Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítséget, véleményt és...

Segítséget, véleményt és tanácsot szeretnék kérni, nem lepontozást. Kisfiam hamarosan 3 éves lesz, sosem volt gyerektársasága sőt rajtam és apukáján kivül más társasága sem - messze van a család?

Figyelt kérdés

bennem állandó félelem van, hogy valami nem oké vele , ha örül vagy izgatott repked, szavakat mond és nagyon kevés rövid ondatt , ismételget pl ha valaminem örül akkor percekig hajtogatja két oroszlán stb

a játszón fél a gyerekektől és néha utánozza is őket , tehát ha mondja, hogy lili valaki ő is mondja egyből lili

egyébként nem hisztis nagyon szófogadó szerek megért mindent minden érdekli nincsenek mániái, berögzült szokásai csak ez, hogy repked ha örül vagy ha izgatott meg ez az utánzás illetve félénkség bár ez lehet azért is mert nagyon keveset volt gyerekek között

szóval az apjával állandó vita van mert szerintem valami nem ok szerinte meg minden ok

vagy tán nekem furák ezek a dolgok

tény hogy vele a fiúnk felszabadult kacag viccelődik stb velem másként viselkedik

nagyon bújós gyerek amúgy az idegenekhez idő kell neki , aztán velük is kedves

velem van baj? első gyerek..köszi


2012. aug. 18. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Fordulj orvoshoz, ha aggódsz valami miatt. Másrészről itt az ideje, hogy közösségbe vidd.
2012. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is azt tudom ajánlani, mint az első válaszoló! Mond el ezt a gyerekorvosnak, és ha szükségét látja tovább fogja küldeni kivizsgálásra! Egyébként tényleg szoktatni kéne a gyerekekhez! Bölcsi, esetleg ovi????
2012. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
igy van,védőnő gyerekorvos.de szerintem csak más mint a többi,mert felnőttek közt volt,neki az a természetes ahogy ti viselkedtek.lassan jön az ovi,gondolom beírattad már,had járjon,egyébként ha vitted játszóra,meg vásárolni,sétálni,akkor nem volt ő annyira bezárva,hogy visszamaradott legyen,csak más ütemben fejlődik mint más gyerek.
2012. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi hasonló cipőben jártunk, csak nekünk betegség miatt volt keveset a kisfiunk társaságban.

Hasonlóan viselkedett Ő is, kivétel a repkedés.

Fél év alatt sokat változott, mert már többet tudtam társaságba vinni és a tesóm lánya is sokat volt itt a nyáron.

Írhatok privit?

2012. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

persze bárki irhat privit

köszi egyébkénta válaszokat

oviba nem vették fel mert dec elején lesz 3 éves így majd bölcsibe megy szept közepétől

jár úszni is azt imádja meg amúgy nagyon okos kedves gyerek

aztán most átgondoltam bennem van a hiba - nagy csoda volt számomra a születése és nem tudtam átadni magam teljesen ennek az érzésnek talán nem is úgy foglalkoztam vele ahogyan kellene és hasonlítgattam másokhoz

de nagyon nagyon szeretem és ő is ragaszkodik hozzám

csak állandóan stresszeltem és féltettem és tulajdonképpen most elvárnék tőle ezt azt, hogy vagányabb legyen szegény meg már csak állandóan hív, hogy anyucui anyuci a játszón is egy nagyobb lány akarta, hogy üljön az ölébe és együtt csúszdázanak de ő nem ok akkor látta elöszőr a lányt

túl sokat várok szerintem

amúgy vittem már szakemberhez azt mondták ez normális ha izgatott így fejezi ki

de nem értem, én a játszón csak olyan gyerket látok aki ül csendben játszik az én fiam meg olyan szenvedélyes impulziv "túl" gyerek, bár az apja is ilyen

2012. aug. 18. 12:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is "repkedett" sokáig izgalmában és örömében, volt olyan óvónő aki szóvá is tette, hogy Így nem szoktak viselkedni gyerekek, de én nem törődtem vele, mostanában már ő figyel rá tudatosan, hogy ne csinálja, és már csak néha "jön elő". Amúgy 8 éves.

Szerintem nincs gáz a kisfiaddal, talán zárkózottabb picit, de egyrészt ez változhat, másrészt, meg vannak felnőttek is akik nem kimondott partyarcok, jobbára 1-2 barátjuk van, és egyedül is remekül megvannak. De persze, ha valóban aggódsz, nevelési tanácsadóba kérj időpontot, eljátszanak a kisfiúval, észre sem veszi, hogy vizsgálat folyik és megmondják, kell e aggódnod.

2012. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2012. aug. 18. 18:34
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

A repkedés önmagában csak egy figyelmeztető jel! Vannak, akik kinövik, vannak, akik nem!

De azért amiket írtál, azok autisztikus tünetek (sztereotíp mozgások, echolália).

DE: ennyi idős korban még túl sokat szakemberek sem tudnak mondani, 4-5 éves korig rengeteget változik a gyerek, főleg ha közösségbe kerül. Érdemes figyelni, hogy vannak-e "furcsaságai" - a legtöbb tünet ennyi idős korban még alig érzékelhető. Figyeljétek, különösen azt, hogy más gyerekekkel hogyan viselkedik.

És még valami: ha esetleg kiderül, hogy tényleg autisztikus tünetei vannak, nem kell megijedni. Nagyon különleges gyermekek, és ez egy spektrum, sokan közülük csak a spektrum elején helyezkednek el, abszolút teljes életet képesek élni, járhatnak normál iskolába, a hétköznapokban alig különböznek egy átlagos gyermektől.

(Egy 6 éves Asperger-szindrómás kislány anyukája)

2012. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az oviban szoktak mindenféle vizsgálatokat csinálni bizonyos életkorokban. Ha valami gond lenne a gyerekkel, az óvónénik amúgy is szólnak neked. Addig ne görcsölj, ne hasonlítgass .
2012. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Személyes tapasztalat, hogy az ovis szűrővizsgálatok ebben az esetben az égvilágon semmit nem érnek. A lányomat nézte az oviban gyógypedagógus, pszichológus, és azt mondták, hogy "majd kinövi". Azóta már van gyermekpszichiátriáról diagnózisunk, hogy autista.
2012. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!