Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » El vagyok keseredve. Dobálózó,...

El vagyok keseredve. Dobálózó, törő-zúzó, engedetlen a gyerekem és semmi nem segít. Tanács?

Figyelt kérdés

Olyan jó gyerek volt. És elértünk a 2 éves korhoz. Azóta minden dobál, bármilyen kemény dolgot az üvegnek, asztalnak csapkod, kopácsol, semmire nincsen tekintettel. Eleinte még elég volt pár rászólás, de most már semmi sem segít. Volt hogy mérgemben az összes játékát elpakoltam, mert törte össze az autóit a falnak csapkodva, de az sem hatotta meg. Amikor kis idő múlva kérte és mondtam neki, hogy akkor bánjon velük szépen, mondja “Jó!” és nem kell sok idő, újra azt látom hogy a tévének, ablakbak dobálja őket...

Egyáltalán nem vagyok kiegyensúlyozott, nem vagyok higgadt, elegem van ebből az egészből. Láthatóan élvezi ha kiabálok.


2018. nov. 22. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Kitartás. Annyiszor vedd el,ahányszor csinálja. Sokáig fog tartani. Meg nem tudja kezelni az indulatait.

Nekem is 2 éves a fiam, nálunk a kaja meg az oltozes a kritikus és nem vagyok mindig türelmes. De ha megemelem a hangom jobban csinálja.

2018. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Doki.

Nehogy asperger szindróma legyen.

Hasonlóak a tünetei.

2018. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Amikor kezd elszabadulni az indulat,akkor leviszem sétálni legtöbbször. Sokat segít nálunk ,rajtam is 😂 #1.
2018. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Egyik a rendszer ami irto fontos ilyenkor

Tartani hogy tudja kötni valamihez pl deli alvas vagy furdes utan vacsi elott jatekidő, reggeli utan mesekönyv stb


Ez sokat segit abban hogy kiegyensulyozott legyen a kicsi


Ne tiltasbol álljon a napja pl raszolsz a boltban, raszolsz az autout mellett, raszolsz hazaerkezesnel a vetkozes miatt, stb akkor estere johogy kiborul probalj jatekosan nevelni (pl nalunk a furdesnel volt mindig abbol hiszti hogy nem emelte a karját honaljmosashoz, de amikor azt mondtam tedd a kezed a csempen a halra, simán ment a honaljmosas) kicsit más az ő nyelvük

Hisztinel volt hogy letakartam a fejét textilpelenkaval :), amikor tovabb hisztizett akkor letakartam az en fejemet es elnevette :)


Kicsit kreativnak kell lenni, de ez csak akkor megy ha kipihent vagy. Ugyelj magadra is


Illetve ertik a magyarazatot is mar. Pl egyszer az volt a hiszti oka hogy mamiék háza mellett mentunk el es nem mentunk be. Leguggoltam hozza es szeretettel elmondtam hogy most dolgoznak es kettőt alszol es utana mamizunk. Nehezen, de lecsengett a hiszti es nem is egyszer ilyenkor hálásan átölel a végén hogy segitettem neki legyőzni.

Volt hogy meg is lepodott amikor hisztire szeretettel reagalok es hálás. Felfogják már hogy anya partner a bajban is.


Kitartás!

2018. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

A dobálásrol:

Meg kell mutatni hogy pl a puha szivacalabdaval játszhat celbadobosat a kalapaccsal nem.


Minden tiltas mellett mondd el hogy akkor ahelyett mit csinalhat

2018. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem aspergeres....... Hogy lehet egy ilyen kiemelt viselkedésből ilyet feltételezni? Nem is említettem, hogy zárkózott-e vagy milyen a személyisége, hogy viselkedik. Annyit meséltem el hogy dobálózik és “pusztít”.


Köszönöm a válaszokat. Annyira nehéz ilyenkor gondolkodni. Meg kellene találnom a trükköt, mivel maradhatnék nyugodt..

2018. nov. 22. 20:27
 7/12 anonim válasza:
70%

Régen a pofon hatott mindenkinél,ha már olyat csinált...

Ha kicsi még hozzá,akkor a seggére csapni...

Ez a mostani pofonmentes nevelés mellékhatása,hogy a szűlőt és a tanárt veri a gyerek...

2018. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

7-es! 2 éves ,említette a kérdező.

Szted el kell vetni egy 2 éves gyereket. Mi ez,Spárta?

Úgy gondolom ,hogy a megfelelő időben nem árt egy tockos,de biztos nem egy 2 éves gyereknél.

Ezzel ezt nem lehet megoldani.

Feszült az anya is és a gyerek is.

Jó hogy nem azt mondod,hogy mindkettőjuknek egy jó véres kéne 😂 Uramisten. 1es voltam.

2018. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%

7-es! 2 éves ,említette a kérdező.

Szted el kell verni egy 2 éves gyereket. Mi ez,Spárta?

Úgy gondolom ,hogy a megfelelő időben nem árt egy tockos,de biztos nem egy 2 éves gyereknél.

Ezzel ezt nem lehet megoldani.

Feszült az anya is és a gyerek is.

Jó hogy nem azt mondod,hogy mindkettőjuknek egy jó verès kéne 😂 Uramisten. 1es voltam.

2018. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Talàlj ki valami büntetést amit azonnal tudsz alkalmazni és tényleg nem örül neki, pl bezárod pár percre valahova, elveszel tőle valamit. A kiabálás csak ront a helyzeten. Van elég lehetősége kint vagy valahol kitombolni magát? Az is fontos, különben biztos ilyen lesz.
2018. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!