Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Dackorszak, vagy valami más?...

Dackorszak, vagy valami más? Szenzoros érzékenység?

Figyelt kérdés

16 hónapos fiamnak Szinte minden problémát okoz neki, ahol szabályok vannak. Már eljutottam oda, hogy sz@r anyának érzem magam, és tehetetlen vagyok. Mindig is elég sírós volt, de most tetőzik rendesen. Néhány példa:

- Harap, üt, ha 100x elmondom, hogy nem szabad, akkor 101x-re is odacsap.

- Ha valami nem sikerül, rögtön hisztizni kezd.

- Ha elesik, sikít, ordít, nyújtja a kezét, hogy vegyem fel. Ha otthagyom, még kb. 15 mp-ig sír, majd felkel.

- Nem hajlandó megkóstolni semmi új ételt, 3-4 féle főtt ételt eszik+ gyümi minden mennyiségben.

- utál törölközni, kb kínszenvedés, mire megtörlöm, hisztizik

- Amu totál kikészíti, az a pelenkázás. Már ha neglátja a pelenkát üvöltve rohan el, sikít, rugdos, vergődik. Szinte magán kívül van.

Fogalmam sincs, hogy mit csinálok rosszul, de egyszeren kifacsar és belefájdul a fejem az egész napos nyígásba. Nem érdeklu játék, semmi, csak a hiszti megy folyamatosan. Próbálok következetes lenni, de pl. ha nem eszik, csak kukoricapufit egész nap, inkább ráhagyom. Már most a fejemre nőtt? Mit csináljak vele?


2020. szept. 20. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Dackorszak. Majd kinövi.
2020. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A kis ördög épp ránő a fejedre. Mit szoktatok közösen játszani? Mennyire vagy vele nyugodt, türelmes? Szoktad dicsérni? Rászólni? Elmondani mit miért nem szabad? Mennyit van friss levegőn? Mi a helyzet az apjával? Milyen vele a te kapcsolatod? És az ő apa-gyerek kapcsolatuk milyen?
2020. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagy udvarunk van, napi több órát vagyunk kint. Általában 4-5 óra. Rászólok elég sokszor. Nem igazán van már sokszor türelmem, eleinte igen, de délutánra már elfogy.

Egyébként ügyes, spkszor megdicsérjük, olyankor látom, hogy örül :)

A férjemmel kiegyensúlyozott a kapcsolatunk. Ő keveset van itthon, de este foglalkozik a gyerekkel. A surlódásainkat megpróbáljuk nem a gyerek előtt elrendezni. A kettőjük kapcsolata is jó, ragaszkodik az apjához, viszont engem néha teljesen ignorál. Az apját puszilgatja, szeretgeti, velem nem igazán csinál ilyeneket. Csak akkor vagyok jó neki, ha fáj valami, vagy beteg. Totál kihasznál :) (viccelek nyilván)

2020. szept. 20. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Akkor csak feszegeti a határait. Most kell a korlátokat megszabnod. Ez egy időszak, de ha erős és következetes vagy, akkor jó eredménye lesz. :)
2020. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

A kajáláson és a verekedésen kívül(de párszor bepróbálkozott vele csak ,,visszaütöttem") az én lányom is mindent csinált, mint a tiéd pont ennyi idősen.Szerintem ezek a határfeszegetések.A kudarcot meg egyik gyerek se szereti, az enyém pld most 3 évesen is majd szétrobban ha nem jön össze valami úgy ahogy képzeli.Ezeket az érzelmeket még nem tudja, hogy kezelje és szerintem azért üvölt mert a csalódottságot máshogy nem bírja levezetni,kifejezni.

A kajával most vagyunk úgy, hogy kb 3-4 fajtát eszik meg aztán mást nem.

A törölközővel megbarátkozott csak idő kérdése volt.:)

16 hónapos korában volt olyan nap, hogy mikor este haza ért a párom mondtam neki, tök utálhat a gyerek, mert mást se mondok egész nap, mint hogy nem szabad,ne csináld, azt se ,ezt se...Minden életveszélyes dolgot akart ami belefért volna nem:D

Szerintem semmi baja a gyerekednek.Keresi a határokat, nézi mire hogy reagálsz.(az enyémnek sincs)Lesz jobb is majd.

2020. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Nézve a pontozást, itt a helyes válasz az igen.IGEN! Mindenképp szenzoros a gyereked.Semmiképp se dackorszakos, semmiképp se átlag gyerek.Mindenképpen BETEG:D

Lehet ezt is lepontozni:D

2020. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én nem pontoztam senkit, marhára nem érdekel a pontozás. A szenzorost csak azért írtam bele, mert ez is felmerült, mint lehetséges magyarázat.
2020. szept. 20. 22:42
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem szenzoros, az nem ilyen, normál gyerek hiszti.
2020. szept. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az evéses, pelenkázós hisztinél meg lehet próbálkozni, hogy valami olyat engedsz meg neki, ami egyébként (még) tiltott, ezzel lekötve a figyelmét. Nálunk részben bevált ez a módszer.
2020. szept. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16 hónaposnak semmi se ha rászólsz. Esetleg olaj a tűzre. Ha valami nem oké, el kell vinned a helyzetből, fizikailag. Ha csak félig nem oké, te mást szeretnél, de nincs veszély, vagy olyasmi ami alapvetően nem illik az elveidbe, akkor a figyelemeltereléssel, átirányítással kell finomítanod a dolgait.

Állva se lehet pelenkázni? Mert ebben a korban nemigen lehet leteperni senkit sem.

2020. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!