Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Köpködésről hogy lehet leszokt...

Köpködésről hogy lehet leszoktatni a 10 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Minden ételt vigyorogva kiköp, a folyadékot is, csak a cici érdekli. Ez azért nem vicces, mert nem gyarapszik és ki kell vizsgálni, ha nem kezd el enni. Tápszereket sem fogad el. Sem a figyelemelterelés, sem az nem használ, hogy rászólok, hogy nem. Hónapok óta ez megy.

2020. okt. 21. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
És miért nem adsz neki cicit ha az kell neki? Ha van tejed szoptasd és nem lesz baj a gyarapodással sem. Még ilyenkor is bőven elég ha csak kóstolgat szoptatás mellett
2020. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Dehogynem, naponta 6x szoptatom, mindig kap cicit is. Nem azzal van a baj...
2020. okt. 21. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetek együtt, hagyd, hogy megkóstolja, amit te eszel. Hagyd egyedül turkálni a kajában és felcsipegetni a kezével. Mellette meg még szoptathatod, de ne ugyanabban az időpontban helyette. Sok baba utálja, ha kanállal etetik, de máris viccesebb, ha nála is van egy kanál és utánozhat. Nekem az egyik gyerek csak másfél kora után fogadott el bármilyen tejterméket, addig hiába kínáltam, és persze után kezdett leszokni a cicizésről, amikor már normális adagokat evett. Ebben szerintem minden gyerek - mint másban is - egyedi ütemtervet követ.
2020. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vele eszem, ált. hagyom, hogy csipegessen és szétkenje a dolgokat. Sajnos a kanalakat eldobja, nem akarja még a szája felé vinni.
2020. okt. 21. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:
És te hogyan reagálsz rá, ha köpködi ki az ételt? Azért kérdezem, mert írod, hogy vigyorogva köpi ki. Lehet, hogy látványosan mérgelődsz, ami számára mókás és azért csinálja, mert azt hiszi ez jó játék. Ha nem is törődnél vele, figyelmen kívül hagynád, talán lenne változás.
2020. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Általában mondom, hogy nem szabad, de nem ordìtva, nem mérgesen. Próbáltam pár napig olyat, hogy nem reagáltam. Semmi változás.
2020. okt. 23. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!