Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak ha nem fogad...

Mit csináljak ha nem fogad szót a gyerek?

Figyelt kérdés
Itthon nem tudja magát lekötni 2 percre, alig tudom a dolgom elvégezni tőle. Mikor boltba kell menni már eleve ideges vagyok mert mindig hisztizik valamiért. Úton kiabál, hiába szólok rá 25x, hogy halkabban. 4 éves, úgy érzem egyre nehezebb vele minden.
2020. okt. 26. 16:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok két mondatot váltani senkivel mert folyton közbe szól, telefont kiveszi a kezemből stb. Egyszerűen nem bírok vele. Már volt büntetés többször pl nincs játék vagy édesség de utána ugyanúgy folytatja. Reggel 10x kell rá szólni, hogy kezdj már el végre öltözni. Evés után keni a kezét a ruhájába, falba hiába szólok rá menjen kezét mosni. Mindig nagyon eleven volt de egyre rosszabb. Már tiszta ideg vagyok mindennap
2020. okt. 26. 16:42
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Következetesség. Szabályok betartása.

Oviban is így viselkedik? Ott mit mondanak róla?

2020. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Akkor viszont pedagógiai szakszolgálat.. Magatartás zavar, adhd stb stb. Pszichológus.
2020. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Oviba semmi gond nincs vele, azt mondta az óvónő, hogy legtöbb fiú ilyen.
2020. okt. 26. 16:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs játék vagy édesség. És ez meddig érvényes? Ha 5 percig, akkor nincs is eredménye.

Mennyit vagytok szabad levegőn, ahol kitombolhatja magát?

Segíthetnek olyan mesék is, ahol a szereplők napirendet mesélnek játékosan, képekben. Kézmosás, fogmosás, stb.

2020. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem itt a probléma veled van nem a gyerekkel. Nem tudsz vele mit kezdeni, nem igazán szereted, idegbeteg vagy attól, hogy foglalkozni kell vele, menni vele valahova. Ezt a folyamatos feszültséget és anyai szeretet hiányát nyilván a gyerek is megérzi ezért viselkedik így.
2020. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Ha az oviban nincs vele gond akkor veled van a baj.
2020. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Oviban felgyűlt feszültsèhet ilyenkor adja ki. DE egy ennyi idős gyereknek sok figyelem kell, ès màr maganak is akarja szervezni az èletet. Celravezetőbb, ha együttműködesre pròbàlod ravenni, mint engedelmessegre.
2020. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen valóban velem is baj van mert folyton én vagyok vele, apuka sajnos semmit se segít, mamánál is havi 1x van vagy annyiszor se és már teljesen besokaltam, hogy folyton őt kell szórakoztatnom, nincs egy nyugodt fél órám.
2020. okt. 26. 17:28
 10/16 A kérdező kommentje:
Sokat vagyunk levegőn is. Délelőtt is meg délután is 1-1 órát. De mégis mindig csak anya anya anya egész nap
2020. okt. 26. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!