Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista ( diagnosztizál...

Akinek autista ( diagnosztizált) a gyereke, annak esetleg csecsemő korban volt valami jele?

Figyelt kérdés
Például sokat vagy mindenért sírt,vagy egyáltalán nem sírt, nem szerette a testkontaktust, nem szopott vagy pont, hogy folyton és túl hevesen szopott, alig aludt stb.

#csecsemő #autizmus #koraijelek
2020. aug. 20. 23:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Anya azért jött, hogy tudjak aludni, mert végtelenül kimerült vagyok, kicsit el is vitte ( cumisüvegből etetjük mióta tropára mentem a bimbóim a folytonos tépkedést .eg harapástól), de kétségbeesve hozta vissza 3,5 óra múlva, hogy üvölt, nem alszik, semmi nem nyugtatja meg, lehetetlen altatni. Nekem mondja?? Pedig négyünket felnevelt.. totál ki vagyok készülve. Tudom, hogy nehéz egy csecsemővel,de szerintem ez már tényleg sok.
2020. szept. 13. 03:50
 12/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van valami baja, akár értelmi sérülés, de még nem lehet megmondani, hogy pontosan mi. Az én autista gyerekem kicsit sem hasonlított rá, vele nehéz volt, mert sokat igényelt engem és könnyen frusztrálódott, de ez így elég rosszul hangzik.


Harapni és tépkedni a bimbót nálam fogzásnál csinálta, játszott, úgy fájt, volt, hogy nem engedte el. Ha nem engedte el, azt mondta a szoptatási tanácsadó, hogy nem lehúzni kell, hanem rányomni az arcát a mellre, akkor ki fogja nyitni a száját. Rosszul nézett ki, de még két bimbóm van.. morzsolgatni szeretett kézzel meg ínnyel, szerintem nekem attól lett sebes, a babák sokszor sokféleképpen játszanak, mert a szoptatás megnyugvást is jelent. Ha nem akarod szoptatni, ne szoptasd, én is 2 évig szenvedtem a semmiért, pedig másélnél már nagy teher volt, kb 1 éves korig csinálnám újra.. Ha ideges volt, az enyém sem nyugodott meg másnál, be is rágott a környezet hogy "még én sem tudom megnyugtatni, pedig nekem mindegyik gyereknél megy"..


Okosat nem tudok mondani, csak azt, ami nálunk könnyített. Az első a szoptatás iszsz, sokat, rengeteget, de ha fájdalmat okoz vagy vedd el, vagy ha tép, nyomd oda a fejét a cicihez, akkor elengedi. Másik, hogy tedd magadra, ha alszik, a szívedhez a fülét, hogy hallja, csendben, sötétben, inkább hűvösben(az jobb az alváshoz). Én elég vékony voltam, simán hallotta, sokszor még én is, elvileg az nyugtat. Autózás sokaknak segít, nálunk nem, csak hányt tőle, de nektek hátha. Kis gombóc még, sok gyereket megnyugtat a szoros betekerés(pólyázás). Ütemes hang, pl csepegés, vagy az aaa.. ami zenében az alapritmust adja, nem ugrik be, de kattog. Esetleg óra is, ami hangosabban kattog. Vannak fehérzaj videók youtubeon, az enyém imádta a vízfolyás hangját, volt, hogy ráztam egy palack vizet lassan.


Fogy? Ha fogy, akkor tápszer is kell neki, mellé cicizés, vagy én nagyon cumi ellen vagyok, de esetleg azt is. Vannak nagyon eltökélt szoptatási tanácsadók, 10-20 ezret szerintem megérne, hogy legyen veletek egy kicsit


Ami még jó lehet a babakádba langyos víz, be azt a szivacsot, sötétíteni és csepegőre állítani a csapot. Ez is nagyon bejöhet, de első körben a pólyázás a legegyszerűbb.


Mondjuk lehet, hogy valami fáj neki, csak nem tudja elmondani.. Még azt próbálnám ki, hogy egy minimális baba fájdalomcsillapító(azt hiszem panadol vagy melaxen) után is sír e ennyit, vagy ha megszűnik a fájdalom, akkor rendben van. UHk rendben a belső szerveknél? Puffadt has?

2020. szept. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%
A babak furak! 7hetesen kizart h tunete legyen! Faradt vagy, most csiszolodtok! Nyugi!
2020. nov. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!