Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vihetem oda autizmus kivizsgál...

Vihetem oda autizmus kivizsgálására?

Figyelt kérdés

Hajdú-Bihar megyéből a Vadaskertbe gondoltam. Mindenhol azt olvasom hogy ott értenek igazán ehhez. Ha lehet innen oda bejelentkezni és kapnánk egy diagnózist, akkor avval itt Hajdú-Biharban tudnak mit kezdeni? Úgy értem fejlesztésre akkor itt is tudnánk járni?

Nem szeretném ha valaki 1 órás vizsgálat után rábökné hogy autista, szeretnék megbízható diagnózist kapni. Lehet hogy egy idegen helyen egy rakás vadidegennel szemben egy egészséges gyerek is furcsán viselkedne.


2016. dec. 8. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Miböl gondolod, hogy a gyereked autista? Ez nem játék, csak komoly indokkal szabad kivizsgáltatni.


2. AZ autizmus kivizsgálása több napos tesztsorozat, ahol nem számít, hogy a gyerek éppen lámpalázas, mert nem kikérdezik, hanem különféle helyzetekben megfigyelik.


3. Ha tényleg érdekel, akkor ne itt kérdezz, hanem ott hívd föl öket, vagy írj nekik egy részletes levelet, választ ugyanis csak onnan kaphatsz.

2016. dec. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hajdu-Bihar Megyei Önkormányzat Kenézy Gyula Kórház Rendelőintézet Gyermek és Ifjúságpszichiátriai Osztály


4026 Debrecen, Bartok u. 226.


(06 52) 511 818

Ide is veheted. És akkor nem kell több napra befektetni, nem kell utaztatni.

Egyébként viheted a Vadaskertbe is, de hosszú a várólista. Az aggodalmaidat nem értem, miért bökne rá bárki is egy óra után bármit??

2016. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Vadaskerttel kapcsolatban én pont hogy csupa rosszat olvasok. Leírások alapján csak a legsúlyosabb eseteket ismerik fel.
2016. dec. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem viheted. Már Budapest pesti oldaláról sem fogadnak
2016. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor marad az itteni megoldás. Abból gondolom hogy 2,5 éves és ha szólunk hozzá nem mindig figyel, sőt többnyire mintha nem is hallana. (hallásvizsgálat volt, ott mindent rendben találtak) Az öltözés, fürdés, fogmosás, körömvágás mindig ordítással jár, hiába mondom neki szépen nyugodtan előre hogy mi fog következni és miért van rá szükség. Ha kérdezek csak néha válaszol, inkább szó szerint ismétli amit mondunk neki. Magáról E/3 személyben beszél és az esetek 50%-ában lábujjhegyen jár. Szemkontaktust pár másodpercig tart.
2016. dec. 8. 13:07
 6/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves gyereket a korai fejlesztőbe célszerű vinni. Ez részben fizetős, de reális áron. A budapestit ismerem, kiváló szakemberek vannak. Ha bármi nyugtalanít, akkor érdemes kérni egy vizsgálatot.
2016. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a Vadaskertben már nem fogadnak országosan. Amúgy a diagnózis valóban igen összetett, nem mondják ki ránézésre (mi egy hétig voltunk a Vadaskertben diagnosztizáló héten).

Javaslom, hogy olyan diagnosztizáló helyet keress, ahol kortárs közösségben figyelik meg, ugyanis autizmus esetében ez az igazán mérvadó a diagnózis szempontjából (na meg persze a tesztek, de annak egy részéhez még túl fiatal... 4-5 éves kor között lehet igazán hatékonyan diagnosztizálni).

2016. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem igaz! Másfél éves kortól lehet diagnosztizálni, de 2-3 éves kor között már stabilan adható autizmus! Még az enyhe eseteket is legkésőbb 3 éves korig diagnosztizálni lehet.
2016. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Au utolsónak igaza van, három évesen már biztosan diagnosztizálható
2016. dec. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál 2,5 évesen vették észre a bölcsiben hogy más mint a többi. 3 évesen nem adtak még diagnózist. Jelenleg autizmus gyanúja áll fent, fél éve járunk fejlesztésre (nagyon sokat segített eddig)és 3,5 évesen vissza kell mennünk. Akkor remélhetőleg kiderül, hogy mennyire érintett.
2016. dec. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!