Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szólnátok az anyukájának...

Szólnátok az anyukájának (vigyázat, hosszú)?

Figyelt kérdés

Röviden: Anyukához korban kozelebb állok, mint a "gyerekhez", aki már fiatalfelnőtt korban van, több éve ismerem. Voltak mindig is "kisebb" problémák (egyből ütne ha valami neki nem tetszik, vagy nem érti), majd az utóbbi időben elkezdett engem egyre többet keresni, aminek próbáltam eleget tenni. Végül ő is érezte, hogy nincs kapacitásom az ő problémáira. Többször találkoztunk, mesélt nekem a (zűrös) életéről, amibe (mint utólag látom), sikerült egy adag valótlanságot is belecsempésznie, hogy minél jobban megpróbálja elérni a célját (eszközként használhasson).

Legutóbbi alkalommal, mikor már érezte, hogy az életében nem tud menekülési útvonalként felhasználni, és nem vagyok számára több egy olyan személynél aki olykor meghallgatja őt, több "tanú" láttara számon kért, hogy miért nem foglalkozom vele annyit amennyit ő szeretne... Nagyon durván agressziv volt, féltünk hogy meg fog ütni, ordított, szóban nagyon erőszakos, becsmérlő, rágalmazó volt. Nagyon ellentmondasos volt a viselkedese is, egyszóval félelmetes volt.

Mikor ketteseben találkoztunk folyamatosan kérleltem, hogy mondja el a szüleinek (akik egyébként ismernek), hogy együtt vagyunk, tudjanak arról, hogy jó helyen van, beszélgetünk, de nagyon tiltakozott, volt hogy azt kamuzta nekem, hogy beszelt velük, minden rendben, de utólag elmondta, hogy nem beszélt velük.


Én vagyok az "okos", hogy nem tájékoztattam egyből a szülőket, mikor velem volt a "gyerek", de féltem, hogy elveszti a bizalmát, és nem tudom pozitív irányba húzni... Teljesen mindegy, mert legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudtam, de ez már egy másik téma.


Azután a bizonyos nap után, mikor nem tudta magát kontrollálni, még többször keresett, nem akarja megszakítani a kapcsolatot, viszont én igen. Hiába az ismerettség, a barátság, veszélyesnek tűnik, olyan problémái vannak, amihez én porszem vagyok, simán eltapos. Többször írtam neki, hogy meg fogom vele szakítani a kapcsolatot, mert ez nekem így már nem fér bele, de "hívogat", ő szeretne diktálni. Mikor legutóbb mondtam neki, hogy beszélni fogok a szüleivel, ordított a telefonban, és hogy ne "basszam fel az agyát" (sosem viselkedett így), úgy csinált, mintha senki lennék az életében, ne szóljak bele, ugyanakkor meg akar tartani, az nem az ő hibája volt hogy úgy viselkedett ahogy, nem kell arról beszélnem senkivel, róla senki ne beszéljen.


Ha idáig eljutottál kedves olvasó az olvasásban, köszönöm, hogy elolvastad, a kérdés:


"A gyerek" heves tiltakozása ellenére felkeressem a szülőt, és elmondjam nekik (valahogy a gyereket nem kiadva) a megtapasztalásaimat? Illetve, hogy kerülni fogom a gyermeküket? Félek attól, hogy a fiatal dühében, megkeres (tudja hol lakom) és kárt tesz bennem (erőfölényben van), hiszen egy hazugsághegyet rombolok le ezzel, elutasítom a személyét, és még a terve sem jött be, amiért keresett (utólag állt össze).

Lehet okom félni tőle? Vagy hagyjam így és ha majd keres akkor szóljak a szülőnek? Vagy soha ne szóljak, csak verné idővel az ajtót, mert nem tud elérni, majd a rendőrségnek?


Ugyanakkor, ha én lennék a szülő, nagyon rosszul esne, hogy nem tájékoztatnak a gyermekem "állapotáról", főleg hogy ismerősi körömben van a személy.... (Egyébként régen nem beszéltem velük leginkább a fiatal miatt, de ők érdeklődnek, másokon keresztül felőlem)

A legjobban az tart vissza, hogy félek, hogy tesz velem valamit a fiatal, sajnos voltak elég fura megnyilvánulásai, és szedeget/használ is valamit (gondolom ettől is lehet ilyen)... Ki szeretnék minden ilyenből maradni...


Ti hogyan döntenétek? Esetleg valako volt már hasonló helyzetben?



2020. júl. 13. 00:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
57%
drágám, te írtad, hogy együtt vagytok, nem mi szoptuk a kisujjukból. VAgy nem tudod, ez mit jelent????
2020. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ha sikerülne komplexen látni a szöveget, akkor nem egy egy-egy szón lovagolnál, és tudnád értelmezni az (abban a pár órában) "együtt vagyunk" (addig sem szív, vagy mit tudjam én mit csinál) kifejezést.


De nem magyarázom, mert itt én kérdezek😂, ha nem érted lapozz tovább kérlek "drágám". 🥴🤕

2020. júl. 13. 11:00
 13/29 anonim ***** válasza:
63%
Akkor te kije vagy, honnan ismered és miért jár hozzád és dühöng nálad?
2020. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
Igen, szólnék az anyjának és arról is, hogy zaklat.
2020. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%
11: Egy szoval se irja sehol hogy egyutt lennenek. Tisztan kiveheto, hogy megsajnalta a fiatal felnottet es csak segiteni akart. En is ismerek olyan embert akirol ir, igaz idosebb 30as korosztaly de hasonlo jegyekkel, nyilvan mar finomodott ennyi idosen. Valoszinuleg ez a baratom ilyen lehetett 20 evesen. Felni nem kell tole, viszont konnyen lehuz penzzel. Hasonloan empatikus fajta vagyok en is mint a kerdezo, de aztan rajottem hogy ez a tipusu ember aki cuccozik nem tud logikusan gondolkodni, hiaba akartam en is tobbet bele latni a szemelyebe, csak idopazarlas. A hala ismeretlen fogalom. Tulajdonkeppen nem is akarnak valtozni csak energiat szivnak el. Van aki teljesen alarendeli magat az ilyen embereknek evekre. Szerencsere eleg koran rajottem en is, hogy mi a szitu a kerdezo is rajott innentol mar tiszta sor.
2020. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
35%
Mert át lett írva a kérdés. Szó szt benne volt, hogy felkeresse-e a szülőt, hogy együtt vannak.
2020. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
44%

Bocs, mégse. Ott van az még...



kérleltem, hogy mondja el a szüleinek (akik egyébként ismernek), hogy együtt vagyunk

2020. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
93%
17: "Mikor ketteseben találkoztunk folyamatosan kérleltem, hogy mondja el a szüleinek (akik egyébként ismernek), hogy együtt vagyunk, tudjanak arról, hogy jó helyen van, beszélgetünk, de nagyon tiltakozott, volt hogy azt kamuzta nekem, hogy beszelt velük, minden rendben, de utólag elmondta, hogy nem beszélt velük." ----> egyutt vagyunk---> egy helyisegben tartozkodnak. Erdekes, hogy mennyire maskent ertelmezzuk. Nekem egybol lejott, hogy nem ugy erti, hogy egyutt vagyunk mint kapcsolat hiszen utana folytatja a felsorolast: "hogy együtt vagyunk, tudjanak arról, hogy jó helyen van, beszélgetünk..." Szerintem itt erezheto, hogy arra utal helyileg vannak egyutt. De minenesetre igy mar ertem miert gondoltak itt sokan, hogy parkapcsolatrol van szo.
2020. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
57%
Ezt a marhaságot úristen
2020. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a 11-es 17-es kommentet (nem gondoltam volna, hogy ezt magyarázni kell, de köszönöm, hogy te/ti megtetted/megtettétek helyettem is), illetve még az elsőt is, igaz nem teljesen értek vele egyet, de neki sikerült tárgyilagosnak, objetívnak maradnia. Az ilyen kommentek miatt járok még fel ide. :)
2020. júl. 17. 00:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!