Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Waldorf pedagógia hogy...

A Waldorf pedagógia hogy vélekedik elméleti és gyakorlati tanításával is az óvodás gyermek otthoni erőszakhullámai kezeléséről?

Figyelt kérdés

Waldorf pedagógia iránt érdeklődő óvodapedagógusként egy baráti család esete miatt merült fel ez a kérdésem, ahol az ötéves óvódásnak kistestvére született, akit rendszeresen inzultál.



Úgy tudom, hogy a Waldorf 12 éves korig nem is beszél a gyerek fejéhez, miközben a testvérféltékenység fogalmával értelemszerűen teljesen tisztában vagyok, csak azzal nem, hogy egy Waldorfos pedagógus mit tenne ilyen helyzetben, hogyan segíthetem a barátnőmet és kisfiát.


Az anyuka szerint az állami óvoda tette erőszakossá a kisfiút, őt verik, emiatt otthon a kicsin vezeti le a feszültségét.



Persze tudom, hogy erre nem lehet egyszerű választ adni, hiszen minden eset egyedi és kismillió részlet lényeges a gyerek környezetéről és mindennapjairól, de nem hagy nyugodni a kérdés, hogy vajon egy Waldorfos óvodapedagógus hogy reagálna az olyan esetekre, amikor ököllel támad a csecsemő kistestvérére, és újabban már a szüleit és engem is inzultál, láthatóan hirtelen jövő negatív energiaáradattal, a miért kérdésre meg értelemszerűen nem válaszol, nem tudja, csak úgy...



Nem szeretem a tanácstalanság és tehetetlenség érzését...



2021. jan. 1. 09:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Te tényleg óvónő vagy? Mi köze a waldorfnak ahhoz, hogy te hogyan segíts??? Segíts azzal, amit te tanultál. Ennyi.
2021. jan. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

"Úgy tudom, hogy a Waldorf 12 éves korig nem is beszél a gyerek fejéhez"

Na ez az amikor az elvakult hit felülbírálja a józan észt. Ki a fenét érdekel, hogy Rudolf Steiner milyen, amúgy totál tudománytalan, emberképet állított fel ami alapján elképzelte a nevelést. Ez az ő vallásából (antropozófia) fakadt. Azért mert vannak jó dolgok is a pedagógiájában nem kéne elvakultan minden hülyeségét is elfogadni.

A kérdésben szereplő gyereknek sürgős segítségre van szüksége. És ehhez szükség esetén egy jó pszichológusra is, aki segít feltárni a valós okokat és megoldást is találni.

2021. jan. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
#3 Nem biztos, hogy jól értem, amit írsz: az általad is idézett mondatom nem helyes? Vagy mi a baj vele?
2021. jan. 1. 10:19
 4/29 A kérdező kommentje:

A gyerek amúgy kap végül is segítséget azzal, hogy az anyukája barátnőm elkezdett egy szülői coach folyamatot.


Probléma van, megoldási módja meg minden bizonnyal több is, ahány oktatási és nevelési módszer, annyiféle.


Engem itt most pont az antropozófia nézőpontja érdekel, pont ezért tettem fel itt a kérdésem, de tán nem a megfelelő kategóriában (már megint...)

2021. jan. 1. 10:24
 5/29 anonim ***** válasza:
51%
Az ezotéria témakörben kérdezz. De a gyereknek nem hambalamambára van szüksége, hanem gyógypedagógusra meg gyermekpszichiáterre.
2021. jan. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Hogy lehet segíteni? Anyuka ne nyomja az óvodára a felelősséget mert nem nevelte idáig a gyerekét.. A kicsinek meg nem erőszakhullámai vannak (micsoda hülye szó ez már) hanem féltékeny, mert anyuka apuka szarul kezeli a helyzetet. Szóval első körben: a szülők ne nyomják a saját maguk okozta szar felelősségét másra... HA meg verik a gyereket az óvodában: Tisztelt anyuci, apuci mit is lépet az ügyben hogy ez ne legyen így? Ugyanis a szülő felelőssége hogy ne hagyja erőszakos környezetben a gyerekét.
2021. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
26%
Hát azt nem tudom, de hogy az állami óvoda erőszakossá tette a kisfiút, azt magam is tapasztaltam egy másik anyukánál. Ovi előtt egy angyal volt a kisfia, oviba bekerülés után vált ördöggé. Másik példa, amikor a saját szememmel láttam a kerítésen keresztül, ahogy egy óvónő belerúgott az egyik kicsibe csak azért, mert nem ment rögtön be az udvarról a többiek után, hanem még le mert hajolni egy kis virágért. Ledöbbentem! És rögtön megértettem, hogy pl mitől válhat egy angyalból ördög az oviban... Harmadik példa: személyesen ismerek egy óvónőt és túlzás nélkül állíthatom, hogy a családjával egy pszichopata. Vajon a gyerekekkel?! Na, úgyhogy lehet elgondolkodni az állami pedagógián....!
2021. jan. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
62%
Én csak azt nem értem, hogy lehet létjogosultsága a Waldorf-féle iskoláknak, nézetnek. Hogy készítik fel az életre, egy gimnáziumi, egyetemi felvételire? Nem baj kislányom ha segghülye vagy, de színezni jól tudsz vagy hogy?
2021. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
És a többi gyerek nem lett erőszakos? Na hagyjuk már..., ez csak azt bizonyítja, hogy néhány rosszul nevelt gyereken kitör a hiszti meg az agresszió ha alkalmazkodni kell. A rugdosós óvónő fel lett jelentve? Ha nem miért? A gyermekbántalmazás súlyos dolog, semmi helye azoknak akik agresszívak a gyerekekkel pedagógusi, óvónői pályán- és sajnos nem kétlem hogy a számtalan jó szakemberre jut egy-egy ilyen selejtes is, de ilyenkor a szülőnek kutya kötelessége fellépni az ilyenek ellen.
2021. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
58%
Hát nem is tudom, hogy melyik a jobb, ha a gyerek ép lelkivilággal színezget vagy színjeles lelki roncs egy versenyistállóban és utána válik boldogtalan felnőtté..?!
2021. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!