Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 15 éves fiam és...

Van egy 15 éves fiam és mostanában furcsán viselkedik. Akárhányszor kérdezem őt az iskola felől mindig elkezd agresszívabban beszélni velem. Egyszerűen nem mondja el, mi a baja. Mit tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy nem megy neki a tanulás, gondolom e felől kérdezel tőle, és lehet titkol valamit a jegyeit illetően. Vagy nem tudott rendesen beilleszkedni, lehet piszkálják az osztálytársai, nem hagyják rendesen tanulni, lehet a tanárok piszkálják, vagy az is lehet valami teljesen más dolog bántja őt.

Szerintem próbálj meg rá finomabban kérdezni, vagy beszélgessetek valamiről és a beszélgetés közepén próbáld erre a témára terelni a beszélgetést valahogy, hátha kinyőgi mibaja.

2012. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hányszor kérdezed? Mit kérdezel?

Mesélj, mi volt az iskolában? És ő azt mondja semmi különös.

Te másnap ugyanezt megkérdezed tőle. Mi a válasz? Semmi különös.

És egy idő után állatira idegesíteni fogja, mire hazaér/hazaérsz, addigra már "felkészül" a kérdésre, azaz tiszta ideg lesz, ezért válaszol egyre agresszívebben.

Magyarul semmi baja, de ha van is, Neked akkor sem mondja el, kizárólag, ha békén hagyod.

Beszélgess vele (és ne az iskoláról, meg hogy kik a barátai), ne faggasd!

2012. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, de azt hiszem, meg lehet érteni. Egy felnőtt ember sem akar otthon a munkahelyére gondolni, és ugyanígy a gyerekek sem akarnak mind a nyolc órájukról beszámolni. Nem akar még otthon is azon rágódni.
2012. nov. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

kamaszodik ;)

Ha nagyon aggódsz érte, hívd fel az osztályfőnökét, hogy áll a lurkó. Ha nincs baj a tanulmányaival, akkor csak kamaszodik. S ez még el fog tartani pár évig...

2012. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

próbálj a tanárral beszélni, hogy hogyan viselkedik, milyen SIKEREI, KUDARCAI vannak, mert neked nem sokat mesél.


Amikor nekem nem ment egy tárgy, és kudarcom volt, mindig agresszív lettem, kirohantam, nem lehetett velem beszélni.

2013. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!