom, ezzel együtt lehet élni, nem mindenki exhibicionista. Ha szűkebb körben, ismerősök előtt is feszeng, az már nem annyira jó valóban.

Remek pszichodráma szakkörök vannak, azok nagyon jól tudják oldani ezeket.

2019. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell erőltetni direktbe a szereplést, viszont jó ötlet valami önkifejezési lehetőségre járatni (pl. művészet...), bármi, amit élvezne, és amiben picit megismerheti és megmutathatja magát ilyen nem direkt módon. Ha most lett ilyen, valahol életkori sajátosság, 9-10 év körül már kezd minden külsőség fontosabb lenni, meg minden ciki. Ne kritizáld, biztasd... és sokszor mondd el, hogy nem baj, ha hibázik, akkor is szereted és hát senki nem tökéletes. És vigyázz, hogy ne ragaszd rá a saját félelmeid, mert azért ez nem örökölhető, hanem tanult viselkedés.
2019. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a néptánc ugrott be. Sokan vannak együtt a színpadon, ugyanazt járják, be vannak öltözve. Szóval van egy kis rejtőzködés, egy kis mindenki ugyanazt csinálja élménnyel oldanám.
2019. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!