Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen gyerekhez...

Kezelhetetlen gyerekhez gyakorlati tanács?

Figyelt kérdés

3 és fél éves a fiam, kezelhetetlen. Tudjuk, hogy baj van, elindultunk az úton. Nevelési tanácsadóban kettő alkalom után a pszichológus gyógypedagógushoz irányított, jelenleg időpontra várunk. A pszichológus azt mondta, hogy nem nevelési hiba de nem is pszichés baja van. Nyilván diagnózis nincs, nem tudjuk konkrétan mi a baj.

Szeretnék tanácsot kérni problémás gyerekek szüleitől. Gyakorlati, a mindennapokat megkönnyítő apró dolgokra gondolok.

1 Csúnya beszéd. Ütöttem a szájára, próbáltam figyelmen kívül hagyni, próbáltam elviccelni, mintha rosszul hallanám,próbáltam büntetni, beszélgetni vele, semmi hatás.

2 verekedés. Nővére 15 éves, őt, az apukáját és a kutyát folyamatosan bántja. Engem valamiért nem. Az ütések legtöbbször kivédhetetlenek mert hátulról váratlanul üt. Ha megfogjuk a kezét sír, ordít. Utóbb mindig azt mondja csak viccelt. Egyszerűen nem érzi vagy érti, hogy ez másoknak fáj, olyan mintha nem érezne sajnálatot, szánalmat. Ezzel kapcsolatban is bevetettünk már mindent, semmi hatás.

3 játék. Nem lehet vele játszani. Puzzle, építőkocka, könyv nem érdekli. Gyurma, rajz, festés pár percig köti le, de szinte mindig garázdaság a vége, kiboritja a vizet, falra rajzol stb. Autókkal szeret játszani de csak ő irányít. Kint nagyon szeret lenni, mindent szeret, motor-bicaj-homokozó-csúszda-mászóka-labda, bár kint is sokat kell fegyelmezni.

És a fegyelmezés.... Semmi nem hat. Ütni nem szeretném bár előfordul, hogy rácsapok de ez inkább jelzés értékű. Ha kiabálok ő vissza. Ha elveszem ami fontos neki vagy nem engedem mesét nézni büntetésből, ordít valameddig aztán csinál mást. Ha beküldöm a szobájába rögtön kijön, bocsánatot kér, megígér mindent. Hiába küldöm vissza újra és újra kijön. Annyi rosszaságot csinál, hogy folyton büntetésbe kéne lennie. Egyáltalán nem fogad szót.

Teljesen tanácstalan vagyok. Kikészít mindenkit a családban.

Nyilván vannak jobb napok, tud nagyon normális lenni de inkább nem.

43 éves nő vagyok, ő a harmadik gyerekem. Tehát van tapasztalatom, nem kezdő anyuka vagyok de ez a kisfiam padlóra küld.


2021. jan. 14. 06:43
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Születés rendben zajlott, mozgásfejlődése is, az alvás borzalom volt két és fél éves koráig, de aztán rendeződött. Szobatisztaság szintén normális volt és az evese is.

Azóta szabadult el a pokol, hogy oviba került. Addig is voltak problémák, de azóta katasztrófa. Pedig a beszoktatás is simán ment, legalábbis én úgy gondolom.

2021. jan. 14. 06:51
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Kérdés, mit jelent konkrétan, hogy "rendben zajlott" a születése és a mozgásfejlődése. Lehet, hogy csak laikusként tűnik úgy... Mindegy is, a lényeg, hogy a nevtan "szakértelmével" általában nem sokra megy az ember, félelmetesen ostobák tudnak lenni, benézik a dolgokat. Mivel a Budapesti Korai Fejlesztőhöz és a Bethesda KIDSZ-hez a kora miatt már nem fogtok tudni menni, így én a helyedben egy JÓ! TSMT terapeutával nézetném meg kezdésként. Aztán neurológus, pl. Dr. Büki György. Nekem kicsit autizmusra hajaz az egész, esetleg ADHD, de lehet, hogy "csak" idegrendszeri éretlenség. Kell a jó diagnoszta, de azt nem a nevtanban/szakértői bizottságban fogod megtalálni...
2021. jan. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
20%

Dícsérd meg mindig nagyon a nap végén vagy akár egy program végén, ha rendesen viselkedett. Még akár meg is jutalmazhatod valami kis szarsággal.


Nekem amúgy úgy tűnik, hogy vagy nincs lefárasztva, vagy rengeteg cukrot eszik, amitől megkergül. (Persze ennél biztos bonyolultabb, de talán ezek is hozzájárulnak.)


Próbáld redukálni a cukorfogysztását (ha eddig nem igazán foglalkoztál a makrotápanyagokkal, akkor van egy rossz hírem: rengeteg mindenben rengeteg cukor van), és amennyit csak lehet, menjetek ki, szaladozzon, lehetőleg valami olyan helyen, ahol alig vannak szabályok.

2021. jan. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%
Hát pedig nem magától talal ki csúnya szavakat, azt hallotta valahol és az első amivel kezded az írást szinte, hogy a szájára csapsz. Egyértelmű, hogy az otthon látottakat/hallottakat veszi át.
2021. jan. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Büntetősarok ? Ahol nem tudja elfoglalni magát,mint a szobájában.

Egyszer figyelmezteted,aztán jön a büntetés . Ordíthat ameddig akar. Ha kijön,visszakíséred .

Ha szépen viselkedik dícsérd meg ,eleinte kaphat mondjuk matricát érte,gyűjtheti ,hátha az motiválja . Szerintem most kéne szigorúbban fogni a gyereket,mert tizenéves korára lesz csak igazán kezelhetetlen ha így folytatja.

Pár hétig idegörlő amit fent leírtam,de aztán elkezd majd változni pozitív irányba!

2021. jan. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ne innen tájékozódj. Nekem a leírtak alapján súlyosabbnak tűnik a baj, minthogy ejnye bejnye, rosszalkodik.


Véleményem van csak, laikusként, szóval kezeld is úgy.


Van egy betegség, le se merem írni, mert kitépik a torkom... szóval empátia hiánya (bántja a kutyát, tesót stb) szociális normákat nem érti csak rájön idővel, hogy pl nem szabad megtépni a tesója haját mert az egyenlő a büntetéssel, de majd nem azért nem fogja megtepni mert érzi hogy az fáj neki, hanem mertérti, hogy az nem normális.

Hazudozik, mindent megígér, bocsánatot kér, de ugyanúgy kezelhetetlen stb.


Valahol a pszichopaták is elkezdték, ők is voltak édes gyerekek. Várd meg az orvosi vizsgálatokat, pszichológust, mert szinte biztos hogy tévedek, de nekem ez ugrott be ezekről amiket leírtál.


Jöhet a lepontozás.

2021. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

#6 vagyok

"Bár a szakértők óva intenek attól, hogy egy gyerek elhamarkodottan kapjon pszichopata diagnózist, mert ez stigmaként befolyásolhatja életét, a szakavatott szem akár 3-4 éves gyermeken is felismeri a tüneteket. Ranschburg Jenő pszichológus is úgy véli, hogy már az óvodában kiszűrhető a hajlam. Ezek a gyerekek jellemzően nagyobb felügyeletet igényelnek, ingerlékenyebbek és az empátia teljes hiánya figyelhető meg náluk. Emellett jellemző rájuk a gyakran agresszív színezetű intenzív figyelemkereső magatartás is.

Ugyanakkor fontos tudni, hogy a pszichopátia leginkább felnőtt korban vehető észre és diagnosztizálható."

2021. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanígy voltunk. ADHD-s a fiam. Nem vigasz, de majd elvileg kinövi, folyamatosan lesz jobb a helyzet.
2021. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki pl sír mellette, vagy megsérül, megvígasztalja?
2021. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Ezekkel nem sokra mész, akkor se fogsz többet tudni, ha lesz diagnózis, az is gyakran félre megy.


Amivel el tudsz érni valamit, az a mese, a szomorú mesék, az andersen mesék!

Illetve, itt nagyon leszólják, de akinek ilyen gyereke van, az érti, hogy csak és kizárólag a lelkiismeretére kell hatni, hogy kordában akarja tartani a viselkedését, mert sokkal több mindenre képesek, ha belső gátjuk van, minta idomítanánk őket a jó viselkedésre kívülről..


Nem kell szerintem büntetni, de mikor megüt valakit(azt kell elcsípni, mikor arcon üt), akkor nagyon, nagyon arra játssz, hogy lelkiismeretfurdalása legyen! Különben az istenért nem fogja átérezni, mert kevésbé fejlett ilyen téren, mint a többi gyerek. Az ejnye bejnye, ez nagyon fáj és csúnya dolog, nem szabad ilyet csinálni csak a tipikusan fejlődő gyereknél hat. A többieknek ez kell: "Megütöttél? Azt akarod, hogy fájjon nekem? Miért akarod, hogy fájjon nekem? Jó az neked, ha nekem rossz? Azt szeretnéd, hogy sírjak? Nézd meg, piros lett a helye és be is dagadt kicsit! NAGYON fájt! Azt hiszed csak kicsit fáj?? Nem, csak nem akarom elmondani, hogy mennyire, hogy ne érezd magad rosszul, mert én gondolok rád, mert szeretlek téged! Te szeretsz engem? Tudod te, mi lehetett volna ebből, ha kicsit oddébb megy a kezed? Ki is verhetted volna a szemem! Azt akarod, hogy kifollyon a szemem? Tudod te mennyire veszélyes az? Soha nem nő vissza! Itt lesz egy nagy lyuk a szemem helyén! Gyere mutatok képet milyen az, ha valakinek csak egy szeme van!"


Na erre garantált lelkiismeretfurdalása lesz minden gyereknek, és tudom, nem szabad síratni a gyereket, de szerintem az őszinte sírás jó, akkor kapcsol be a lelkiismeret, akkor fejlődik, akkor tanul, akkor tudod, hogy elértél egy pontot, ami nem csak üres szó, hanem beépül. Utána magától gondolkozni fog ezen, ha egyedül lesz rágódik rajta, és szépen így alakul, fejlődik a személyisége.. A többi jó empatikus és megfigyelőképességgel, szociális érzékkel rendelkező gyerekben ugyanaz megy végbe, csak kisebb szentbeszédtől, aki viszont hajlamos magára gondolni és könnyen nyom el másokat hogy neki jó legyen, annak kell a nagyobb ráhatás, hogy megszólaljon benne is az a kis hang, ami igazából a te hangod benne!:)


Nem tipikus a gyereked, ezt biztosan érzed, de amíg kiderül, hogy mi a gondja, addig és utána is ennél biztosabb módszer nincs arra, hogy elkezdjen tekintettel lenni másokra. Sok szomorú, megható mese és a komoly lélekre ható beszéd, lelkiismeretfurdaláskeltés!

2021. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!