Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak vele? Teljesen...

Mit csináljak vele? Teljesen kikészíti a családot.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lègyszi segítsetek mert úgy èrzem komoly problèmák vannak a 8 èves lányommal. Már kiskora óta elèg akaratos, hisztis de mostanában nagyon megváltozott. Mindenkit szekál, állandóan ugrál nem tud nyugodtan 10 percig csendben játszani, a fèl èves hugát is folyton szekírozza, ordibál a kicsi mellett aki elkezd sírni mert fèl tőle, nem hagyja aludni enni stb. a nap nagy rèsze üvöltözèsből áll (az ő rèszèről) nemtud csendben beszèlgetni nyugisan, nem. ő ordit sikítozik csúnyán beszèl ès van mikor rámcsap, mindig szekál valakit. A semmi nem változott nagyon a születèse óta, nem költöztünk, nincs veszekedès ès a mai napig együtt vagyunk az apjával, igy nemtudom mi lehet a problèma :( iskolába is volt rá panasz hogy szekálja az osztálytársait ès a bizonyítványa is nagyrèszt 3as lett. Kiszolgáltatja magát, egyedül kèptelen fürdeni, ott kell állnom ès tartani neki a zuhanyrózsát, italt nem kèpes magának egyedül önteni meg ágyba kell vinni a kaját neki. Mert ha nem csinálom meg, üvöltözik ès addig szekíroz amig meg nem kapja. Ha nem vagyok ott akkor turkál a táskmba pl, rendetlensèget csinál, múltkor az ágyamba volt döntve a kaja, nem egyszer volt már igy. Az apja se bir vele. Hiába szólok a gyereknek szèpen, csúnyán, rácsapok akkor kinevet. semmi nem hat rá. Akkor normális viszonylag ha zsebpènzt kap! Nagyon elegem van. Mit tudnèk csinálni? Múltkor már a barátnőm is ideges volt miatta, szemèbe mondta hogy dagadt k**va!! Ès az ő gyerekèt is szekirozta :( nagyon el vagyok keseredve, szeretem imádom őt ki is mutatom neki de semmi nem használ. Mit csináljak vele? Lègyszi segitsetek!!

#gyerek #lány #8 èves
2016. jún. 29. 15:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
szia, huh, ez elég durván hangzik, iskolában nem javasoltak esetleg nevelési tanácsadót? vagy pszichológust? én lehet, hogy elvinném, mert ez tényleg nem normális, hogy ilyen szinten szekíroz és kihasznál benneteket és még csak 8 éves, mi lesz, ha kamaszodik...?
2016. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem változott a körülményeiben, csak egy nagyon fontos dolgot felejtettél el: 6 hónapja született a kistesója. Mi ez, ha nem óriási változás?

Azt nem írtad, hogy mióta kergült meg ennyire a nagylányod, de szerintem a kistesó lehet a háttérben. Az elmúlt fél év pont elég volt a lányodnak arra, hogy leessen neki a tantusz: itt van ez a baba, aki már örökre itt marad, szeretnem kellene, mert mindenki azt mondja, de engem idegesít, mert pici, mindenki vele foglalkozik, csendben kell lenni miatta stb.

A kisbaba teljesen felborította a lányod eddig megszokott kis életét.

Mennyi időt töltesz kettesben vele? A férjed? Mennyi idő, minőségi idő jut rá? Csak és kizárólag rá?

2016. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Én is a kistestvérre tippelek
2016. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy nekem kis korkülönbséggel születtek a gyermekeim. A fiam 22 hónapos volt, amikor a kislányom megszületett. Az első fél év maga volt a mennyország. Imádta a hugit, együttműködő volt. Aztán egyszer csak bekattant a fiam, szerinten szépen lassan felfogta, hogy ez a kis csomag most már itt marad...és onnantól jött a fekete leves. Teljesen kivetkőzött magából a fiam, ott bántotta a fél éves kishúgát, ahol csak érte. Kellett Neki kb. 2 hónap, hogy helyrebillenjen a lelki békéje. Én számítottam erre, úgyhogy nagyon gyakran voltam kettesben Vele, hogy érezze, Ő ugyanolyan fontos nekem, mint a hugi érkezése előtt.

2. voltam.

2016. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Sajnos nem most kezdődtek a problèmák, már a pici előtt jóval. Dèlelőtt Amikor alszik a kicsi olyankor megpróbálom a nagyot bevonni a házimunkába, főzèsbe de ő nem akar. Csak játszótèrre akar menni, vásárolni, mindegy csak nyüzsögjön. Az apja amikor hazaèr a melóból, eszik letusol aztán viszi is, vagy olyankor ő itthon marad a kicsivel ès èn viszem őt fagyizni, játszótèrre. De amikor hazaèrünk vagy otthon vagyunk kezdődik a cirkusz elölről. Utcán is volt hogy rákiabáltam mert előre szalad majdgogynem ki az autók elè.
2016. jún. 29. 16:13
 6/31 A kérdező kommentje:
Ès mèg annyit hogy azt mondja imádja a hugit bántani nem bántja fizikailag, csak üvöltözik mellette
2016. jún. 29. 16:14
 7/31 anonim ***** válasza:
61%
Én keresnék szakembert. De nem pszichológust, hanem pszichiátert.
2016. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 acelsziv ***** válasza:
69%

[link]

Olvasd el ezt e könyvet. Nekünk használt.

2016. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ment mindenkinek a zöld kèz :) acèlsziv megnèzem az itteni könyvtárban hátha kapható, ha nem akkor mindenkèpp megrendelem a könyvet. Kèsőbb is beválhat majd.
2016. jún. 29. 16:25
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindenképpen felkeresnék egy szakembert. De minimum a nevelési tanácsadóba elvinném.
2016. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!