Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezelitek a hisztit?

Hogyan kezelitek a hisztit?

Figyelt kérdés

Konkrét példát írjatok legyszi. Büntetés? Ha igen, milyen? Kizökkentés? (és ha lehetetlen?) Illetve nyilvános helyen mit tesztek? Remélem értitek mire gondolok.

Nekem 2 évesem van és nem tudok már mit csinálni. Javasolták már a vízzel lespriccelést is de miután egyszer kipróbáltam, nem akarom többször...


2020. nov. 10. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Igyekszem megnyugtatni, átölelni.

Abból indulok ki, hogy a gyerek nem érzi jól magát a bőrében, azért hisztizik.

Még mielőtt a nagyokosok belém kötnek: a szeretetteljes ölelés NEM azt jelenti, hogy megkapja, amiért hisztizik!

Egy kétévest semmiképp se büntetnék. Amúgy se vagyok a büntetéssel nevelés híve, de ezzel ismét abszolút kisebbségben vagyok a gyakorin.

2020. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

A szupernagyiban elég gyakran használják a büntiszékes módszert. Viszont látni kell néhàny részt az újabb évadokból, ahol a szülők nem jól használják, két évesnél nem tudom, hogy működik-e már.


A módszer lényege, hogy elmondod a gyereknek, hogy miért került büntetésbe. Mindig annyi perc, mint az életkora, ês utàna ott kell ülnie. A figyelmedet vonod meg tőle, amíg le nem jár a büntetés. Ha feláll, visszarakod de azt is úgy, hogy nem beszélsz hozzá, nem dühöngsz, nem kezded el kergetni, a lényeg, hogy nem figyelsz rá. Az első néhány alkalom elég szörnyű, de aztán gyorsan megszokják.

2020. nov. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

*Javasolták már a vízzel lespriccelést is de miután egyszer kipróbáltam, nem akarom többször...

Ez most gyerek vagy kutya🤣🤣🤣

2020. nov. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Sallerezni szoktam
2020. nov. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk az ölelgetős módszer olaj volt a tűzre. Nem is engedte, képtelenség volt megfogni. Ez minden gyereknél egy egészséges és természetes folyamat, túl kell élni valahogy, viszont tudatni kell velük, hogy lehet önálló akaratuk, de nem mindig. És főként, hogy hisztivel nem érhetnek el mindent.

Ha otthon tör rá a hiszti, mondom neki, hogy anya erre nem kíváncsi és odébb megyek. Általában 1-2 perc és rájön hogy nincs közönsége, abbahagyja és jön utánnam. Máskor leteszem a szőnyegre, ott tombolja ki magát. Már elég kérdezni ha hisztizik: na megyünk a szőnyegre?

Ha máshol vagyunk pl. bolt, játszótér akkor fogom és kiviszem, de közben mondom neki, hogy kimegyünk, mert kiabálsz. Ha végeztél, akkor visszamehetünk.

Mindig szembesítem a gyereket a viselkedésével és hogy következményei vannak.

Amikor látom, hogy kezd megnyugodni, mindig rámosolygok, odahívom, elterelem a figyelmét.

Próbálkoznak, gyerekek de nagyon következetesnek kell lenni, mert így fogják megtanulni, hogy mikor van az, amikor a nem tényleg nem.

2020. nov. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Hat otthon bezavarom a szobajaban h lenyugodjon majd megbeszeljuk utana

Mashol raszolok h eleg es igy nem lehet viselkedni. Menjunk ki es megbeszeljuk


Amugy erdekes h egyik gyerekem sem volt hisztis. Par esettol leszamitva a dackorszak kimondottan nyugis volt.

Lehet azert mert elore megbeszeltunk mindent es emberszamba veszem a gyereket es dontesi jogot adok neki a valasztasokban. (Eletkoranak megfeleloen)

2020. nov. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Az ölelés nálunk sem segít. Ellök magától. Olyankor arrébb megyek, nem foglalkozom vele. Ha kezd lenyugodni vagy kéri, hogy vegyem fel, akkor megteszem. Ilyenkor már lehet simogatni, puszilgatni. Ha séta közben kezd hisztizni, vagy megyek tovább, aztán vagy jön ő is, vagy nem. Ha nem, felveszem, berakom a babakocsiba és megyünk haza.
2020. nov. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Én a kizökkentés híve vagyok és ez nálunk működik. Amikor hisztizik, akkor felajánlok valamit, amit szívesen csinál. Pl. Gyere menjünk nézzük meg a cicákat. Vagy legutóbb a plázában nem akart kiszállni a kisvomatból, akkor mondtuk neki, hogy megnyomhatja a gombot a liftben stb.

Mondjuk nálunk olyan nagyon durva hisztik nincsenek. Nem szokott a földön fetrengeni vagy ilyesmi.

2020. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Ölelgethetném napestig az épp tomboló gyereket, nálunk ez nem volt opció. 5. válaszoló remekül összefoglalta. Ha az utcán, boltban akárhol kezd bele a hisztibe én is elviszem onnan/kiviszem és semmiféleképpen nem kapja meg amiért hisztizik.

Higgadtnak kell maradni (amennyire lehet) és mindig elmondani a gyereknek mi az oka annak hogy haza kell mennünk, el kell hagynunk az adott helyiséget, játszóteret. Nem tudom ez büntetésnek számít-e, de ha igen akkor én így büntetem.

Még a hiszti kitörése előtt figyelmeztetve van. Amikor lecsengett akkor már oda tudok menni, megnyugtatni, korához illően megbeszélni mi volt a probléma.

Okosak a gyerekek megértik. A szülő dolga betartatni a határokat, meddig mehetnek el.

2020. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk nem működik a kizokkentes, nagyon makacs. 2 éves. Úgyhogy én megvarom, hogy lenyugodjon, aztán ha kéri megvigasztalom. Van ritkán, hogy ez a procedúra, 1,5orat vesz igénybe. Inkább akkor, amikor fáradt. Amikor meg már én leszek ideges miatta, annál jobban belelovalja magát, és nehezebben hagyja abba. KB. 40 percig tudok cuki, aranyos, kedves, megértő lenni. Utána kiborulok. A 40 percnek is örülök, hogy el tudtam jutni. Eleinte egyből kiborultam.
2020. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!