Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg minden gyerek átmegy...

Tényleg minden gyerek átmegy ezen a ,,verekedős, irigy,, korszakon? Ha igen, mikor lesz vége?

Figyelt kérdés

Kisfiam egyke, nehezen ment a szocializáció. Bölcsis sem.volt, majd szeptemberben megy oviba.

Most a karantén alatt 3 hónapig nem látott korabelieket, és ismét odacsap a játszón ha valaki közelít felé.

Karantén előtt már egész ügyes volt, most meg kezdődik minden elölről. Ég a pofám a játszón, és nincs kedvem így kimozdulni vele.


2020. máj. 28. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem megy át.

Konkrétan a mi fiunk is óvodás volt, mikor született a kistestvére, tehát ennyi idősen még egyke volt. Ő sem volt bölcsis.

Az jobban benne volt, hogy nem akarta másnak odaadni a játékát, de SOHA SOHA nem ütött meg másik gyereket a játszótéren.

Te meg azt írod: "ismét odacsap". Tehát korábban is ilyen volt.

2020. máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem, az én gyerekemnek nem volt ilyen korszaka.
2020. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, egyik gyerekem se csapkodott. Irigység van, de nem a játszótéren, hanem itthon, egymás közt.
2020. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Most ősszel megy majd oviba a lányom.Olyan volt a játszótéren, hogy mindig pont ugyanazzal a játékkal akart játszani amivel a másik gyerek így kikapkodta a kezéből,rá kellett szólni.De verekedni,csapkodni nem szokott.Párszor beprobálkozott azzal itthon, hogy ha valami nem úgy történt ahogy szerette volna megpróbált megütni.Nyilvan nem hagytam, minden ilyen alkalommal elmondtam, hogy ha én nem bántam akkor ő se bántson engem,meg hogyha megüt az nekem is fáj még bárki másnak is fájna.Ez eddig működik.Nem tudom mit hoz majd az ovi.Sógornőm lányának olyan csoport társa volt aki verekedett, harapott és a kislány is elkezdte.Honapokig nem lehetett vele bírni.Remelem nálunk ilyen nem lesz.
2020. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Az én nagyobbik gyerekemnek volt ilyen verekedős korszaka ovi előtt. Nagyon kellemetlen volt, és úgy tűnt, bárhogy próbáljuk, sehogy sem sikerül leszoktatni róla.

Bölcsis nem volt, 3,5 évesen került oviba. Rettegtem, hogy ott mi lesz, erre az óvónő "kiemelkedően jólneveltnek" nevezte. Én csak pislogtam. Kinőtte.

A kicsivel soha nem volt ilyen probléma, pedig mindkettőnek mi vagyunk a szülei.

2020. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első: nem volt mindig ilyen, 2,5 éves kora után kezdte. Előtte egy végtelenül barátságos kisfiú volt.

Aztán kezdett jobb lenni a helyzet, határozottan jobb, és most ismét vissza esés.


Baromira kellemetlen ez az egész szitu.

2020. máj. 28. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

5-ös válaszoló vagyok.

Hidd el, tudom, mennyire kellemetlen ez a szitu, főleg, hogy legtöbbször a többi szülőtől is csak megvetést kapsz a problémád miatt, hiszen akinél nem merült fel ilyen gond, annak szent meggyőződése, hogy azért ilyen a gyereked, mert te vagy a rossz szülő.

Nem, nem azért ilyen. Ez egyszerűen egy korszak, amit természetesen minden lehetséges módon kezelni kell, semmiképp nem szabad legyinteni rá, hogy "majd elmúlik", de ha minden próbálkozásod ellenére nem szűnik meg egyik napról a másikra, az nem a te hibád.

Vannak hevesebb természetű gyerekek, akiknek idő kell, amíg megtanulják az indulataikat kezelni. A te feladatod, hogy ezt megtanítsd neki valahogy, de lehet, hogy ehhez idő kell.

Persze akinek soha nem volt ilyen gondja, az könnyen ítélkezik. Valószínű, én is azt tenném, ha nem kerültem volna hasonló helyzetbe (és mint írtam, a kisebbik gyerekemmel ilyen gond soha nem volt, ez is mutatja szerintem, hogy ez ilyen kicsi korban inkább múlik a temperamentumon, mint a nevelésen.)

2020. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És te hogy reagálsz,ha verekszik ?

Vége a játszótérnek,mentek haza ? Megbünteted,rászólsz ?

Vagy nevetve odaszólsz neki,hogy "Jaaaaj Béluka,ezt nem szabad áááám.." mert akkor ne csodálkozz,ha nem "növi ki" .

2020. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én amikor gyerek voltam, ilyen voltam.

És még gimnáziumi években is szerettem verekedni, ez teljesen normális a fiúknál

2020. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém pont a többitől tanulta el az oviban. Utána viszont nem volt könnyű róla leszoktatni.
2020. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!