Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista Aspengeres gyerekek...

Autista Aspengeres gyerekek szülei? Szakdolgozatot írok. Válaszolnétok néhány kérdésre 3 évesen gyereketek beszélt már? Szobatiszta volt e?

Figyelt kérdés

kezdeményezett játékot? barátkozott e másokkal? voltak furcsaságai? mennyire volt önnálló? értette e a poént? lehetett e vele viccelni?

SZÉLES SPEKTRUM EZÉRT SOK TAPASZTALATRA VAN SZÜKSÉGEM ÉS HOGY VÉGÜL MI VOLT A GYANÚ AMIÉRT ELVITTÉTEK? köszönöm előre is a sok választ


2012. szept. 3. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Én szívesen válaszolok, de milyen részletességgel szeretnéd? :) Írd meg privátban az e-mail címed, és minden kérdésedre szívesen válaszolok.

(6 éves aspi kislány anyukája)

2012. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém még nincs 3 éves,de privire szivesen válaszolok neked!

2012. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megírtam a kérdéseidre a választ, kérlek, küldd el priviben az e-mail címed, mert elég hosszú lett. :)
2012. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kedves első válaszoló!

nem küldenéd el nekem is? pont 3 éves a fiam, autista gyanús (aspi) és borzasztóan érdekel más ilyen korú gyerek "tünete". egyszer tettem fel itt kérdést de sajnos csak olyan választ kaptam, hogy "minden autista más..." ez meg nem elégítette ki a kíváncsiságomat, szóval nagyon nagyon megköszönném ha elolvashatnám én is! :)

2012. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm elküditek privátban ? köszönöm
2012. szept. 3. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:
a lányomnál még nem mondták ki hogy autista csak gyanú van rá.3éves 3 hónapos korában volt hajlandó bilizni a kaka mai napig pelusba megy.Oviban nem pisil egész nap.Beszélt 3 évesen de egyoldalú volt a kommunikációja.Az átlagtól ma is le van maradva.Kezdeményez játékot,szívesen odacsapódik más gyerekekhez,utánozza őket.Beszél hozzájuk.Önállóan vetkőzött,cipőt húzott,evett.Mostanában lehet vele viccelni eddig nem értette.Most 3,5 éves lány.aMIÉRT ELVITTÜK VIZSGÁLATRA:3évesen Esz 3.személyben beszélt csak magáról,ilyeneket mondott hogy kérsz inni,kiszállsz a kádból,ismételte amit mi mondtunk,heves hisztik semmiségek miatt,széklet-vizelet vissza tartása(pisit akár 24 óráig is tartotta)nagyon ragaszkodott a megszokásaihoz.de pl sosem ,pörgetett dolgokat,nem nyitogatott ajtót,nem voltak kényszeres dolgai,alig eszik meg pár féle ételt.
2012. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem most 6 éves aspergeres a lányom. 2 éves kora óta gyanakodtam rá, de szinte mindenhonnan elküldtek, hogy szép-aranyos-kinövi: csak halandzsázva beszélt de azt a legmélyebb meggyőződéssel, hogy mi biztosan értjük. Nem értettük, frusztrált lett és begubózott. Aztán tsmt tornával komoly sikereket értünk el nála, elkezdett érthetően beszélni, és újra megnyílt. 4 évesen lett óvodaérett: addigra lett atombiztosan szobatiszta és érthető a beszédében.

Ő a viccet mindig is értette.

Nekem nem volt különösebben furcsa sose. A beszédének visszamaradottsága aggasztott, és ez megoldódni látszik már. Amúgy van szemkontaktus, magas az intelligenciája, kedves és barátságos gyerek (túlságosan is, ez már az autizmusnak köszönhető, hogy nem érti kivel meddig lehet elmenni). Engem sosem zavart, hogy elég akaratos, és az se, hogy extrém válogatós az ételekkel, de ezek is mind az autizmusa miatt vannak.

Teljesen önálló, sőt bátran kipróbál dolgokat (főleg haaz nem étel), játékot kezdeményez és szívesen szerepjátékozik is meg babázik, történeteket játszik el.

Amit azért én észreveszek rajta, hogy a szókincse felét mesékben szereplő fordulatokból meríti (echolál).

Hajlandó más gyerekekkel játszani, de főleg ha ők kezdeményeznek nála. Még barátnői is vannak így.

Ja, és nekünk 1 éve diagnosztizálták a vadaskertben.

2012. szept. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!