Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista tünetek 1.5 éves korban?

Autista tünetek 1.5 éves korban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, rengeteg kérdés kering ezzel kapcsolatban, de nagyon félek, hogy nálunk is fennáll az autizmus esélye.

Tehát, kisfiam 18 hónapos. 16 hónapos kora óta mutogat ezerrel mindent, előtte csak tenyérrel, de azt sem mindig tette. Egy szót nem beszél még de kifejezi magát, egyértelműen mutatja mit szeretne. Szokott sikongatni, elég sokat, de inkább amolyan figyelem felhívás miatt. Mindent eszik, szeret játszani, autót tologatja, bújócskázik, sok tárggyal telefonálást imitál, takarít,főzni próbál, a kéréseket megérti és teljesíti (dobd ki a kukába,hozd ide, stb) gyerekeket nagyon szereti. Viszont amikor örül, mintha repkedne. Vagyis nem az a klasszik repkedés, hanem amikor izgatott, örül, hadonászik merev karral előre hátra, meg igazából össze vissza, és közben mintha grimaszolna is. Ezt azóta csinálja, mióta megtanult mászni, ülni. (Hozzáteszem egyszerre tanult meg ülni mászni,felállni) Védőnő, orvos szerint talán kicsit fejletlen az idegrendszere, oké de akkor nem kellene torna? Elvittem magamtól egy neurológushoz is 2 hónapja, de ő ott leragadt, hogy nem beszél, sos vigyem fejlesztőbe. Ezzel a furcsa "öröm mozgással" nem is foglalkozott... Sosem láttam még egy gyereknél sem ilyen féle furcsa szokást, rettegek, hogy valami baja van :( 1-2 hónappal ezelőtt sokkal többet csinálta, most mintha enyhült volna, de még csinálja, ha izgatott. Úgy érzem mindenki elbagatelizalja körülöttem, és nem akarnak ezzel foglalkozni, de az is lehet, hogy nekem kellene orvos. Figyelem szegényt egész nap, minden mozdulatát, nem-e kóros :( Túl sokat olvasgatok. Elnézést kérek, hosszú lett! Kérlek ne sértő válaszokat írjatok, nagyon aggódó típus vagyok és első egyetlen gyerekem!



2020. dec. 4. 22:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

A lànyomnak ennél több “tünete” is van.

Szerintem..


Kinevették az aggodalmam, nem rossz értelemben, amikor fejlesztőbe mentünk.



2 éves elmúlt és nem beszélt..

Stb


Tsmt-vel 3 hét alatt beszélni kezdett...

2020. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Jah, nálunk a kúszásaal voltak gondok...
2020. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A fiam sem kúszott, csak körbe körbe, utána egyből mászni kezdett. Bejelentkeztem a kerületi fejlesztőbe 1 hónapja, de február/márciusban tudnak fogadni... Karácsony után megmutatom magán fejlesztőbe. Több szem többet lát.

Köszi hogy írtál :)

2020. dec. 4. 23:13
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Ezt a hadonászós örülést az én fiam is csinálta kb. másfél éves kora körül. De aztán abbahagyta. Szerintem "csak" idegrendszeri éretlenségből adódik ez.

2 éves elmúlt és biztos, hogy nem autista és a tiéd sem a leírásod alapján.

Majd kinövi. Persze vidd el fejlesztőbe, ha attól megnyugszol.

2020. dec. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%
Magán fejlesztővel az a baj, hogy tuti azt mondja, hogy az, mert akkor hordod hozzá. 1,5 évesen nem kell beszélni. 3 éves kor után, ha nem beszél, akkor kell vele foglalkozni.
2020. dec. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
5: Nem a bészéd miatt akarja megnézetni! Olvasd el figyelmesebben!
2020. dec. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Olvastam. De a doki emiatt akarta küldeni.
2020. dec. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Minden gyermeknek van 3 éves korig akusztikus tünete.
2020. dec. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Nincs olyan, hogy "autista tünet".

Az autizmus tünetegyüttes, autisztikus spektrumzavar.

Egy "tünettől" soha nem lesz autista valaki, még a gyanúja se merül fel. Ez egy.

A másik pedig, hogy minden 3 év alatti gyereknek vannak autisztikus tünetei, van akinél kifejezettebbek, másnál észre se veszik. És teljesen rendben van, mivel az idegrendszeri éretlenség okozza, ami normális. Ha 3-4 évesen fennmarad valamilyen "tünet", vagy 2 körül még sok van, akkor érdemes foglalkozni vele.

2020. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Az én auti gyerekemre a fejlesztő azt mondta másfél évesen, hogy csak új neki a környezet, szociális, mosolyog, néha figyel, játszik, erre ugyanúgy autista a gyerekem. Mindent csinált, amiket írtál, nem repkedett, hanem úgy hadonászott, mintha nagyon meg akarna értetni valamit, ilyen olaszos kifigurázós mutogatás, közben nagyban halandzsázott és nézett ránk.


Bármi lehet belőle, a torna nem árt senkinek, ráadásul ilyen kicsinél egyszer mész el, felmérik, felírják kb 30ért, és többet nem kell menned, otthon csinálod kettesben a gyerekkel. De csak akkor, ha tényleg gond van.

2020. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!