Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak ha nem hallgat...

Mit csináljak ha nem hallgat rám a 4 éves gyerekem?

Figyelt kérdés
Pl. reggel 5x kell rászólni, hogy kezdjen már el öltözni mert indulni kell az oviba. Ha eszünk nem tud ülni nyugodtan, folyton szólongatni kell, hogy üljön már nyugodtan a széken. Nem tud 2 percig békén hagyni, hogy telefonáljak vagy bármi. Pékségbe vagy bárhol alig tudom elmondani az eladónak mit kérek mert folyton beszél, hiába szólok rá. Nem tudom más 4 éves is ilyen e vagy csak ő, de nekem már nagyon fogy a türelmem sajnos. Nem hallgat rám egyáltalán pedig kiskora óta rászólok mindig ha olyat csinál. Volt büntetve pl nem játszhat csak mesekönyvet nézhet, de nem használ semmi.
2020. nov. 20. 11:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
61%

Ismerős. Ahogy nőnek egyébként egyre hangosabbak.

Sose volt ráhagyva semmi, mindig következetesen kezeljük, de mégis ilyen. 5 éves most.

2 évesen édes, kezelhető, szófogadó kislány volt, szóval puszi 8-as, nem tudsz még semmit. ;)

2020. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
39%
Ott a pont 9es. 2 evesen en is barmire ravettem a gyereket 2 p alatt. De hat igen. Majd megtudja.
2020. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
60%
Jaj a nagy okos "majd megtudja" anyák. Édes istenem. Ti csak egy dolgot nem tudtok, gyereket nevelni.
2020. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az jutott eszembe, hogy talán érdemes egy kicsit tágabb kereteket meghatározni, viszont azokat szigorúan betartani. Ahogy nő, egyre nagyobb a gyerek igénye a szabadságra és ezt talán érdemes megadni neki, ésszerű kereteken belül. Pl. reggel mindig kap negyed órát, amíg azt csinál, amit szeretne, de aztán fixen öltözködni kell. A pékségben esetleg mondhatja ő az eladónak, hogy mit szeretnétek venni. Evésnél kicsit hagyni beszélgetni, mókázni, de asztaltól nem állhat fel és meg kell ennie az ételt. De általánosságban is, amikor éppen nincs gond vele, érdemes kicsit több szabadságot adni neki.
2020. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Derjaderja ***** válasza:
71%

Értem, és akkor ez igy van jól? Nem hagyja az anyját 2 kiflit kérni, annyi baj legyen?

Attól még hogy életkorából adódik vmivel próbálkozni, még kell kezelni, a dackorszakosra sem hagyjuk rá.

Láttam pár 4évest, egyik sem ordított bele az anyja beszédébe, vagy ha igen, rászólt/ignorálta az anyja.

2020. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%

Pont ez a baj, hogy az az anyuka van lenézve akinek vannak elvárásai is a gyerekével szemben. Igen, el lehet és el is kell várni egy gyerektől hogy ne kiabáljon, beszéljen bele a másik mondandójába mert hatalmas tiszteletlenség.

Ez nem azt jelenti hogy nem fog ezután próbálkozni vele, hisz gyerek.

Egy oda vissza dolog. Ha én meghallgatom őt, nem vágok a szavába akkor minimum hogy el is várom tőle. Ha 100-jára próbálkozik sem hagyom rá a dolgot.


Alapvető elvárás ami szükséges későbbi a kommunikációhoz, szociális beilleszkedéshez. Persze felnőttek között is bőven akad (sajnos) aki képtelen arra hogy türelmesen végighallgassa a másikat, őket csak prolinak hívom.

2020. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
13%

16, És ki írta, hogy ráhagyja?

Pont arról írt mindenki, kivéve a 2 éves mellől okoskodó anyukát, hogy ez egy ilyen korszak, amikor sokkal jobban opponál a gyerek következetesség ellenére is.

2020. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Derjaderja ***** válasza:
42%

Hát kb 2féle komment van:

- amelyik azt írja, hogy ez van és kész. Még a 8 éves is ilyen

- amelyik próbál tanácsot, ötlet adni.


A kérdésre, ami ez volt: "mit csináljak?"


Másrészt nem értem, pont a dackorszakos korú gyerek szülője mért ne mondhatna véleményt. Nekem is épp most csapott ordítást, hogy nem akar fürdeni, máskor a nyuszis body helyett az egeresért ordít, aztán a nyuszisért vagy mert nem akarja fogni a kezem. Mégsem marad fürdetlenül, meztelenül stb.


Nem hiszem, hogy szerencsés ha a szülő eszköztelen marad a gyerekkel szemben, főleg ilyen mindennapi helyzetben. Generációk során nem volt ilyen, és nem azért mert mindenki bántalmazta a gyerekét. Nyilván ezerszer is próbálkozik a gyerek, de hagyni nem lehet. És azt nem értem, hogy a Kérdező is nyilván azért kért tanácsot, mert elégedetlen azzal, hogy a saját gyerekével szemben tehetetlen.


Én is adtam ötletet, más is. Ha nem tetszik neki, vagy csak 4 évesek szüleire hallgat, majd nem fogadja meg.

2020. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
54%
Bocsánat, én éppen azt mondtam, hogy határozott korlátokat kell szabni neki, csak lehet, hogy lazítani kell a kereteken, ahogy idősödik. Tehát olyan határokat szabni, amiket be is tud tartatni az anyuka. Ez nem azt jelenti, hogy akkor ne hagyja az anyját, hogy kérjen két kiflit. Igenis hagynia kellene. De ezt nála talán nem úgy lehet elérni, hogy tiltják meg büntetik, hanem úgy, hogy mondjuk nagyobb önállóságot kap néhány helyzetben.
2020. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
35%

Az enyém 4,5 és hát ő sem egy szent, de azért itt vannak dolgok a kérdésben, amiket nem tűrnénk el tőle.


- ha telefonálok, abba nem szól bele, de élőben nem tudok 3 mondatot váltani pl az apjával, mert belebeszél, mindig rászólunk, de ez nálunk is egy sarkalatos pont

- pékségben, boltban, stb teljesen jól viselkedik

- az öltözés (ill. vetkőzés) miatt inkább este kell 10x szólni fürdés előtt, reggel felöltözik ügyesen, és teljesen egyedül

- evésnél a mai napig megcsinálom, hogy elveszem előle a tányért, ha többszöri szólás után is minden mással foglalkozik csak a kajával nem, és közlöm, hogy akkor szépen felállhat az asztaltól, befejezte az ebédet/vacsorát. Ez be szokott válni.


Szóval igen, egy egészséges 4 éves ilyen, nem fog vigyázzban állni a sarokban katonai fegyelemben a nap 24 órájában, de kell hogy legyenek korlátok, nem lehet ő a főnök, és ennyi idősen már igenis tudnia kell viselkedni is, ha a helyzet úgy kívánja.

2020. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!