Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire probléma ez két...

Mennyire probléma ez két tízen éves lánynál?

Figyelt kérdés

A páromnak van 2 lánya, így jöttem össze vele. 13 és 15 évesek. Itthon igazából semmit nem csinálnak, haza jönnek az iskolából, fekszenek, telefonoznak. Néha leülök velük tanulni és a néha nem miattam van, akkor is azt veszem észre, hogy nem igazán érdekli őket. Annyira jó jegyeket így nem is kapnak.

Nekem nincs saját gyerekek, így nem tudom mennyire jó ez, a párom bele szólást nem enged. Nekem kicsit ez nem tetszik őszinte leszek. Mind e mellett mindennap kapják az édességeket, hol csoki, hol cukrok stb.


2021. jan. 17. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

"a párom bele szólást nem enged"

Akkor ez nem párkapcsolat, csak összejártok a közös érdekek miatt.

Innentől ne foglalkozz a gyerekeivel.

2021. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen gyerek voltam. Nem törődtem semmivel. Tehettek a szüleim bármit, szartam mindenbe. Az a baj, hogy lehet ezzel semmit nem fogtok tudni csinálni. Majd felnőttként megbánják, mikor majd nem keresnek olyan jól, mint a tanult társaik.
2021. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Gyerekek mi dolgok lenne a tanuláson kívü
2021. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem egyszerű két kamaszodó gyerekkel. Szerintem először is a pàroddal kell tisztàzd, hogy ilyen nincs hogy neked nem lehet szavad. Kollèganőm szinte ebben a helyzetben van. Ott két évvel idősebbek a lànyok, addig fajult a dolog , hogy ott már a nevelőanyjuk anyjàt szidjàk, idegösszeomlàsa volt stb . Neki is azt tanácsoltam, hogy az elején baràtkozzanak össze, aztán már nem lesz gond ha szól, hogy pakoljanak össze maguk után, vagy szedjèk ki a ruhát a gèpből, ne úgy várja haza a munkàból ahogy reggel beindította. Nekem is van nevelt lànyom, az elején döcögősen indult, de mindenkinek alkalmazkodnia kellett. Én megèrtettem őt, egy idegen nőhöz került, ő megèrtett engem, hogy hirtelen lett egy 16 éves "lànyom". Ez apràkènt alakult ki, én sem indítottam úgy, hogy ott a porszívó ess neki. Tàmadàsnak vette volna, hogy parancsolgatok.
2021. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Majd ha megbuknak vagy nem tudnak elhelyezkedni akkor összekapják magukat.

Ha valakinek nincs belső késztetése a tanulásra, akkor nem fogod tudni kényszeríteni.

Ismerős lánya volt ilyen, végig bulizta a gimit és nem tanult, aztán mikor megpróbált elhelyezkedni és szembesült vele, hogy mit tud kezdeni egy érettségivel, akkor újraérettségizett, jól is sikerült neki. Most egyetemre jár és elég jól megy neki.

2021. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak közben én is teszek az egészbe pénzt.
2021. jan. 17. 15:58
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Mármint? Abba, hogy 18 év alatt eltartod? Az kötelesség, bár elsősorban az apjáé.

Vagy fizetős suliba járnak a lányok?

2021. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
nézd, nem vagy senkije azoknak a kölyköknek, mi lenne a tökidegenként becsapódva az életükbe nem bszogatnád őket? bejössz az ajtón és pofázol, ebből max krónikus utálat lesz...
2021. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A fiatalok pont a kritikus korba vannak köszönj nekik kérdezd meg mi jót csináltok aztán menny a dolgodra
2021. jan. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!