Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Waldorf pedagógia hogy...

A Waldorf pedagógia hogy vélekedik elméleti és gyakorlati tanításával is az óvodás gyermek otthoni erőszakhullámai kezeléséről?

Figyelt kérdés

Waldorf pedagógia iránt érdeklődő óvodapedagógusként egy baráti család esete miatt merült fel ez a kérdésem, ahol az ötéves óvódásnak kistestvére született, akit rendszeresen inzultál.



Úgy tudom, hogy a Waldorf 12 éves korig nem is beszél a gyerek fejéhez, miközben a testvérféltékenység fogalmával értelemszerűen teljesen tisztában vagyok, csak azzal nem, hogy egy Waldorfos pedagógus mit tenne ilyen helyzetben, hogyan segíthetem a barátnőmet és kisfiát.


Az anyuka szerint az állami óvoda tette erőszakossá a kisfiút, őt verik, emiatt otthon a kicsin vezeti le a feszültségét.



Persze tudom, hogy erre nem lehet egyszerű választ adni, hiszen minden eset egyedi és kismillió részlet lényeges a gyerek környezetéről és mindennapjairól, de nem hagy nyugodni a kérdés, hogy vajon egy Waldorfos óvodapedagógus hogy reagálna az olyan esetekre, amikor ököllel támad a csecsemő kistestvérére, és újabban már a szüleit és engem is inzultál, láthatóan hirtelen jövő negatív energiaáradattal, a miért kérdésre meg értelemszerűen nem válaszol, nem tudja, csak úgy...



Nem szeretem a tanácstalanság és tehetetlenség érzését...



2021. jan. 1. 09:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%
16, ne keverd a magániskolát a reformpedagógiákkal. NEkem van kollégám, négy eszméletlen neveletlen, rossz gyerekkel. Azért költöztek ki Bp-ről, mert a gyerekeknek nem jó a hagyományos, túlságosan korlátozza őket... az mindegy, hogy apu most napi közel 4 órát utazik munkába és haza, anyu 12 éve nem látott munkahelyet, csak áradozik, hogy ő az anyaságban találta meg magát... és mióta waldorfba járnak, még rosszabb a helyzet, mert most már ott is teljesen szabadjára vannak engedve. Képzeld el, milyen az a gyerek, akit eltanácsolnak az oviból, hogy most akkor kicsit maradjon otthon a szülővel, mert közösségbe nem való...
2021. jan. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
60%
Jézusom, ha már a Walfdorban is renitensek azok a kölykök, akkor már tényleg nagy lehet a baj.
2021. jan. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
65%
22, pedig azok, nem vihette az egyiket.
2021. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ott már csak a makarenkói marad....
2021. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

(Szerintem mondjuk a kamerázás semmit sem oldana meg, így is egyre inkább afelé haladunk, hogy senki nem bízik senkiben, szülők sem az óvónőkben, tanárokban, vitatják a szakértelmüket, és ezt átadják a gyerekeiknek, akik szemében így hiteltelenné válik a pedagógus, és elkezdenek valóban nem hallgatni rá, mert "rá nem kell". Mi lenne itt, ha még ráadásul a szülők kamerán nézhetnék a kicsikéjüket felhánytorgatva mindent az óvónőnek, megkérdőjelezve a szaktudását. Az lenne jó szerintem, ha az óvodapedagógusok inkább megpróbálnának minél jobb szakemberek lenni, érteni a gyerekekhez, és aki segíteni akar, az ennek a lehetőségeit próbálná meg előremozdítani. A videózás szerintem ebben nem segít. Hiába lát valamit anyuka a videón, az óvónő ott helyben nem fogja látni, ha eddig nem látta. És mellesleg egy nagyon fontos kompetencia, hogy megtanuljuk kezelni azokat a konfliktusokat is, ahol nincs egyértelmű bizonyíték, fekete-fehér igazság. Az óvodai vagy akár otthon, kistestvérek közötti súrlódások tipikusan ilyenek, és ez jó alkalom a gyerekek érzelmi intelligenciájának fejlesztésére.

Ha valamit félreértettem volna, vagy máshogy gondolod, szívesen olvasnám a véleményed, de amúgy nem akarom elvinni a témát. Szócal ez az egész csak zárójelben.)

2021. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
90%
Azt a gyereket, aki ököllel támad egy csecsemőre azt azonnal pszichológushoz, pszichiáterhez kell vinni. Nem szülő coach tanfolyamot meg ilyen marhaságokat kell keresni, hanem rendes segítséget. Ti nem vagytok szakemberek, nem tudjátok helyretenni a gyereket. Gondolj bele mi lesz később! A fenti kérdésből is látszik, hogy fogalmatok sincs mit kéne csinálni. Orvoshoz menni! Nem szégyen, nem lesz tőle megbélyegezve a gyerek, hidd el jót fog tenni neki és legalább ad majd tanácsot nektek is a szakember. Ha ennyire féltékeny, agresszív és szenved a gyerek, akkor kérlek vigyétek el!
2021. jan. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
67%
"Ez óvónő?! Csak a jól ismert troll" Egyetértek. Óvónő ennyi marhaságot nem hordana össze.
2021. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
70%

Pár hónapja a gyerekvállalásban volt néhány ilyen kérdés, mindig arról szólt hogy gyerekek bántalmazzák egymást. Egy időben egyik jött a másik után, aztán abbamaradtak.

Ismerős motívum belőle a kisbaba ököllel ütése, de olyan is volt hogy a kérdező azt nézte végig állítólag ahogy a nagyobb gyerek a Dunába akarja fojtani a kistestvérét.

Ezekben a kérdésekben is gyakran adta ki magát a kérdező pedagógusnak.


Biztos van közületek aki emlékszik ezekre.

2021. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
90%

"Az anyuka szerint az állami óvoda tette erőszakossá a kisfiút, őt verik, emiatt otthon a kicsin vezeti le a feszültségét."


Szerintem meg simán xarul esik a gyereknek, hogy ott az új gyerek, és hirtelen ő le van kakkantva, a kicsi körül forog a világ.

2021. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!