Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek mi a gyerek baja?

Szerintetek mi a gyerek baja?

Figyelt kérdés

A kislányom egyik osztálytársáról lenne szó, egy 8 éves kisfiúról. A probléma már a kezdetektől fennáll, értem ezalatt, mióta csak elkezdték az iskolát. A kisfiú viselkedése szerintem és más szülők szerint sem normális. Olyanokat csinál, mint pl.:


Ha rosszul ír valamit, legyen az egy ici-pici hiba, elkezd keservesen sírni, megállás nélkül képes rá, órákig. Teljesen kisírja a szemét.


Ha feleltetésnél nem őt kérdezik először, dührohamot kap. A dühroham alatt azt értem, hogy földhöz vágja a holmiját, táskáját, a dolgait a táblához dobálja, kiabál. Nem bírja elviselni, ha nem őt kérdezik először. Viszont ha őt kérdezik először, de ő nem akar felelni, ugyanazt csinálja, ugyanaz a folyamat megy végbe, jön vergődés, csak akkor amiatt, hogy miért őt kérdezik...Tehát sosem lehet tudni, hogy mi a jó neki éppen. Teljesen kiszámíthatatlan. Olyan is van, hogy földhöz veri magát, közben ugyancsak ordibál.


A szülőkről: Nem fogadják el, hogy a gyerekekkel gond van. Főleg az apuka, tudomást sem vesz róla. Náluk ez ilyen "kinövi" kategória. Viszont van egy idősebb lányuk, azt hiszem 10 éves és ugyanezt csinálja ő is, ugyancsak kezelhetetlen.


Szerintetek mi a baja?


Természetesen ez nincs jó hatással a többi gyerekre sem (amiatt is írtam ki a kérdést), mert nehéz úgy figyelni, ha a kisfiú folyton csinálja a fesztivált, folyton a középpontban akar lenni. Sőt, sokszor veszélyes is, mert amikor rájön a dühroham, nem érdekli, hogy kiveri a másik gyerek szemét valamivel (toll, ceruza, bármi), amit épp tiszta erejéből dobál szét az osztályban. Persze a gyerek ezért nem hibás, sajnálom őt, de szerintem ez az állapot így nem tartható fenn, nem egészséges és nem biztonságos.


Sokszor, nagyon sokszor volt szólva a szülőknek, ne gondoljátok, hogy nem. Egyszerűen nem akarják elfogadni a tényt, hogy a gyerekkel gond van.


Szerintem mi baja lehet?



2020. okt. 15. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem szülőknek kell szólni,hanem az iskola veezetésének.

Ők majd csinálnak valami,akár át is helyezik egy speciális iskolába.

2020. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%
Autizmus, figyelem zavar, hiperaktivitás. Valami biztos van. De amíg a szülők nem fogadják el és nem viszik olyan iskolába őket ahol úgy foglalkoznak velük ahogy ők azt igénylik, gondolok itt a speciális iskolákra, addig nem valószínű, hogy történni fog valami. Maximum ha nagyobb probléma lesz és tényleg hátráltatja a többi gyerek fejlődését, az iskola eltanácsolhatja. De ezt általában nem szokták. Bár amikor én általános iskolába jártam, volt egy hiperaktív kislány, állandóan verekedett meg hisztizett, bántotta a többieket és eltanácsolták, mivel veszélyes volt a többi gyerekre. Aztán nem tudom a későbbiekben mi lett vele.
2020. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem a gyerekkel lenne itt alapból gond, hanem a szülőkkel. Szerintem kórosan elnyomják otthon, így próbál az otthonán kívül érvényesülni.

Mint azok a kollégák, akik elnyomják a társaikat, otthon meg kuss a neve az asszony/férj mellett.

2020. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem gondolnám, hogy ez a Ti dolgotok. A tanár pontosan tudja valószínűleg, hogy mit kell tennie, hova kell jeleznie. Lehet, hogy jár is kezelésre a gyerek, csak a szülők nem akarják az orrotokra kötni.
2020. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Abban is van valami amit a 3as mond, bár nem tudom, hogy egy ilyen korú gyereknél is ebben a formában jön e ki az otthoni elnyomás.
2020. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha van egy masik gyerekuk,es o is igy viselkedik, az mar inkabb azt mutatja, hogy a szulok valamit nagyon rosszul csinalnak otthon. Ritka azert, hogy ket gyerekbol ketto mondjuk autista lenne,de elofordulhat ez is persze. Also tagozatban en is nagyon nehezen dolgoztam fel a kudarcaimat, es bizony velem is elofordult, hogy a tankonyveimet ledobaltam a foldre duhomben sajnos ora kozben, bar nem voltak azert olyan durva duhrohamaim, hogy meg masokat is bantsak. Nalam az volt a problema, hogy a szuleim nagyon hajtottak, ha rossz jegyet hoztam, orakig orditottak velem, buntettek, szornyu volt. Szoval de, egy gyerek viselkedhet igy akkor, ha otthon valami gaz van.
2020. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4 Majd ha a te gyereked szemét veri ki, visszatérünk erre.


Azt hiszed a tanárral nem beszéltem/tünk erről már számtalanszor? Nem viszik sehová. Az anyával még lehetne is mit kezdeni, de az apa sosem menne bele. És otthon az van, amit az apa mond.

2020. okt. 15. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Autista talán.

Nem tudja úgy bántani más gyerek szemét, hogy szétdobálja a ceruzáit.

Ha konkrétan bántalmazna más gyereket, akkor lépnék, addig oldja meg a pedagógus.

2020. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Már a 3. éve ez megy, szóval én sem vagyok az a türelmetlen típus. Hiába akarna a tanár is tenni valamit, míg a szülők vakok... Persze én csak pár példát hoztam fel. Minden napos, hogy tököm rúg valakit meg hasonlók. Az egész iskola ismeri már...
2020. okt. 15. 16:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem igaz

A tanár/iskola jelezheti a szakszolgálat és a gyámügy fele ha gond van.

2020. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!