Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen pszichés hatásai...

Milyen pszichés hatásai lehetnek, ha egy gyerek saját szoba nélkül nő fel?

Figyelt kérdés

Most nem az érdekel hogy "mi huszan voltunk testvérek egy nyárikonyhában és mégis felnőttünk", hanem konkrét tapasztalatokra, hiteles forrásokra. Milyen negatív következménye lehet? Neadjisten pozitív. Valóban fontos az a privát szféra, és mi van ha nem kapja meg egy gyermek? Az ilyenekkel mi lesz, ha elköltöznek?

Minden gondolat érdekel ezzel kapcsolatban:)



2020. máj. 19. 02:24
1 2
 1/20 anonim válasza:
80%
Biztos van negatív hatása, de én csak egy pozitívat tapasztaltam. Párom is saját szoba nélkül nőt fel és szó szerint semmivel nem lehet zavarni. Bármit csinálok, hangoskodok, nyugodtan tud aludni, olvasni. Nekem mindig volt kiskoromban saját rendesen elszeparált szobám, én sokkal érzékenyebb lettem, nem tudok csak teljes csendben aludni, felébredek ha mocorognak, szuszognak mellettem. Szóval én irigylem őt, mert úgy edződött meg, hogy észre sem vette, elmondása szerint nem élte meg rosszul, hogy nem volt saját szobája. :)
2020. máj. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Elsővel egyetértek. Mi 3an voltunk egy szobàban, és nagyon jó alvó vagyok. Nem mellesleg a testvéreimmel is nagyon jó a viszony pedig fiúk és több mint 10 év a korkülönbség. Férjemnek volt saját szobája, nagyon nyugtalanul alszik, megfordulok az ágyban és már fönn van. WCre még sose sikerült úgy kimennem hogy ne vette volna észre, én viszont sose veszem észre ha ő kimegy. És én se éltem meg rosszul, hogy nem volt saját szobám. Lehet egyedül nem is tudnék aludni, bár nem sokszor fordult elő életem során, hogy egyedül kellett aludnom, mindig volt társaságom, megnyugtat ha szuszog valaki a közelben.
2020. máj. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez egyenfuggo. En a hugommal egy szobaban nottem fel. Ha mar az alvas jott fel peldanak, en nagyon jol alszom, nem zavarnak a kis zajok meg ilyesmik. A hugom viszont mindenre felebred, zavarjak a neszek is. Pedig ugye o sem kulon szobaban nott fel :D

Abban egyetertek, hogy a testverek egy szobaban valo gyerekkora szerintem nagyon pozitiv hatassal lehet a kapcsolatukra. Nem mindenkinel nyilvan, de en ugy erzem hogy emiatt IS lett szoros a kapcsolatunk a hugommal. Estenkent folyton beszelgettunk elalvas elott. Jo emlekek.

2020. máj. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Mi utáljuk egymást a tesómmal.


Szerintem nem érte meg. Kb. Lépni nem lehetett a másiktól.

2020. máj. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Mi hatan nőttünk fel egy szobában,apámat,anyámat is beleértve. Egyszerüen undoritónak tartom most visszagondolva. Hátránya annyi hogy most a lányomat sem sürgetem külön szobába,5 éves de simán átmászik közénk éjjel aludni.
2020. máj. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Lehet igen. Mindenkinek szüksége van magánszférára és magányra. Hogy kinek mekkora rá az igény, az változó.n
2020. máj. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Mi egy szobában nőttünk fel a nővéremmel. Magánélet 0,alvási problémáim vannak, mindenre felriadok. Nem lett szoros a kapcsolatunk se.. Egyénfüggő. Én nem teszem ki ugyanennek a gyermekeimet. Pici gyerekeknél még oké, de 10 év felett már nem egészséges!
2020. máj. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Én vagyok a 7.válaszoló!

Amúgy depressziós lettem ennek következményébe, antiszociális,és bezárkózott. Túlstresszelek mindent, rá is görcsölök mindenre 👌 nagyon nagyon ingerlékeny lettem. Nem én választottam. Ilyen volt a helyzet. Elsősorban a 0 magánélet miatt a lehető legrosszabb tinédzserkornak írnám le, amit egy gyereknek szánni lehet! De ez csak 1 vélemény. Mint ahogy előttem is irták, lehet akár jó hatással is valakire 🤔

2020. máj. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Nekem közös szobám volt a tesómmal, (fiú) uuuutáltam. Úgyhogy én a saját gyerekeimnek mindig is biztosítani akartam, hogy legyen választásuk, hogy egy szobában akarnak e lenni vagy nem. Bár még a kicsi is csak 2 éves, a tesó meg úton, majd idővel eldönthetik, hogy meddig szeretnének egy szobában lenni. Szerintem kell a privát szféra
2020. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Először mi is öten voltunk egy szobában,hárman gyerekek,még a szüleim.Utáltam mindig is,sose csinàlhattam azt amit akartam akkor amikor akartam.Sose hivhattam át a baràtnőimet,és nem egyszer keltem arra hogy a szüleim épp szexelnek.Aztán nővéremmel voltam egy szobába,sose felejtem el amikor MINDEN hétvégén arra ébredtem hogy izombol eltépi a függönyt hogy ideje kelni.Korán reggel.Azután fiú tesommal laktam egy szobàban hát az is fantasztikus volt azt kell mondjam.Ő csak úgy tudott aludni ha ment a tv,én nem..de az esetek 99 szàzalékában megvàrtam míg elalaszik,utána kikapcsoltam a tv t és csak azután tudtam elaludni.

Nemtudom hogy ezektől e de sosem tudok jót aludni,minden neszre felébredek,csak teljes vak sötétben tudok aludni,és hiába vagyok már 30,félek egyedül ha a férjem ejszakàs.Nem is tudok nagyon pozitivumot mondani.

2020. máj. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!