Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem tudom mit kezdjek a 3...

Nem tudom mit kezdjek a 3 éves fiammal, adjatok tanácsot...?

Figyelt kérdés

Adott egy amúgy tündéri kisgyerek akit minden érdekel és nagyon okos.

Apósékkal lakunk. A párom hétvégente van itthon.

Sajnos az utolsó fél évben nagyon elvadul. Após ha eszébe jut játszik vele(nyúzza, húzza a kezét, persze nem durván, nyekteti akár szóban is) na ezt a fiam úgy dolgozza fel hogy engem üt vág. Persze a papa is kap belőle de én vagyok aki a többet kapja.Nagyon elegem van.

Amúgy apóssal olyan gond nincs tanítja, játszik vele rendesen csak ez. Nem tudom hogyan kezeljem. Elfogyott a türelem. Nem bírom. Az is rátesz hogy idén kezdte az ovit és hát az unokatesó és haverjai nincsenek rá jó hatással de amit ott tanul tőlük azt azért meg tudom vele beszélni. Egy két rossz szokás maradt amit még próbálok kezelni, leszoktatni. (Köpködés pl)


De ez a verekedés, csipkedés egyszerűen nem megy. Beviszem a szobába beülök az ajtóba hogy ne tudja kinyitni és várom hogy lehiggadjon. Aztán megbeszélem vele a dolgokat. Aznap még megy is szépen a dolog de másnap már nem.

Volt már persze a visszaadom is de mindig csak akkorát kapott hogy meg se érezte.

Valakinek valami tipp?

Tényleg nagyon kivagyok.

(Elköltözni nem szeretnék, csak ezt a viselkedést kezelni, hogy legalább amikor bedühödik ne rajtam vezesse le)


2020. dec. 14. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Apósoddal beszélj erről! A kisfiadnak mondd el, hogy anyát nem szabad megütni, neked ez fáj, akkor inkább a papán vezesse le. A férjedet is szokta ütögetni hétvégente, ha otthon van?
2020. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha ő van a közelében akkor igen.

Sajna após elég makacs és ő az a típus hogy amit mond az úgy van. Ami eddig nem zavart mert nem volt vele ilyen problémám(apám helyett apám volt évekig) nem is akarok belekötni mert én is szoktam néha ''szekálni'' a gyereket jatékból(beleharapok a popódba futás, vagy felemelem a 2 kezét hogy megcsikizzem én nem engedem le) de nem durvulok vele.

2020. dec. 14. 20:41
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos mondom eleget. De ha odarakom a kezem a szájára még csak meg sem ütöm. Egyből ordít hogy ez neki fáj. És azt már nem veszi észre hogy nekem is. És én nagyobbat kapok sokkal. Amikor a szobába viszem csöndben várom hogy abbahagyja az örjöngést és oda jöjjön hozzám. Akkor mondom neki hogy fáj anyának nagyon. És bocsánatot kér. De nem használ hosszú távon.


Tudom hogy pici még de már nem annyira hogy ezt ne értse meg

2020. dec. 14. 20:46
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Szoval inkabb a hulye aposod semmint a gyereked...
2020. dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem. A gyerek fontos. De ha a párom nyúzza hasonlóan a gyereket(mint a papa) akkor nem rajtam vezeti le a gyerek. És én veszekedni nem akarok senkivel. Békés megoldást szeretnék. Meg szeretném értetni vele hogy ez nagyon buta dolog és ne üssön engem. Azzal játszón akivel elkezdte. És akkor majd a papa is rájön hogy változtatni kell.

Nem akarok megváltoztatni egy felnőtett sem csak azt hogy ne anyát üsse. 9 hetes terhesen nem akarok veszekedni senkivel csak megértetni a gyerekkel hogy ez nem szép viselkedés

2020. dec. 14. 21:00
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Es meg terhes is vagy, nagyszeru. Nem arra kene megtanitanod a gyereket, hogy azt usse aki ot bantsa. Vagod mit beszelsz? Azzal rendezned le hogy hadd bantsa a nagyapja, a gyerek meg hadd usson neki vissza, csak neked nyugtod legyen. Azert ut teged tobbet, mert erre van tanitva, hogy lehet ezt csinalni a masikkal, a kedvenc papuskadnak hala, aki idegeli a gyereket, hecceli folyton. Te meg le se tojod, nem szolsz ra az oregre, nem veded meg, ezt meg a gyereked megerzi. Ezert rajtad vezeti le a feszultseget. Nem a gyerek a kiindulo ok, hanem a nagyapa. Erre oda pottyantasz meg egy gyereket. Grat.
2020. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A problémáknak általában is a gyökerét, hátterét kell megkeresni a valódi megoldáshoz, nem pedig a töneteket, viselkedést kezelni.


A leírásodat olvasva ERRE ITT NEM fogsz kapni érdembeli választ, mert nem igazán van rá lehetőség. Összetett feltérés kell. Kisgyermekekkel foglalkoztam (átmenetileg nem). Fel kell tárni elsősorban a szülők, és a gyermekkel további együtt élő rokonok hátterét, kit milyen érzelmi hatások értek, valamint hogy okoztak-e valamilyen negatív hatást akarva, vagy akaratlanul a gyermeknek. Akaratlan lehet pl egy válás, egy gyász, egy kistesó szüetése (általában a terhesság nem, míg a megszületett jövevény már általában lelki problémát, testvérféltékenyésget okoz, de ha jól érzékelem, itt nincs ilyen helyzet).


Nem igazán tanításon múlik 7 éves kor előtt, bár magyarázni olykor érdemes. Négy éves kortól már többértelme van a magyarázásnak. De pusztán a magyarázás egyébként is általában csupán tüneti kezelés, legalábbis 4 éves kor előtt.


Tehát ha pl pszichológusnál -felnőtt és gyermekpszi- feltárjátok, milyen lelki mechanizmusok érték a gyermekkel fogallkozóakat -akár a gyerek tudta nélkül is, mert tudat alatt az is hat!-, és a gyermeket közvetlenül ért lelki hatásokat is, akkor már csak az összefügéseket kell megnézni, és szembesíteni a gyermeket, játékterápián át.


Azaz a mozgatórugót kell kideríteni. A puszta viselkedés-szabályosás csupán idomítás, annak semmi értelme.

2020. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

"beleharapok a popódba futás, vagy felemelem a 2 kezét hogy megcsikizzem és nem engedem le"


szerinted ez nem bántás??? főleg a kínzásig csikizés? ez komoly?

szerintem a gyerek azt bántja, akitől a legrosszabbat kapja, teljesen jogosan.

2020. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
meg ha minden érdekli és nagyon okos, akkor mér kell ilyen hülyeségeket csinálni, hogy beleharapok a popódba futás??? ti állatok vagytok, hogy egymás seggébe haraptok? nem is értem. olyat csinálj a gyerekkel, amit te is szeretnél, hogy csináljon veled. előző voltam, leszarom ha lepontoznak.
2020. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hu ez rossz helyzet, hogy apósodéknál laktok. Mi is voltunk ilyen helyzetben fél évig amikor eladtuk a házunkat mert kinőttük és amíg nem találtunk másik házat mi is apóséknál laktunk. Maga volt a pokol az a fél év. A gyerekneveléstől kezdve mindenbe beleszóltak. Apósoddal elbeszélgetnék vegy te vagy a párod, hogy nem így kellene játszani a gyerekkel. Nekem a lanyom volt ilyen, hogy amikor bekerült az oviba kicsit elszaladt vele a ló de soha nem verekedett csak hazahozott minden hülyeséget. Erról leszoktattuk hamar. De a verekedésről nehéz leszoktatni. Sok okostól az oviban mindig hallom, hogy jaj csak itt ne verekedj légyszives majd otthon kitombolod magad. Szegeny kistesó meg tiszta foltos annyira kitombolja magát a nagy otthon. Sem otthon sem az oviban nem megengedett ez a viselkedés. Ha tovább folytatja elvinném gyermekpszichológushoz. Egy próbát megér. Lehet csak az együttélés okozza nála. És rosszabb lesz hidd el ha jön a tesó, akkor már nem kap annyi figyelmet.
2020. dec. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!