Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szólnátok az anyukájának...

Szólnátok az anyukájának (vigyázat, hosszú)?

Figyelt kérdés

Röviden: Anyukához korban kozelebb állok, mint a "gyerekhez", aki már fiatalfelnőtt korban van, több éve ismerem. Voltak mindig is "kisebb" problémák (egyből ütne ha valami neki nem tetszik, vagy nem érti), majd az utóbbi időben elkezdett engem egyre többet keresni, aminek próbáltam eleget tenni. Végül ő is érezte, hogy nincs kapacitásom az ő problémáira. Többször találkoztunk, mesélt nekem a (zűrös) életéről, amibe (mint utólag látom), sikerült egy adag valótlanságot is belecsempésznie, hogy minél jobban megpróbálja elérni a célját (eszközként használhasson).

Legutóbbi alkalommal, mikor már érezte, hogy az életében nem tud menekülési útvonalként felhasználni, és nem vagyok számára több egy olyan személynél aki olykor meghallgatja őt, több "tanú" láttara számon kért, hogy miért nem foglalkozom vele annyit amennyit ő szeretne... Nagyon durván agressziv volt, féltünk hogy meg fog ütni, ordított, szóban nagyon erőszakos, becsmérlő, rágalmazó volt. Nagyon ellentmondasos volt a viselkedese is, egyszóval félelmetes volt.

Mikor ketteseben találkoztunk folyamatosan kérleltem, hogy mondja el a szüleinek (akik egyébként ismernek), hogy együtt vagyunk, tudjanak arról, hogy jó helyen van, beszélgetünk, de nagyon tiltakozott, volt hogy azt kamuzta nekem, hogy beszelt velük, minden rendben, de utólag elmondta, hogy nem beszélt velük.


Én vagyok az "okos", hogy nem tájékoztattam egyből a szülőket, mikor velem volt a "gyerek", de féltem, hogy elveszti a bizalmát, és nem tudom pozitív irányba húzni... Teljesen mindegy, mert legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudtam, de ez már egy másik téma.


Azután a bizonyos nap után, mikor nem tudta magát kontrollálni, még többször keresett, nem akarja megszakítani a kapcsolatot, viszont én igen. Hiába az ismerettség, a barátság, veszélyesnek tűnik, olyan problémái vannak, amihez én porszem vagyok, simán eltapos. Többször írtam neki, hogy meg fogom vele szakítani a kapcsolatot, mert ez nekem így már nem fér bele, de "hívogat", ő szeretne diktálni. Mikor legutóbb mondtam neki, hogy beszélni fogok a szüleivel, ordított a telefonban, és hogy ne "basszam fel az agyát" (sosem viselkedett így), úgy csinált, mintha senki lennék az életében, ne szóljak bele, ugyanakkor meg akar tartani, az nem az ő hibája volt hogy úgy viselkedett ahogy, nem kell arról beszélnem senkivel, róla senki ne beszéljen.


Ha idáig eljutottál kedves olvasó az olvasásban, köszönöm, hogy elolvastad, a kérdés:


"A gyerek" heves tiltakozása ellenére felkeressem a szülőt, és elmondjam nekik (valahogy a gyereket nem kiadva) a megtapasztalásaimat? Illetve, hogy kerülni fogom a gyermeküket? Félek attól, hogy a fiatal dühében, megkeres (tudja hol lakom) és kárt tesz bennem (erőfölényben van), hiszen egy hazugsághegyet rombolok le ezzel, elutasítom a személyét, és még a terve sem jött be, amiért keresett (utólag állt össze).

Lehet okom félni tőle? Vagy hagyjam így és ha majd keres akkor szóljak a szülőnek? Vagy soha ne szóljak, csak verné idővel az ajtót, mert nem tud elérni, majd a rendőrségnek?


Ugyanakkor, ha én lennék a szülő, nagyon rosszul esne, hogy nem tájékoztatnak a gyermekem "állapotáról", főleg hogy ismerősi körömben van a személy.... (Egyébként régen nem beszéltem velük leginkább a fiatal miatt, de ők érdeklődnek, másokon keresztül felőlem)

A legjobban az tart vissza, hogy félek, hogy tesz velem valamit a fiatal, sajnos voltak elég fura megnyilvánulásai, és szedeget/használ is valamit (gondolom ettől is lehet ilyen)... Ki szeretnék minden ilyenből maradni...


Ti hogyan döntenétek? Esetleg valako volt már hasonló helyzetben?



2020. júl. 13. 00:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%
Felbérelsz egy 3 ajtós szekrényt és hathatósan "elbeszélgetsz" a gyerekkel.
2020. júl. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Először is nem gyerek, hanem felnőtt, akárhányszor írod róla, hogy gyerek.

Egy felnőtt embert a szülei nem tudnak már nevelni és nem is felelősek érte. Ezért nem érdemes a szüleinek szólnod. Ha maguk a szülők kérdezik, hogy miért nem tartod a gyerekükkel a kapcsolatot, akkor mondd el ezeket.

Helyesen teszed, hogy megszakítod a gyerekkel a kapcsolatot. Nem is értem, felnőtt ember létedre hogyan keveredtél bele annyira, hogy a végén neked akart támadni. Nem kellett volna ennyire közel kerülnöd hozzá, nem kellett volna a zűrös dolgait hallgatnod. Ez a fiatal nem szeretetre vágyott, hanem használni akart. Sajnálatos, hogy csak utólag vetted ezt észre.


Ennyi az én véleményem, habár nem vagyok sem pedagógus, sem pszichológus.

2020. júl. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Megszakitanam vele a kapcsolatot, es ennyi. Nem felnek attol h kart tesz bennem, az ilyen drogosok ijesztoen neznek ki es latszolag agresszivak de altalaban elobb tesznek magukban kart mint masban. De ez csak az en velemenyem. Nem latom sok ertelmet hogy "bemartsd", ha az anyja kerdezoskodne elmondanek mindent oszinten de magamtol nem mennek oda. Innentol az anyjara lenne bizva mit tesz az infoval. Az, hogy megmondtad a gyereknek mar nem kivansz vele tobbet beszelni az jo, csak tartsd magad ehhez. Az, hogy hazudozott meg kamu sztorikat talalt ki boven eleg indok a miertre. Talal majd masik aldozatot es teged elfelejt, az a baj ha erzi hogy felsz tole nem fog elengedni es sakkban tart. Gondolom van egy adag narcisztikus szemelyisege is nem csak a drogokrol van itt szo, az ilyen emberek veszelyesek.
2020. júl. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
29%

Ha idáig eljutottál kedves olvasó az olvasásban


Na, itt hagytam abba.

2020. júl. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Ekkora katyvaszt...
2020. júl. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
5, igen, főleg az eldugott "együtt vagyunk" szép benne...
2020. júl. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Semmi felelősséged abban, hogy a szülőnek szólj.

Felnőtt a gyerek.

Rz olyan, mintha az anyósomnak szólnék, hogy a fiának voltak drogproblémái... /21-23 évesek voltunk/

Megoldottuk magunk..

Hozzáteszem, hogy az anyósom 300 km-re lakik..évi 4 találkozással is leesett neki, hogy valami nem stimmel..



Tehát “szakíts” vele


Ha bántani akar akkor kérj távolságtartasit



Ennyi

2020. júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%
Te most titokban egy agresszív 17-20 évessel jársz, és szeretnéd, ha az anyja megnevelné, hogy kedvesebb legyen veled?
2020. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem kellett volna egy mentálisan beteg, fiad lehetne korúval kavarnod. Zárd le hamar, ne is kommunikálj vele. A szüleihez szerintem feleslegesen fordulsz.
2020. júl. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Látom, most is hozzák a kommentek a "színvonalt" 😂🥴, ha esetleg valakinek lenne még/van még érdemi hozzászólása, és tudja értelmezni a soraim:


A "gyereket", persze letiltom, mert neki nem rám, hanem szakemberre lenne szüksége, viszont azt gondolom, hogy a szülők felé tartozom valamilyen "beszámolóval", hiszen ők a szülei tudták a legutóbbi alkalommal, hogy nálam volt (nem egymagával). Én zokon venném ha ilyen esetben nem szólnának nekem, annak ellenére, hogy tudom, hogy a gyermekem nem problémamentes.


Ne haragudjatok, de eddig olyan off amiket ide írtatok, hogy csak legyintek, és várom, hátha tud még valaki még tartalmasan "ócsárolás" nélkül pár sort írni. Komolyan félelmetes, mennyire bele tudtok olvasni a szövegbe plusz dolgokat és nem tudtok a kérdésre hagyatkozni, amiért ez az oldal elvileg megszületett.

A kedvencem az "együtt vagyunk" 🤣🤣, neeem, nem kavartam velem, nem jártunk 😂😂😂 nem is járunk... 😂😂😂 Nem is tehetnénk, de nyilván én sem írok ki mindent, szorítkozzatok kérlek ezután csak a kérdésre.


Az 1:26-osnak köszönöm a tartalmas kérdésemre hagyatkozó hozzászólását!!!

2020. júl. 13. 10:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!