Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beteg gyereket nevelő többgyer...

Beteg gyereket nevelő többgyermekes szülők! Első, vagy többedik gyereketek sérült?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha rossz a kategória. Olyan szülőkhöz szólna a kérdésem, akinek egynél több gyereke van, és van köztük, aki bármilyen tartós betegséggel született. Ide tartozik minden értelmi, szervi érzékszervi stb.sérülés /betegség, akkor is, ha az akár évekkel később derült ki, de már születésekor megvolt. Nem tartozik ide, ha később szerezte, kivéve a születéskor adódó probléma miatt alakult ki. Csak az élve született gyereket vegyétek figyelembe, tehát, ha terhesség alatt kiderült, hogy sajnos beteg, és úgy döntöttél, hogy nem tartod meg, akkor ne.

Külön köszönöm, ha a szavazás mellett történetet is írsz. Pl.tudomást szereztél-e a betegségéről a terhesség alatt a betegségéről, befolyásolta-e a további gyermekvállalási terveidet valamilyen irányban.

Köszönöm, ha válaszoltok.



2021. márc. 9. 13:53
A kérdező szavazást indított:
Első gyermekem sérült, többedik(ek)egészségesek.
Első gyermekem sérült, és van többedik sérült gyerekem is.
Első gyerekem egészséges, de van egy sérült gyerekem is.
Első gyerekem egészséges, de több sérült gyerekem is van.
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Három gyermekünk van, közülük ketten autisták, a kicsi ráadásul adhd-s is. A harmadik csemete csak beszédfogyatékos, hiperaktív és figyelemzavaros, de nem ütötte meg az adhd-s szintet.

Egyikükről sem tudtuk, a terhesség alatt, hogy baj van. Ezek nem olyan problémák amik akkor kiderülnének. Kis korkülönbséggel szerettünk volna csemetéket, hogy így majd együtt nőnek fel és én is hamarabb vissza tudok menni dolgozni. Nos, álomnak szép volt...

Mire a nagynál felmerült, hogy baj lehet addigra a legkisebb már a pocakomban volt. Azóta kicsit kaotikusak az események és a káosz nem nagyon csökken. Folyamatos pörgésben vagyunk, mindig kell valakivel menni felülvizsgálatra, fejlesztésre, pszichiáterhez, beszédvizsgálóba, bizottsághoz, gyógypedagógushoz. Az életünk minden csak nem normális, de úgy vagyunk vele, hogy ez legyen a legnagyobb bajunk. :)

Több gyereket nem szeretnénk. Talán ha tudnám, hogy minden rendben van vele, akkor igen, de így felelőtlenség is lenne és én is belediliznék, hogy mindig a tüneteket lesném. Így is van épp elég félelmem, hogy mi lesz velük, ha mi már nem leszünk. Főleg a kicsit féltem. Nála az sem biztos, hogy valaha önálló életet élhet. Mi lesz, ha nem tudunk nekik eleget segíteni, mi lesz, ha valamit elszúrunk és azért nem fognak a lehetőségeikhez mérten fejlődni, mi lesz, ha ... Rosszabb estéken aludni sem tudok, csak agyalok és sírok, de utána valahogy erőt merítek és próbálom megint az életünk szép oldalát nézni. Szerencsére sokkal többet vagyok derűs mint kétségbeesett. Remélem ez így is marad.

2021. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Követem. Nekem az első (és eddig egyetlen) gyerekem értelmileg sérült, de a férjem nagyon lobbizik a kistesó mellett.
2021. márc. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi öten vagyunk tesók, a legkisebb adhd-s.

Nekem 4 gyermekem van, a 2. szívbeteg.

2021. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan válaszlehetőség nincs, hogy az első gyerek beteg, ezért nem vállaltunk többet.


Pedig nálunk ez a helyzet.

2021. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok! Elkerülte a figyelmemet, hogy többgyerekesekhez szól a kérdés, bocsi!!



Viszont mi is több gyereket terveztünk eredetileg...

2021. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4! Igen, pont azért nincs a szavazásban, mert azt szeretném összehasonlítani, hogy több gyerek esetén melyik a jellemzőbb. De válaszban örülök, ha megírjátok.
2021. márc. 9. 19:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátoknál volt, hogy az első gyerek idegrendszeri rendellenességgel született, ha jól tudom korábban is a kelleténél. Az értelmével semmi baj nincs, csak a mozgással vannak nehézségek. Utána még jött kettő, ők teljesen egészségesek.
2021. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ugyan nem szülő vagyok, de bölcsiben dolgozom, ahol sérült gyerekek is vannak/voltak.


egy gyerkőc 2.ként született, értelmileg és mozásilag is sérült, szülési "sérülés"ként a köldökzsinór a nyakára tekeredett, oxigénhiányosan született, de valószínűleg amúgy is lett volna valami értelmi gond, genetikai betegség jellemzői is megfigyelhetők.. az idősebb tesóval nincs baj. idősebbek voltak a szülők mikor jött a kicsi.


fiú testvérpáros 5 év korkülönbséggel, mindkettő autista. a nagynál már tudták hogy van baj, de reménykedtek hogy a kicsi ép lesz. nos, nem olyan durva a helyzet mint a nagynál, de autista ő is. a nagy az a kategória sajnos, aki veszélyes tud lenni magára és másokra is, ha épp elgurul a gyógyszer... simán nekimegy az anyjának is :( apukát nem ismerem de elvileg ő se 100%os


fiú-lány testvérpáros, a lány a nagyobb. neki a hallásával van valami gond, az öccse összetettebb eset... a szemével is van gond, értelmileg is van vmi, de amúgy okos, okosabb volt bölcsisként, mint a kortársai. a mozgáskoordinációja sem volt tökéletes, most normál iskolába jár, eleinte ped.asszisztens volt mellette, nem tudom, még van e.


ikerpár lányok, koraszülöttek. egyikük agyvérzést kapott, jobb oldala sérült, gyengébb, merevebb. értelmileg is sérült enyhén. tesóval nincs gond, azóta lett egy huguk, ő is rendben van.


5 tesó, 3 fiú 2 lány. a legidősebb sérült, szülők szerint csak 3 évesen jött ki, mások szerint látszott azért hogy vmi van... a többi 4 gyerkőc talán rendben van, csak a (nem)nevelésükben van némi kivetnivaló..


fiú-lány ikerpár: a lány fejlődésben lemaradt, a fiú rendben van.


leányzó: autisztikus tünetekkel, anyai és apai ágon is okos autista nagybácsikkal. lett kisöcsi is, fél éves, eddig rendben, reméljük hogy nem is lesz semmi gond vele...


fiú-lány testvérpár: idősebb a lány, vele minden okés, az öcsi down-szindrómás, előre nem tudták, hogy baj van...

2021. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, neked is 8-as. Azért merült fel bennem a kérdés, mert én is sérült gyerekekkel foglalkoztam(mozgás), de már nagyon régen. Volt mindenféle kombináció, de már nagyon régen volt, akkor nem végeztem erre vonatkozó statisztikát. A legdurvább, amikor halálos beteg gyereknek a testvére ugyanazzal a betegséggel született, mert mire kiderült a nagynál, már megvolt a kicsi is😥
2021. márc. 15. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!